Gāzei jaunas cenas; pieņem rīcības plānu cīņai ar naudas atmazgāšanu; pēc Brexit nebūs izņēmumu

Mājsaimniecībām dārgāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija otrdien atbalstīja jaunos dabasgāzes tarifus, kuri stāsies spēkā no nākamā gada 1. janvāra. Nākamgad rēķini pieaugšot tām mājsaimniecībām, kurām ir mazs gāzes patēriņš. Turpmāk fiksētā maksa par gāzes pieslēgumu būs 1,77 eiro mēnesī. Lielajiem gāzes patērētājiem rēķini sarukšot.

Maina uzraudzību

Valdība otrdien pieņēma vairākus lēmumus, lai novērstu naudas atmazgāšanu Latvijas bankās. Valdība pieņēma rīcības plānu Moneyval rekomendāciju īstenošanai un nolēma, ka Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu prokuratūras vietā pārraudzīs Ministru kabinets Iekšlietu ministrijas personā. Darbam piesaistīs OECD ekspertus.

Nebūs priekšrocību

Lielbritānijas valdība otrdien vienojās, ka pēc Brexit darba meklētājiem no ES valstīm nebūs imigrācijas priekšrocību, salīdzinot ar citu valstu pilsoņiem. Valdība atbalstījusi imigrācijas sistēmu, kas balstīta uz prasmēm, nevis pilsonību.

Vēl

Rakstniecei Gundegai Repšei piešķirta Baltijas asamblejas balva literatūrā par vēsturiskās romānu sērijas Mēs. Latvija, XX gadsimts ideju un romānu Bogene.

Otrdienas pievakarē Piņķos aizdegās Svētā Jāņa baznīcas tornis, kuram bija paredzēts nomainīt jumta segumu. Ugunsgrēku izdevās lokalizēt.

VUGD ierosināja disciplinārlietu pret dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli, kuru tur aizdomās par piesavināšanos.

Pāvests Francisks otrdien ieradās Igaunijā un kļuva par Igaunijas e-rezidentu, kā arī uzrunā brīdināja par tehnoloģiju ēnas pusi.

Starptautiskās Futbola federāciju asociācija pirmdienas vakarā par pasaules labāko futbolistu nosauca Horvātijas futbolistu Luku Modriču.

Pirmdienas vakarā Krievijas opozicionāram Navaļnijam beidzās piespriestais 30 dienu ilgs administratīvais arests par nesankcionētu protestu organizēšanu, bet viņu uzreiz atkal aizturēja uz 20 diennaktīm.

Arheologi septembra sākumā Atlantijas okeānā pie Portugāles galvaspilsētas Lisabonas krastiem atrada pirms 400 gadiem nogrimušu tirgotāju kuģi.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas pētnieki valsts dienvidaustrumos atraduši pēdējā Igaunijas mežabrāļa Augusta Sabbes bunkuru, kurā viņš varēja būt slēpies līdz savai nāvei 1978. gadā.

Lietuvas Klaipēdas ostā otrdien ieradās norvēģu uzņēmuma Equinor gāzes kravas kuģis. Ar to noslēdzas gadu ilgais gāzes piegādes cikls Lietuvas uzņēmumam Litgas no Norvēģijas.

Somijas policisti plašā operācijā atrada 500 tūkstošus eiro skaidrā naudā un aizturēja naudas atmazgāšanā aizdomās turētos. Viens arestētais ir Igaunijas, otrs – Krievijas pilsonis.

Zviedrijas valdības vadītājs Levēns otrdien nesaņēma parlamenta uzticību, jo 204 no 349 deputātiem balsoja pret Levēnu. Uzticības balsojums bija obligāts pēc parlamenta vēlēšanām.

Eiropas Komisija aicināja izmeklēt 200 miljardu eiro lielo naudas atmazgāšanu caur Danske Bank Igaunijas filiāli.

Norvēģijā aizdomās par spiegošanu aizturēts Krievijas pilsonis Mihails Bočkarevs, kurš ir Krievijas parlamenta IT konsultants.

Vēlēšanas

Otrdien Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļās sāka izsniegt vēlētāju apliecības tiem Latvijas pilsoņiem, kuriem nav pases. Apliecības otrdien saņēma 839 iedzīvotāji.

Šodien

Visā Eiropā atzīmē Eiropas valodu dienu.

Mazajā ģildē sāksies Pasaules Brīvo latviešu apvienības gadskārtējā valdes sēde.

Administratīvā rajona tiesa pasludinās spriedumu lietā, kurā vērtēja triju aktīvistu grupu lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumu par lielveikala Depo būvniecību (LETA).

Viedokļi

Jānis Neimanis, Satversmes tiesas tiesnesis. Vai koalīcijas padome ir antikonstitucionāla?

Ojārs Kehris, Dr.oec. Vēstures pamatprincipi.

Paplašini apvārsni

Vēsturnieki un arheologi pabeidza plašus pētījumus Piemaskavas šaušanas poligonā Komunarkā un noteica precīzas 6,5 tūkstošu Staļina represiju upuru apbedījuma vietas. Arī latviešu.

Mazuļi parādē

Čīles militārajā parādē dodas ne tikai karavīri.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 6 – 12 C, apmācies laiks, pa dienu neliels lietus, vakarā līs stiprāk, R – DR vējš 6 – 10 m/s;

accuweather   14 C, laiku pa laikam līs lietus, vēsi, R – DR vējš 5 – 10 m/s;

yr 8 – 12 C, apmācies laiks ar lietu, R – DR vējš 5 – 10 m/s.

Vārda dienas svin:

Gundars, Kurts, Knuts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu