ASV un Ķīnas tirdzniecības karš; nebūs instalācijas teātra alejā; Sīrijā notriec krievu lidmašīnu

Aci pret aci

ASV prezidents Tramps pirmdien paziņoja par 10% muitas tarifiem Ķīnas precēm 200 miljardu ASV dolāru vērtībā. Tie stāsies spēkā 24. septembrī. Tramps arī brīdināja Pekinu, ka jebkādi pretpasākumi mudinās ASV vairāk nekā divkāršot šo preču grupu. Ķīna otrdien paziņoja par atbildes muitas tarifiem piecu līdz desmit procentu apmērā ASV precēm 60 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Ozolus neapdarinās

Rīgas dome ozolu alejā pie Nacionālā teātra pagaidām neizvietos tērauda instalāciju Laika priekškars, pret kuru iebilda daudzi rīdzinieki un domes opozīcija. Otrdien beidzās otrais konkurss par teritorijas labiekārtošanu, taču tajā neviens nepieteicās, tāpat kā pirmajā. Rīdziniekiem bažas radīja, ka būvniecības laikā tiks neatgriezeniski sabojātas simtgadīgo ozolu saknes un šīs vērtīgās alejas koki ies bojā.

Vai kļūdījās?

Sīrija savā teritorijā pirmdienas vakarā notrieca Krievijas izlūklidmašīnu ar 15 cilvēku apkalpi. Krievija negadījumā vaino Izraēlu, bet Izraēla – Bašara al Asada režīmu. Izraēla paziņoja, ka tās operācijas mērķis bija Sīrijas militārās rūpnīcas. Krievijas lidmašīna nav bijusi operācijas teritorijā, to notriekuši Sīrijas spēki.

Vēl

Latvijā izvietotajai NATO kaujas grupai plāno pievienoties arī Melnkalne, otrdien Rīgā paziņoja NATO spēku Eiropā komandiera vietnieks ģenerālis Džeimss Everards.

Otrdien tiesneši neklātienes konferencē atbalstīja kārtības maiņu, kā Tieslietu padome amatā ieceļ tiesu priekšsēdētājus. Ierosinājuma tiesības būtu jānodod tiesnešu kopsapulcei, nevis tieslietu ministram.

Saeimas Juridiskā komisija otrdien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas dotu tiesības žurnālistiem iepazīties ar krimināllietu materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas un galīgā nolēmuma stāšanās spēkā.

Svētdien Grebņevas robežkontroles punktā robežsargi aizturēja Krievijas pilsoni, kura automašīnā slēpnī atrada pēdējos gados lielāko narkotiku kravu – aptuveni 145 kg hašiša.

Otrdien no amata atlaida Vācijas specdienesta vadītāju Māsenu, kurš apšaubīja informāciju par labējo radikāļu uzbrukumiem ārzemniekiem Kemnicā augusta beigās.

Uz trešo samitu ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu otrdien Phenjanā ieradās Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins.

Japāņu interneta uzņēmējs Jusaks Maezava būs pirmais kosmosa tūrists, kas Mēnesi gatavojas aplidot Īlana Maska uzņēmuma SpaceX kosmosa kuģī.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijā bez veselības apdrošināšanas ir līdz 120 tūkstošiem cilvēku darbspējīgā vecumā.

Lietuvā izdalīti vairāk nekā 90 000 bezmaksas ielūgumi uz svētdienas rītā paredzēto Romas pāvesta Franciska svēto misi Kauņā.

Somijas Dabas resursu institūts uzskata, ka zelta meklētāju darbības Lapzemē rada lielas ekoloģiskās problēmas.

Beidzies Zviedrijas septiņus gadus ilgs eksperiments, kas kopš 2011. gada katru nedēļu nodeva kāda valsts iedzīvotāja lietošanā Twitter kontu @sweden.

Arheoloģe amatiere kādā Dānijas salā atrada 32 zelta rotaslietas, kas varētu būt 1500 gadu vecas.

Norvēģijā katriem sešiem no desmit uzņēmumiem trūkst darbinieku ar nepieciešamo kvalifikāciju, liecina pētījums

Šodien

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija tiksies ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieci Znotiņu un spriedīs par Moneyval ziņojumu.

Šodien ir diena bez bojāgājušajiem uz ceļiem Eiropā, kad Latvijas Automoto biedrība sadarbībā ar autoklubiem Eiropā īsteno satiksmes drošības akciju Samazini ātrumu.

Liepājā notiks forums Valsts atbalsta biznesu.

Atklās kinofestivālu Baltijas pērle.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Lielais bads, mēris, 14. gs. lauksaimniecības krīze – tas ierakstīts Šveices un Itālijas robežas tuvumā esošā ledāja putekļos. Šveices zinātniece atradusi veidu, kā lasīt šo kūstošo vēsturi.

Brīvdienas Solsberijā jeb krievi nāk

īri joko par krievu indētājiem – viltus tūristiem Solsberijā.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 13 – 25 C, skaidri, bez nokrišņiem, D – DR, R vējš 4 – 5 m/s;

accuweather   25 C, pārsvarā saulains un ļoti silts laiks, D – DR, R vējš 4 – 5 m/s;

yr 14 – 23 C, skaidrs un saulains laiks, D – DR, R vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Verners, Muntis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu