fbpx

Pašvaldībām savs reformas plāns; EK prasa Polijai tiesiskumu; ASV izslēdz Turciju no F-35 projekta

Pagastveču prettrieciens

Pašvaldību organizācijas ceturtdien piedāvāja alternatīvu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rosinātajai novadu reformai. Pašvaldību projektā piedāvāts pāriet uz 3 līmeņu varu – līdzās pagastiem veidot arī apriņķus – un mainīt pašvaldību funkcijas, piemēram, nodot reģioniem atbildību par atsevišķām izglītības nozarēm un daļu veselības aprūpes, kā arī mainīt iedzīvotāju ienākuma nodokļa un budžeta dotāciju sadalījumu.

Tiesām jābūt tiesiskām

Eiropas Komisija trešdien sāka jaunu posmu pret Poliju aprīlī sāktajā pārbaudē par tiesnešu disciplinārās uzraudzības sistēmu, kura apdraud tiesnešu neatkarību. Varšavai nosūtīts oficiāls pieprasījums saskaņot savus likumus ar ES tiesību normām. EK iebilst pret normu, kas paredz tiesības pārbaudīt tiesnešu pieņemtos spriedumus un vērst pret viņiem sankcijas.

Nesavienojami

ASV trešdien paziņoja, ka Turcijas lēmums iegādāties Krievijas zenītraķešu kompleksus S-400 liedz Ankarai piedalīties iznīcinātāju F-35 programmā. Turcija 2017. gada rudenī parakstīja ar Krieviju līgumu par S-400 piegādi. Par spīti NATO partneru bažām un Vašingtonas brīdinājumiem, ka Krievijas sistēmu iepirkšana nav savienojama ar Turcijas dalību F-35 programmā, Turcija pirms nedēļas saņēma pirmās S-400 raķešu iekārtas.

Vēl

Augstākās tiesas senatore Marika Senkāne ceturtdien lūdza Saeimas deputātiem papildu informāciju par viņu maijā ierosināto ģenerālprokurora Kalnmeiera pārbaudi.

Veselības ministrija neplāno rosināt PVN samazināšanu zālēm, taču diskutē par izmaiņām citos piecenojumos, ceturtdien paziņoja ministre Ilze Viņķele.

Mobilo sakaru operatori LMT un Tele2 šonedēļ atsevišķās Latvijas vietās iedarbināja pirmās 5G mobilo sakaru bāzes stacijas.

Pasaules Veselības organizācija izsludinājusi starptautiska mēroga ārkārtas situāciju Kongo Demokrātiskajā Republikā, kur plosās ebolas vīrusa epidēmija.

Ceturtdien vismaz 24 cilvēki gāja bojā ugunsgrēkā animācijas studijā Japānas pilsētā Kioto, kura iemesls bija ļaunprātīga dedzināšana.

NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs ceturtdien deva Krievijai laiku līdz 2. augustam, lai atgrieztos pie Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT) noteikumu pildīšanas.

ASV Senāta mazākuma līderis Čaks Šūmers aicinājis Federālo Izmeklēšanas biroju veikt izmeklēšanu par Krievijā bāzētās populārās mobilās lietotnes FaceApp darbību.

Šodien

Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Inetu Ziemeli.

Krāslavā notiek konference Ārstniecības augu un garšaugu audzēšanas un pārstrādes perspektīvas Latvijā.

Ventspilī sākas motociklistu salidojums Kurland Bike Meet 2019.

Viedokļi

Jānis Načiščionis, Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāns. Labi un kvalificēti juristi ir un būs nepieciešami vienmēr.

Cehs.lv. Drīzumā varam sagaidīt aplikāciju komunisma atjaunošanai

Kultūra

20. jūlijā Līgatnē pie pārceltuves pār Gauju notiks koncerts Dabas koncertzālē.

No 20. jūlija muzejā Rīgas birža skatāma izstāde Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija.

No 23. līdz 28. jūlijam Dzintaru koncertzālē notiks Jūrmalas festivāls.

Līdz 1. septembrim Dzintaru koncertzālē, Lielajā ģildē un Operā varēs klausīties festivāla Rīga Jūrmala koncertus.

Paplašini apvārsni

Asā kaija

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +14 – +21C, saulains laiks bez nokrišņiem, ZR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +12 – +22C, lielākoties saulains laiks, ZR vējš 4 – 5 m/s;

yr +15 – +20C, saulains laiks, rīta pusē daži mākoņi, ZR vējš 5 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu