fbpx

Junkeru nomainīs Leiene; valdība apstiprina vilcienu iepirkumu; Kuldīgā dedzina prokurora mašīnu

Pirmā sieviete

Jaunā Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiene pateicas eiroparlamentāriešiem par ievēlēšanu amatā. Foto: REUTERS/Scanpix

Ar 383 balsīm “par” no 746 deputātiem otrdien Eiropas Parlaments Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leieni ievēlēja par Eiropas Komisijas prezidenti. Pašreizējā prezidenta Žana Kloda Junkera vietā viņa stāsies 1.novembrī. Pret viņu no Latvijas deputātiem balsoja Ždanoka (LKS), atturējās Nacionālās apvienības pārstāvji Zīle un Melbārde. Pirms deputātu balsojuma fon der Leiene izklāstīja savu redzējumu turpmākajiem gadiem. Viņa ir pirmā sieviete, kura izvirzīta šim ietekmīgajam amatam.

Sāk ripot

Valdība otrdien apstiprināja finansējumu pasažieru elektrovilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegādei un personāla apmācībai. Pagaidām pirkuma līgums nav parakstīts, Finanšu ministrija brīdina par iespējamiem sarežģījumiem Eiropas naudas piesaistē. 255 888 753 eiro a/s Pasažieru vilciens plānots piešķirt no 2019. līdz 2024. gadam. 32 jaunus elektrovilcienus piegādās čehu uzņēmums Škoda Vagonka.

Ļaunprātība?

Otrdienas naktī aizdedzinātas Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora Ginta Mežiņa un viņa sievas automašīnas. Aizdegusies arī pirts. Tā kā pirms diviem mēnešiem Kuldīgas vecpilsētā notika līdzīgs gadījums, novada dome atkārtoti vērsusies pie iekšlietu ministra. Novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa apstiprināja, ka ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu. Ierosināts kriminālprocess.

Vēl

Valdība otrdien atbalstīja plānu no 2021. gada atcelt OIK maksājumu elektrības patērētājiem un zaļās enerģijas ražotājus atbalstīt no valsts budžeta.

Valdība otrdien ļāva pārdalīt finansējumu šogad pedagogu minimālās algas palielināšanai līdz 750 eiro.

Valdība otrdien atbalstīja Latvijas Radio dividendēs izmaksājamo pērnā gada peļņas daļu 138 234 eiro ieguldīt tehniskajā nodrošinājumā un infrastruktūrā.

Nacionālās apvienības frakcija otrdien paziņoja, ka Rīgas domē ir gatava koalīcijai ar Gods kalpot Rīgai. NA nesadarbosies ar Saskaņu un izvirzīja vairākus nosacījumus sadarbībai ar GKR.

Valsts drošības dienesta vadītāja amatā uz otru termiņu valdība otrdien apstiprināja Normundu Mežvietu.

Būvniecības valsts kontroles birojs atļāva atsākt Deglava ielas tilta remontu Rīgā pilnā apmērā.

Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektore Kristīna Lagarda amatu atstās 12.septembrī, jo ES valstu vadītāji vienojušies viņu iecelt par Eiropas Centrālās bankas vadītāju.

Turcija turpinās dabasgāzes izpēti Kipras piekrastē par spīti pirmdien ES noteiktajām sankcijām pret Ankaru. Kipras piekrastē atrastas ap 226 milj. kubikmetru lielas dabasgāzes iegulas.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas aizsardzības ministrs otrdien par Gaisa spēku komandieri apstiprināja pulkvedi Rauno Sirku, bet par speciālo uzdevumu vienības komandieri Margusu Kūlu.

Jaunais Lietuvas prezidents Gintans Nauseda otrdien pirmajā vizītē devās uz Poliju un tikās ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu.

Kauņas apgabaltiesa otrdien vēl par trim mēnešiem pagarināja apcietinājumu spiegošanā apsūdzētajam Aļģirdam Paļeckim, jo viņš varot aizbēgt uz Krieviju, kur agrāk dzīvojis.

Eiropas Komisija otrdien apstiprināja Somijas mobilā operatora DNA 54% akciju pārdošanu norvēģu uzņēmumam Telenor. 1,5 miljardu eiro vērtais darījums noslēgsies augustā.

Krīzes vai kara gadījumā visus Zviedrijas iedzīvotājus, kuri ir 16 gadus veci, var iesaistīt valsts totālās aizsardzības sistēmā.

Pirms atļaut ar nomātiem elektroskūteriem braukt pa valsts autoceļiem, Dānijas transporta ministrs Engelbrehts vēlas izanalizēt to ietekmi uz vidi un transportu.

Šodien

Eiroparlaments apspriedīs Somijas prezidentūras ES Padomē prioritātes.

Latvijas Radio valde informēs par kritisko situāciju medijā (LETA).

Izglītības un zinātnes ministre Šuplinska (JKP) informēs par LU rektora ievēlēšanas atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Viedokļi

Agnese Pūtele, privātās vidusskolas Patnis direktore. Vai reitingi ir svarīgāki par bērniem?

Klāvs Renerts, rezidents Cīrihes universitātes slimnīcā. Ir pieejams atjauninājums jūsu smadzenēm jeb Sirmā kibercilvēku paaudze.

Paplašini apvārsni

Supersmagsvara boksera Sonija Listona noslēpumainā nāve 1971. gadā – kādas mīklas nav atminētas?

Disko papagailis

Vai tu spēj tik izteiksmīgi dejot?

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +11 – +18C, apmācies, neliels lietus, Z – ZA vējš 1 – 4 m/s;

accuweather +14 – +19C, mainīgs mākoņu daudzums, pērkona negaiss, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s;

yr +13 – +18C, apmācies un līs, vakarā skaidrosies, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Aleksis, Alekss, Aleksejs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu