fbpx

FKTK soda banku; Radio prasa steidzami palielināt finansējumu; “Cesvaines piens” piesārņo upi

Pret netīro naudu

FKTK padome pirmdien ar 1,03 miljonu eiro sodīja Rigensis Bank par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas prasību pārkāpumiem. Par to brīdinājumu saņems valdes loceklis Renārs Degro, kuru jūnijā ekonomikas ministrs Nemiro (KPV LV) virzīja darbam Latvenergo pagaidu padomē. Rigensis Bank pērnā gada beigās bija devītā lielākā banka Latvijā.

Naudu algām

Latvijas radio valde atklātā vēstulē pirmdien valsts augstākajām amatpersonām prasīja steidzami piešķirt 100 tūkstošus eiro atalgojumam jau šogad un 996 760 eiro nākamajam gadam. Valde norāda, ka finanšu trūkums apdraud iespēju nodrošināt sabiedrību ar kvalitatīvu, objektīvu un daudzveidīgu informāciju. Pagājušajā nedēļā neuzticību valdei publiski izteica Ziņu dienests. Atbalstu Ziņu dienestam pirmdien pauda radio arodbiedrība, kas atgādināja, ka joprojām nav atsaukta pirms diviem gadiem radio darbinieku izteiktā neuzticība NEPLP pārstāvim Ivaram Āboliņam.

Piens upē

Valsts vides dienests vērsās pret uzņēmumu Cesvaines piens – svētdien inspektors saņēma ziņas, ka neattīrīti notekūdeņi no uzņēmuma ieplūst Sūlas upē. Uzņēmums notikušo skaidroja ar traucējumiem tehnoloģiskajā procesā – nav nostrādājis avārijas signāls. Pirmdien atkārtotā pārbaudē piesārņojums Sūlas upē vairs netika konstatēts. Ierosināta administratīvā lietvedība.

Vēl

NATO patruļlidmašīnas pirmdien Latvijas tuvumā konstatēja piecas Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas, arī bumbvedējus.

EK devusi pozitīvu atzinumu par a/s Latvijas dzelzceļš sākto dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projektu.

Tiesa jūnija beigās uzdeva piešķirt patvērumu Latvijā kādam uzņēmējam no Krievijas, kuram to piešķirt šogad februārī atteica Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Viltus ziņu portālu uzturētājam Nikam Endziņam Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādīja apsūdzību par huligānismu.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija OIK jautājumā pirmdien nolēma lūgt ģenerālprokuroru Kalnmeieru norīkot vienu vai vairākus prokurorus darbam komisijā.

Rīgas lidostā pirmdien paaugstinātas drošības apstākļos nolaidās airBaltic lidmašīna, kas bija ceļā uz Maskavu, bet tur nenonāca tehnisku problēmu dēļ.

No pirmdienas Rīgā sākta līgumu pārslēgšana ar jauno atkritumu apsaimniekotāju a/s Tīrīga. Līgumi jāpārslēdz līdz 15.septembrim.

Pērn decembrī Polijā aizturētās divas personas Rīgas satiksmes kukuļošanas lietā maijā tika atbrīvotas pret 100 000 zlotu (23 425 eiro) lielu drošības naudu.

Pretterorisma reidos Itālijas ziemeļos policija pie neonacistiem atrada modernu ieroču arsenālu un kaujas gatavībā esošu gaiss-gaiss tipa raķeti.

Šodien

Eiropas Parlaments balsos par Ursulas fon der Leienas kandidatūru EK prezidenta amatam.

Valdība lems par ierosinājumu Latvijas Radio nemaksāt dividendes un ieguldīt līdzekļus tehnoloģijās.

Vakarā un 17. jūlija naktī Latvijā būs novērojams daļējs Mēness aptumsums.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

“Iegriež” Holivudai

Odesas kinofestivāla skaistules savā ziņā pārspēj amerikāņu daiļavas.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +11 – +20C, apmācies, stiprs lietus, D – DR, D – DA vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +11 – +16C, stiprs lietus, kļūs aukstāks, D – DR, D – DA vējš 3 – 5 m/s;

yr +14 – +16C, apmācies un līs, D – DR, D – DA vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Hermīne, Estere, Liepa

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu