IR Svarīgākais • IR.lv

Draud izvietot kodolieročus Baltkrievijā; piemin 1949.gadā deportētos; bargi sodi muitniekiem kukuļņēmējiem

Prasa ieročus Ukrainas pretuzbrukumam

Krievijas prezidents Putins paziņojis, ka Baltkrievijā izvietos taktiskos kodolieročus. Ukraina un Vācija Krievijas rīcību nosauca par kodolšantāžu. Kijiva aicina ANO Drošības padomi steidzami par to sasaukt sēdi. NATO šo Krievijas paziņojumu nosauca par bīstamu un bezatbildīgu. Ukrainas pretuzbrukums Krievijai nevar sākties, kamēr Rietumi Ukrainai nenosūtīs lielāku militāro atbalstu, paziņoja prezidents Zelenskis. Jau vairākas nedēļas tiek runāts par pavasarī gaidāmo Ukrainas prettriecienu okupantiem. Ukrainas spēku komandieris Zalužnijs norādīja, ka pēc pusgadu ilgām kaujām fronte pie Bahmutas stabilizējas.

Neviens nav aizmirsts

Sestdien visā Latvijā pieminēja 1949. gada deportācijas. Piemiņas pasākumos tika nolasīti visu zināmo padomju varas izsūtīto vārdi. Vecrīgā notika Politiski represēto apvienības rīkots gājiens no Brīvības pieminekļa uz Strēlnieku laukumu, pie Brīvības pieminekļa nolika ziedus. Vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāju 1949. gadā 25. martā izsūtīja no dzimtenes. Necilvēcīgos apstākļos Sibīrijā mira aptuveni 12 000 cilvēku.

Visiem cietumsodi

Ekonomisko lietu tiesa piektdien vienā no Terehovas muitnieku lietām par kukuļņemšanu Kasparam Kravalim piesprieda četru gadu cietumsodu, Žanim Razguļajevam – 3,5 gadu cietumsodu, pārējiem apsūdzētajiem piespriesti cietumsodi uz trīs gadiem. Visiem astoņiem muitas darbiniekiem piesprieda arī 6200 eiro naudas sodu un liedza strādāt valsts darbu 5 gadus.

IR aktuāli

TV raidījumu vadītājs un brīvprātīgais Serhijs Pritula aptaujā par sabiedrības uzticību ir otrajā vietā pēc prezidenta Zelenska. Kā viņš savāca 100 miljonus eiro Ukrainas armijai?

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, asociētā profesore Dace Zavadska ceļ trauksmi par pneimokoku infekcijas izplatību.

Vēl

Piektdien uz Ukrainu devās kārtējais Latvijas humānās palīdzības konvojs. Šoreiz tika nosūtīti vairāki transportlīdzekļi Ukrainas bruņoto spēku brigādēm.

Latvija un Lietuva neatbalsta ES sankciju izņēmuma attiecināšanu uz Baltkrievijas minerālmēslojumu.

Valdībai neuzticas 61% Latvijas pilsoņu, bet 32% tai uzticas, secināts Eirobarometra ziemas pētījumā.

Latviešu valodas pārbaudei pieteikušies ap 7500 no aptuveni 18 000 Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem. 24.martā noslēdzās pieteikšanās valodas zināšanu pārbaudei.

Ekonomisko lietu tiesa apmierināja Latvijas Bankas pieteikumu par Baltic International Bank likvidāciju. Par bankas likvidatoru iecets advokāts Olavs Cers.

Partijas Latvija pirmajā vietā līderis Ainārs Šlesers sestdien konferencē teica, ka partija balsojumā par Valsts prezidentu atbalstīšot Apvienotā saraksta līderi Uldi Pīlēnu, kurš gan vēl nav izvirzīts šim amatam.

Ļoti augstais ūdens līmenis straujajā Amatas upē sestdien pulcēja daudzus laivošanas entuziastus. Glābēji palīdzējuši kādam no laivas izkritušam airētājam.

Svētdien kopsapulcē partijai Katram un Katrai mainīts nosaukums uz Platforma 21. Par tās vadītāju ievēlēts Raimonds Lazdiņš.

Vismaz 26 cilvēki gājuši bojā viesuļvētrās piektdienas vakarā Misisipi un Alabamas štatos ASV. Vairākos štatos prezidents Baidens izsludinājis ārkārtas stāvokli.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga skaidroja, kāpēc Rīgas nami no darba atlaiž trauksmes cēlēju. Raidījums stāstīja par Latvijas Pareizticīgās baznīcas aizdomām par Maskavas inspirētiem šķelšanas mēģinājumiem. Raidījums arī skaidroja, kas draud Latvijai, ja tā neattīsta skaitļošanas jaudas uzniversitātes.

LTV raidījums de facto ziņoja, ka armijas pārtikas 220 miljonus vērtā iepirkuma rīkotāji apgājuši drošības prasības. Žurnālisti skaidroja, kāpēc centieni pat nedaudz mazināt alkohola pieejamību prasa gadiem ilgu cīņu. Raidījums stāstīja, par kādu krāpšanu īsti apsūdz advokātu Jāni Zelmeni.

Šodien

RTU jaunais rektors Tālis Juhna sāks pildīt amata pienākumus, teiks uzrunu RTU darbiniekiem un studentiem, iepazīstinās ar jauno vadības komandu.

Valsts prezidents Levits ar pašvaldību vadītājiem pārrunās pakalpojumu pieejamību un tautsaimniecības izaugsmi novados.

Eiropas Savienības mājā notiks Eiropas Rakstnieku dienas atklāšanas pasākums.

Viedokļi

Edgars KokinsNutrameg vadītājs. Kāpēc Igaunija, nevis Latvija ir Eiropas “vienradžu” meka?

Dāvis Kaņepe, stāstnieks. Sakartvelo pavasaris.

Paplašini apvārsni

Pavasara desants

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +5C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, R – DR vējš 2 – 5 m/s;

accuweather -2 – +5C, apmācies, palaikam pievakarē lietus, R – DR vējš 3 – 4m/s;

yr +1 – +6C, apmācies, R – DR vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Gusts, Gustavs, Tālrīts, Saulis

Kļūdas labojums

Piektdienas Ir Svarīgākajā sadaļā Paplašini apvārsni zuši kļūdaini nosaukti par nēģiem.

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu