Apcietināts viltus ziņu ražotājs; pāvests nosoda pedofiliju; bezdarbnieki nav motivēti

Kriminālprocess ir īsts

Piektdien Valsts policija apcietināja viltus ziņu portālu uzturētāju Niku Endziņu. Policija norāda, ka personu grupa bija apzināti publicējusi nepatiesu informāciju par dažāda veida negadījumiem, lai piesaistītu pēc iespējas lielāku apmeklētāju auditoriju. Pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica ir apkopojis datus par vairākām šādām interneta vietnēm.

Noziegumus sauc vārdā

Romas pāvests Francisks sestdien Īrijā sacīja, ka baznīcas nespēja atbilstoši reaģēt uz noziegumiem pret bērniem ir sāpju un kauna avots katoļu kopienai. Šī bija pirmā katoļu baznīcas galvas vizīte savulaik par katoļticības citadeli uzskatītajā valstī pēdējo 40 gadu laikā. Pirms šīs vizītes Francisks nāca klajā ar īpašu vēstuli visiem Romas katoļiem, kurā lūdza piedošanu par seksuālajiem noziegumiem baznīcā.

Var arī nestrādāt

Latvijā 45% bezdarbnieku ir “vidēji zema” motivācija meklēt darbu, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras pārskats par bezdarba situāciju valstī jūnijā. 26% tā ir augsta, 20% zema, bet vēl 9% vidēja. NVA uzskaitē jūnija beigās bija 59 119 bezdarbnieki.

Vēl

Sestdien 81 gadu vecumā no vēža miris ASV senators Džons Makeins, kas vienmēr bija stingri atbalstījis Baltijas valstis.

Policija Beļģijas pilsētas Gentes ostā sestdien pārtvērusi trīs konteinerus ar divām tonnām kokaīna, kas bija safasēts briketēs ar Krievijas partijas Vienotā Krievija logotipu.

Briselē sestdien bez rezultātiem beidzās Eiropas Savienības dalībvalstu sarunas par imigrantu sadali, kuri pa ūdeņiem nonāk Itālijā un Grieķijā.

Nogalināts teroristu grupējuma Daesh līderis Afganistānā, svētdien paziņoja Afganistānas Nacionālais drošības direktorāts.

Maskavā sestdien kārtējo reizi aizturēts Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs.

Šogad septiņos mēnešos Saeimas deputāti transporta un dzīvokļu kompensācijās saņēmuši 197 269 eiro, aprēķinājusi LETA.

Aizsardzības ministrija ziņojumā par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu aicina stiprināt iedzīvotāju saikni ar valsti.

Svētdienas skandāli

LTV raidījums de facto svētdien ziņoja, ka Valsts policija sākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu, vai politiķa Mārtiņa Bondara (Attīstībai/Par) līgums ar sievu nav viltots, lai viņam nevar atņemt māju, ja tiesa atzītu viņu par vainīgu zaudējumu nodarīšanā Latvijas Krājbankai.

Raidījums arī pētījis, vai un kāpēc Kremlis lobē Nacionālās apvienības politiķi Baibu Broku Starptautiskās biatlona savienības prezidenta amatam.

Vēlēšanas

Partiju apvienība Jaunā Vienotība sestdien pulcējās kongresā, kurā pārrunāja gaidāmās Saeimas vēlēšanas un iezīmēja potenciālos kandidātus nākamajai valdībai pēc Saeimas vēlēšanām.

Latvijas Krievu savienības 13.Saeimas deputāta amata kandidāte Tatjana Ždanoka piektdien Administratīvajā apgabaltiesā pārsūdzējusi Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu svītrot viņu no LKS saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā.

Šodien

Notiek Tieslietu padomes sēde un preses konference par maksātnespējas lietās pieļautām tiesnešu kļūdām.

Latvijas Pašvaldību savienība un Izglītības un zinātnes ministrija rīko videokonferenci par aktuāliem pedagogu darba samaksas jautājumiem.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija informatīvajā akcijā Atpakaļ uz skolu! pa tālruni konsultē pedagogus un vecākus.

Vienotības Saeimas frakcijas un valdes kopsēdē iztaujā Ministru prezidentu Māri Kučinski par iespējamo informācijas izpaušanu Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa kriminālprocesā.

Viedokļi

TVNET. Kāpēc mēs atceramies Emsi?

Anda Daliņa, Nielsen mazumtirdzniecības klientu apkalpošanas nodaļas vecākā speciāliste. Mazā formāta veikalu lielie panākumi.

Paplašini apvārsni

Baloža taktika

Kā rīkoties, kad piezogas ienaidnieks.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog

12 – 20 C, apmācies, brīžiem saulains, neliels lietus, DR vējš 2 – 3 m/s

accuweather

11 – 21 C, sauli brīžiem segs mākoņi, DR – DA vējš 3 m/s

yr

10 – 20 C, mākoņains, DR vējš 2 – 3 m/s

Vārda dienas svin:

Žanis, Jorens, Alens

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu