Maksātnespējas lietas uz prokuratūru; SAB pārbaudīs Kučinska pielaidi; ASV sankcijas Krievijai

Pārkāpumi bija un turpinās

Tieslietu padome pirmdien nolēma nodot Ģenerālprokuratūrai un publiskot tās ekspertu komisijas ziņojumu, kurā konstatēts, ka 12 no 44 komisijas izvērtētajām maksātnespējas lietām atklāti būtiski pārkāpumi. Eksperti pārbaudīja maksātnespējas procesu tiesvedības no 2008. līdz 2014. gadam. Par aizdomīgām atzītas tiesnešu Bula, Grebežnieces un Zaškinas darbības. Tiesas turpinājušas pieņemt maksātnespējas administratoriem labvēlīgus lēmumus arī pēc tam, izpētījis žurnāls Ir.

Premjerministrs liedzas

Ministru prezidents Kučinskis pirmdien pēc iztaujāšanas aiz slēgtām durvīm Saeimas Vienotības frakcijā atkārtoti noliedza, ka būtu savas partiju apvienības ZZS pārstāvjiem izpaudis informāciju deputāta Askolda Kļaviņa lietā. Nākamnedēļ šo jautājumu apspriedīs Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēdē, uz kuru plānots aicināt arī KNAB priekšnieku Straumi un ģenerālprokuroru Kalnmeieru. Satversmes aizsardzības birojs pārbaudīs, vai Kučinskim un Straumem ir saglabājama speciālā pielaide valsts noslēpumam.

Sods par indēšanu

Pirmdien stājās spēkā jaunās ASV sankcijas pret Krieviju, kuras Vašingtona noteikusi, reaģējot uz bijušā Krievijas specdienesta virsnieka Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Lielbritānijā. Tās aizliedz piegādāt Krievijai ražojumus, kurus var izmantot militārām vajadzībām, un Krievijai būs liegts saņemt ASV valdības kredītus un cita veida finanšu atbalstu no ASV valsts iestādēm.

Vēl

Ministru kabineta komiteja otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu aizstāt izdienas pensiju sistēmu ar iemaksām 3. pensiju līmenī.

Mācību gada priekšvakarā Rīgas skolās trūkst vairāk nekā 350 darbinieku, pirmdien ziņoja LTV.

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs ir lūdzis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām par nēģu nelikumīgu ķeršanu, munīcijas glabāšanu un identitātes slēpšanu.

Īpaša ANO misija aicina saukt pie atbildības Mjanmas militārās amatpersonas par genocīdu un kara noziegumiem, kas vērsti pret etniskajām minoritātēm.

Vācijas kanclere Merkele sola turpināt īstenot klimata izmaiņas mazinošus pasākumus, tomēr iebilst pret jaunām papildu saistībām.

Spānijas valdība pirmdien nolēma aizvākt bijušā diktatora Franko mirstīgās atliekas no Kritušo ielejas mauzoleja galvaspilsētas Madrides apkaimē.

Krievijas tiesa kārtējo reizi par nesankcionētu protestu rīkošanu pirmdien piesprieda 30 dienu ilgu administratīvo arestu nedēļas nogalē aizturētajam opozīcijas līderim Navaļnijam.

Vēlēšanas

Ceļotājiem balsošana Saeimas vēlēšanās ir apgrūtināta, un, iespējams, ne visi cilvēki, kuri gribētu piedalīties vēlēšanās, var to izdarīt, pirmdien atzina CVK sekretārs Ritvars Eglājs.

Šodien

Veselības ministre Čakša informēs par ministrijas sagatavoto Ministru kabineta noteikumu projektu, kas noteiks veselības aprūpes organizēšanas un apmaksas kārtību.

Esplanādē notiks Latvijas sporta organizāciju iniciatīvas Es atbalstu sportu! atklāšanas pasākums.

Tu jau zini kur hallē Tallinas ielā Rīgā notiks biedrības Ar pasaules pieredzi Latvijā organizēta diskusija “Par ko balsot diasporai?“.

Koncertzālē Lielais dzintars Liepājā izglītības līderi no visas Latvijas pulcējas uz forumu Iespēju tilts 2018.

Viedokļi

Jekaterina Galuška, Bunkus biroja vadītāja. Viltus ziņa kā politiskās kampaņas jājamzirdziņš.

Aelita Vagale, RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docētāja. Vai, izsniedzot kredītu, pietiek ar finanšu aprēķiniem?

Paplašini apvārsni

Pat govij skaidrs

Kas jādara, kad slāpst.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 12 – 17 C, apmācies, brīžiem skaidrosies, D – DA vējš 2 – 4 m/;

accuweather 12 – 21 C, mākoņains, brīžiem saulains, D – DA vējš 1 – 4 m/;

yr 11 – 20 C, daļēji mākoņains, D – DA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Auguste, Guste

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu