Lauzīs līgumu ar Stradiņu slimnīcas būvnieku; Zelenskis liek veidot dronu vienību; neatzīst Trampa imunitāti

Sola, bet nepilda

Rīgas Stradiņa slimnīca ar 13.februāri lauzīs līgumu ar SIA Velve par jaunā slimnīcas korpusa būvniecību. Uzņēmums nepilda līguma saistības, kavē būvdarbus un nespēj sniegt ticamus pierādījumus par spējām īstenot būvniecības līgumu, otrdien paziņoja slimnīcas padome. Būvnieks sola lēmumu apstrīdēt.

Aiztur nodevējus

Lai kāpinātu aizsardzības spējas, Ukrainas prezidents Zelenskis valdībai uzdevis izveidot bezpilota lidaparātu vienību Bruņotajos spēkos. Ukrainas drošības dienests aizturējis vairākus esošos un bijušos Ukrainas specdienestu darbiniekus, kuri strādājuši Krievijas labā. Ukraiņi Melnajā jūrā pie okupētās Krimas krastiem uzspridzinājuši radiolokācijas staciju. Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili otrdien nosodīja Krievijas plānus izveidot karaflotes bāzi separātiskajā Abhāzijas reģionā.

Būs jāatbild

Bijušajam ASV prezidentam Trampam nav prezidenta  imunitātes krimināllietā par sazvērestību 2020.gada prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanā un atbalstītāju mudināšanā ieņemt Kapitoliju 2021.gada 6.janvārī, otrdien lēma ASV Federālā apelācijas tiesa. Tramps pārsūdzēšot tiesas lēmumu.

IR aktuāli

Aivara Ozoliņa komentārs par Krievijas ietekmes aģentiem Latvijā.

ASV prezidents Baidens ir sarežģītas izvēles priekšā – cik frontēs karot. Paula Raudsepa komentārs.

Vēl

Valdība otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas ieceri no VID atdalīt kriminālizmeklēšanas iestādes – Nodokļu un muitas policijas pārvaldi un Iekšējās drošības pārvaldi.

Eiropas Komisijas prezidente Leiena otrdien ieteikusi EK atteikties no ieceres samazināt pesticīdu izmantošanu lauksaimniecībā, tā piekāpjoties protestējošo zemnieku prasībai.

Apvienotais saraksts otrdien Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Saraksta līderi ir Reinis Pozņaks, Juris Viļums un Raimonds Bergmanis.

Valsts nodeva par pases izsniegšanu būs 34 eiro līdzšinējo 30 vietā, bet ja pasi grib paātrināti saņemt, nodeva būs 60 eiro, otrdien lēma valdība. Grozījumi stāsies spēkā 12.februārī.

Otrdien Eiropas lauksaimnieku protestiem pievienojās Spānijas zemnieki, kuri ar traktoriem izbrauca uz ceļiem valsts ziemeļos, arī Andalūzijā, Katalonijā un Estremadūrā.

Kvoruma trūkuma dēļ otrdien nenotika Talsu novada domes priekšsēdētāja vēlēšanas. Pirmdien domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa tika atbrīvota no amata.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte kandidēs uz valsts prezidenta amatu 12. maijā paredzētajās vēlēšanās. Viņa ir desmitais kandidāts, kas oficiāli pieteicies reģistrācijai.

Krievijas Pareizticīgās baznīcas vadītājs Igaunijā, metropolīts Jevgeņijs otrdien pameta Igauniju. Viņam pirmdien nepagarināja uzturēšanās atļauju un lika nekavējoties atstāt valsti.

Irāņu pāris, kas sadarbojušies ar Irānas izlūkdienestu un Zviedrijā dzīvoja piesegā, deportēti no valsts aizdomās par sazvērestību, lai nogalinātu Zviedrijas ebreju kopienas vadītājus, atklāja radio žurnālisti.

Bijušais Lietuvas Nacionālā pārtikas un veterinārā riska novērtējuma institūta direktors Ģedimins Pridotka apsūdzēts gandrīz 300 000 eiro nelikumīgā saņemšanā. Otrdien korupcijas lieta nonāca tiesā.

Pērn interneta krāpšanā Somijas iedzīvotāji zaudējuši ap 44 miljoniem eiro. Pārsvarā tās bijušas investīciju krāpšanas.

Šodien

Eiropas Parlamenta deputāti apspriedīs lauksaimnieku stāvokli un lauksaimniecības produktu cenas.

Tiesībsargs informēs par atzinumiem bērnu dzimumaudzināšanas jomā (LETA).

Viedokļi

Elīza Nikola Sveržicka, Publiskās atmiņas centra valdes locekle. Sakāve un «viens idiots» – ielas nepārdēvēs.

Paplašini apvārsni

Īkstīte

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -3 – -1C, apmācies, sniegs, A – ZA, Z vējš 4 – 6 m/s;

accuweather -7 – -2C, no rīta sniegs, vējains, A – ZA, Z vējš 3 – 6 m/s;

yr -5 – -1C, stipri snigs naktī un no rīta, A – ZA, Z vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Nelda, Rihards, Ričards, Rišards