ES piešķirs Ukrainai 50 miljardus; aptur pasta nodaļu slēgšanu; vai Zelenskis atlaidīs Zalužniju

Tomēr vienoti

Eiropas Savienības valstu līderi ceturtdien nolēma nodrošināt Ukrainai ilgtermiņa atbalstu 50 miljardu eiro apmērā. Decembrī vienošanos bija bloķējis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns. Rīgā ceturtdien turpinājās starptautiska konference Krievijas karš pret bērniem, kurā piedalījās arī Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska kundze Olena Zelenska.

Piebremzē

Latvijas Pasts ceturtdien paziņoja, ka apturēs plānu slēgt desmitiem nodaļu. Pagājušonedēļ Satiksmes ministrija uzdeva LP padomei atkārtoti izvērtēt ieceri šogad slēgt vai reorganizēt 105 no 176 pasta nodaļām.

Cīņas frontē un citur

Ukrainas Bruņotie spēki ceturtdien paziņoja, ka īpašā operācijā pie Krimas ir iznīcinājuši Krievijas raķešu kuģi. Ukraina ir dokumentējusi 626 ķīmiskos uzbrukumus no Krievijas puses, ceturtdien EDSO sēdē teica tās pārstāve. ASV ir nodevušas Ukrainai īpaši precīzās GLSDB raķešu bumbas, trešdien informēja ASV valsts sekretāra vietniece Viktorija Nūlande. ES ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels trešdien teica, ka ES līdz martam būs piegādājusi Ukrainai tikai pusi no solītā miljona artilērijas lādiņu, kuru tai sāk kritiski pietrūkt. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis līdz nedēļas beigām parakstīšot rīkojumu par Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieka Valērija Zalužnija atlaišanu no amata, ceturtdien ziņoja CNN. Runas par prezidenta un armijas virspavēlnieka konfliktu ilgst jau vairākus mēnešus.

IR aktuāli

«Tās ir šausmas!» Jurists Māris Knoks izstāstīja Ievai Jakonei savu versiju par to, kāpēc atlaists no darba Rīgas domē, kurā ar tiesas lēmumu pagaidām atjaunots.

Juta Ance Ķirķis vērtē Leļļu teātra izrādi Sibīrijas haiku un secina, ka tā ir nepieciešama visām paaudzēm.

Mārtiņš Galenieks sarunājās ar SIA Ādažu Metāls īpašnieku Kasparu Pēci, kurš tieši ekonomiskās krīzes laikā sapratis, ka viņa darbam ir nākotne.

Vēl

Saeima ceturtdien aizliedza Latvijas komandu sporta spēļu valstsvienībām spēlēt pret Krievijas un Baltkrievijas izlasēm.

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kuri paredz palielināt sodus par rupjiem atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem.

Caur Pjotra Avena fondiem Latvijā gadiem ilgi ieplūda Putinam pietuvināto oligarhu nauda, ir izpētījis un ceturtdien ziņoja Latvijas Radio.

Ģenerālprokuratūra ceturtdien atcēla KNAB lēmumu izbeigt kriminālprocesu par iespējamiem pārkāpumiem Ventspils brīvostas pārvaldē.

Lieta par pacienta sievas uzbrukumu Gaiļezera ārstei ir pārkvalificēta par kriminālprocesu, ceturtdien informēja Valsts policija.

Vairāk nekā 1500 Eiropas Savienības ierēdņu ir parakstījuši vēstuli ar aicinājumu ES noteikt Izraēlai ieroču embargo.

Pārtikas preču cenu zīmēs būs jānorāda produkta ražotājvalsts, ceturtdien konceptuāli nolēma Saeima.

No Zaļo un zemnieku savienības Eiropas Parlamenta vēlēšanās kandidēs arī labklājības ministrs Uldis Augulis un zemkopības ministrs Armands Krauze.

Šodien

Notiek Latvijas Satversmes tiesas darba gada atklāšanas svinīgā sēde.

Rīgas Latviešu biedrības namā notiek Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Simtgades konference.

Izstāžu centrā Ķīpsala atklāj starptautisko tūrisma izstādi Balttour 2024.

Viedokļi

Jānis Endziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs. Lai reaģētu uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, izvietosim veikalos Krievijas karogus?

Aiga BokanovaTet kiberdrošības pakalpojumu vadītāja. Kā sagatavoties kiberdrošības direktīvai NIS2?

Šonedēļ "Šķiltavā"

Ždanokas āža kāja. Pastokalipse? Sperga sprēgā. Vārās par sāļviru. Spriež Anda Burve-Rozīte, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

2. februārī koncertzālē Lielais dzintars Liepājā un 3. februārī Lielajā ģildē Rīgā notiks koncerts Jērgs Vidmanis un Sinfonietta Rīga.

2. un 3. februārī koncertzālē Palladium uzstāsies hiphopa mākslinieks Ansis.

No 2. līdz 4. februārim Jelgavā notiks Starptautiskais ledus skulptūru festivāls.

3. februārī Rīgas Krievu teātrī notiks iestudējuma “Skatuve” ugunī pirmizrāde.

Paplašini apvārsni

Augļu mušiņas kosmosā, golfs uz Mēness un citi maz zināmi fakti par kosmosa iekarošanu.

Gudrs krauklis

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +2C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, ZR – DR vējš 6 – 8 m/s;

accuweather +1 – +4C, apmācies, brīžiem saulains, vakarā īslaicīgs lietus, R – DR vējš 5 – 7 m/s;

yr 0 – +3C, dienas pirmajā pusē saulains, vakarā lietus, R – DR vējš 4 – 7 m/s.

Vārda dienu svin

Piektdien – Sonora, Spīdola

Sestdien – Aīda, Ida, Vida

Svētdien – Daila, Dominiks, Veronika