ASV atbildes triecieni; aptur skolu likvidācijas plānu; ukraiņu drons izraisa ugunsgrēku Krievijas naftas rūpnīcā

Pret teroristiem

ASV piektdien īstenoja triecienus vairāk nekā 85 Islāma revolūcijas sargu objektiem Irākā un Sīrijā kā atbildi uz pirms nedēļas notikušo trīs ASV karavīru nogalināšanu Jordānijā. Sestdien ASV un Lielbritānija sāka jaunus kopīgus triecienus hutiešu objektiem Jemenā. Triecienu mērķis bijuši 36 objekti. ASV satriekušas 13 objektus – pazemes ieroču noliktavas, raķešu sistēmas un citus. Hutieši solījuši turpināt triecienus Sarkanajā jūrā kuģiem. Irāna ASV triecienus nosauca par stratēģus kļūdu.

Iedarbīgi protesti un prezidenta aizrādījums

Pēc skolu un vecāku iebildēm, kā arī Valsts prezidenta Rinkēviča aicinājuma īstenot skolu reformu cieņpilni, Izglītības un zinātnes ministrija nerosinās no 1.septembra visās pašvaldībās ieviest pedagogu algu modeļa izmaiņas, kas nozīmētu vairāku desmitu skolu reorganizāciju. Jauno modeli ieviesīs pašvaldības, kas ir sakārtojušas savu skolu tīklu.

Volgogradā deg

Sestdienas naktī izcēlies ugunsgrēks lielā naftas pārstrādes rūpnīcā Krievijas Volgogradas pilsētā. Rūpnīcai uzbrucis Ukrainas drons. Sestdien noticis uzbrukums Krievijas kontrolētajai Ukrainas pilsētai Lisičanskai. Gājuši bojā gājuši 28 cilvēki. Pagājušajā nedēļā Berislavā pie Hersonas Krievijas drona uzbrukuma nogalināti divi Francijas pilsoņi un ievainoti vēl trīs ārzemnieki, kas bija ieradušies Ukrainā kā brīvprātīgie.

IR aktuāli

Māksliniece Ieva Romanova saņem Lielā Kristapa balvu par mūža ieguldījumu. Laurai Dumberei viņa atklāj savu četrdesmit gadus garo ceļu profesijā.

Rīgas Doma ērģeles joprojām ir visiespaidīgākais un krāšņākais instruments Eiropā. Unikālo ērģeļu skanējums joprojām nav apgūts, Agnesei Meierei teic ērģelnieks Aigars Reinis.

Kāpēc Iecavas pašvaldības policisti Aigars Zunds un Mārtiņš Jankovskis saņēma pateicību no Polijas, stāsta Kristīne Sēnele.

Vēl

Ārlietu ministrija aicina vērtēt Krievijas agresiju atbalstošu ārvalstu pilsoņu iesaisti Latvijas uzņēmumos un sniegt priekšlikumus turpmākai ES sankciju pret Krieviju stiprināšanai.

Satiksmes ministrs Briškens (Progresīvieierosinājis dienesta pārbaudi par Latvijas pasta pasākumu darbiniekiem, kurš uzņēmumam izmaksāja gandrīz 180 000 eiro. Uzņēmuma vadītāja Beāte Krauze-Čebotare noraidīja pārmetumus.

Ungārijas valdošā partija Fidesz nevēlas atbalstīt Zviedrijas pievienošanos NATO, līdz Zviedrijas premjerministrs Kristersons nebūs Budapeštā ticies ar Ungārijas premjerministru Orbānu.

Izraēlas premjerministrs Netanjahu svētdien paziņoja, ka iznīcināti 17 no 24 palestīniešu teroristiskās organizācijas Hamās bataljoniem.

Piektdien Centrālajā vēlēšanu komisijā kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniedza ZZS, kuras saraksta līderis būs tās Saeimas frakcijas vadītājs Harijs Rokpelnis.

Janvārī populārākā partija bija Jaunā Vienotība (8,9%), sekoja Progresīvie (7,7%) un Nacionālā apvienība (7,5%). Vislielākais kritums bijis ZZS no 7,8% līdz 6,7%, liecina SKDS aptauja.

Piektdien ar konferenci Latviešu biedrības namā simtgadi atzīmēja Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Par tā izveidi pēc arhitekta Paula Kundziņa ierosinājuma 1924.gada 2.februārī lēma Pieminekļu valde.

Piektdienas naktī jau otro reizi gada laikā Maskavas namam Rīgā noņemts ģerbonis un uzraksts.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja, ka Latvijas banku sistēmu atkārtoti vērtē Moneyval, izvērtējumu sola pēc gada. Raidījums skaidroja, kāpēc Stradiņu slimnīcas jaunā vadība vēlas lauzt daudzmiljonu līgumu ar būvnieku Velve. Žurnālisti analizēja Estlink 2 kabeļa bojājumus, kas liek domāt par papildu starpvalstu savienojumu izbūvi. Raidījums vēstīja, ka fotoradari joprojām fiksē daudz pārkāpumu ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

LTV raidījums de facto informēja, ka būs jārevidē ES fondu plāni – piedāvājums esot atteikties no Rīgas apvedceļa pārbūves un Dienvidu tilta turpinājuma finansēšanas. Administratīvā apgabaltiesa raidījumā komentē spriedumu būvnieku karteļa lietā – pierādīšanai Konkurences padome drīkstēja izmantot KNAB ierakstītās sarunas. Raidījums skaidroja, kāpēc Latvijas gāzei liegta pieeja publiskajiem iepirkumiem. Žurnālisti pētīja, vai Maskavas nama pārņemšana valsts īpašumā derētu kā paraugs arī Jūrmalas sanatorijām Jantarnij bereg un Belorusija, kas pieder Krievijai un Baltkrievijai.

Šodien

Talsu novada dome turpinās lemt par opozīcijas aicinājumu no amata atbrīvot Talsu novada domes priekšsēdētāju Evu Kārkliņu.

Lauksaimnieku protests notiks 16 Latvijas pilsētās.

Sakarā ar Rail Baltica dzelzceļa tilta pār Daugavu izbūvi Ģenerāļa Radziņa krastmalā Rīgā sāksies ilgstoši satiksmes ierobežojumi.

Viedokļi

Ģirts Burgmanis, Latvijas Universitātes vadošais pētnieks. Kamēr “velkam” skolēnus ar mācīšanās grūtībām, varam zaudēt talantīgos.

Līna Indriksone, Diāna Kukore, pārstāv nodibinājumu Ventspils Augsto tehnoloģiju parksVietējās preces iegāde – vai ir tā vērts?

Paplašini apvārsni

Es tev parādīšu!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +2C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, R – ZR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather -2 – +2C, no rīta apmācies, vēlāk vējains un var atspīdēt saule, R – DR, R – ZR vējš 3 – 5 m/s;

yr 0 – +2C, apmācies, sniegs ar lietu, R – DR, R – ZR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Agate, Selga, Silga, Sinilga