ASV Senāta līderi vienojas par 118 miljr. sadalīšanu; protestē ap 2000 zemnieku; Lielais Kristaps “Pastkartei no Romas”

Zelenskis runā par vadības restartu

ASV Senāta republikāņu un demokrātu līderi svētdien paziņoja, ka ir vienojušies par 118 miljardu dolāru atvēlēšanu ASV dienvidu robežas stiprināšanai, kā arī militārajai palīdzībai Ukrainai, Izraēlai un Taivānai. 62 miljardi plānoti Ukrainai. Balsojums Senātā varētu būt 7.februārī. Pārstāvju palātas republikāņu līderi vienošanos neatbalsta. Ukrainas prezidents Zelenskis svētdien intervijā Itālijas raidsabiedrībai Rai1 teica, ka apsver bruņoto spēku virspavēlnieka Zalužnija nomaiņu, kā arī valsts vadības restartu. Viņš arī atzina, ka frontē izveidojusies pata situācija, Ukrainai ir nepieciešami moderni tehniskie līdzekļi.

Ministram esot rīcības plāns

Protestos pirmdien Latvijā piedalījušies ap 2000 lauksaimnieku, vēsta Zemnieku saeima. Lauksaimnieki ar traktoriem un plakātiem izbrauca 16 pilsētās. Viņi prasīja mazināt birokrātiju, pārtraukt pārtikas importu no Krievijas un Baltkrievijas, samazināt PVN likmi dārzeņiem, augļiem un ogām. Ja prasības netikšot pildītas, 12.februārī zemnieki sola braukt uz Rīgu. Cūku audzētāji šo protestu neatbalsta. Zemkopības ministrs sola skaidru rīcības plānu. Protesti notika mierīgi, sastādīti 25 administratīvie protokoli.

Labākie

Svētdienas vakarā Lielā Kristapa balvu kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma saņēma režisores Elzas Gaujas lente Pastkarte no Romas. Visvairāk balvu – četras – saņēma režisora Aika Karapetjana filma Bezkaunīgie, bet trīs balvas saņēma Rozes Stiebras animācijas filma Sirds likums un daudzsēriju filma Padomju džinsi.

IR aktuāli

Laikraksts The Washington Post ieguvis ekskluzīvu informāciju, ka ASV valdība veido jaunu militārās palīdzības stratēģiju Ukrainai, kurā vairs nav paredzēta krievu iekaroto teritoriju atgūšana.

Durvis vērusi Latvijā pirmā jaunuzņēmumu māja. Ieva Jakone dodas ciemos, lai noskaidrotu, kādas idejas to piepildīs.

Vēl

Ungārijas valdošās partijas Fidesz deputāti pirmdien boikotēja parlamenta ārkārtas sēdi, kuru ierosināja opozīcija, lai balsotu par Zviedrijas iestāšanos NATO. Nākamā balsojuma iespēja varētu būt 26.februārī.

No amata pirmdien atbrīvoja Talsu novada domes priekšsēdētāju Evu Kārkliņu. Par to nobalsoja 11 deputāti no 19. Atkāpušies arī abi viņas vietnieki, izjukusi Talsu novada domes koalīcija.

Partiju apvienība Jaunā Vienotība pirmdien Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Saraksta līderi būs Valdis Dombrovskis, Krišjānis Kariņš un Sandra Kalniete.

Bulgārijā pirmdien arestēts Iekšlietu ministrijas darbinieks aizdomās par spiegošanu Krievijas labā.

Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā reģistrēti deviņi A hepatīta gadījumi, pirmdien ziņoja SPKC. Visi sirdzēji ar hepatītu saslima pēc atgriešanās no ārzemēm.

Karalim Čārlzam III diagnosticēts vēzis, pirmdien paziņoja Bekingemas pils. Karalis ārstēsies un turpinās pildīt valstiskos pienākumus.

Pirmdien policija notvēra dzērājšoferi, kura policistiem deva 1000 eiro kukuli un juvelierizstrādājumus. Dzērāja aizturēta, ierosināti divi kriminālprocesi.

Šodien

Valdība slēgtajā daļā skatīs jautājumus par nekustamo īpašumu atsavināšanu Sēlijas poligona izveidei.

Eiropas Parlaments apspriedīs ziņas par iespējamo deputātes Tatjanas Ždanokas sadarbību ar Krievijas drošības dienestiem.

Rīgas ūdens līdz 9.februārim visā pilsētā hlorēs jeb profilaktiski dezinficēs Rīgas ūdensvada tīklu.

Viedokļi

Uģis Mitrēvics, Saeimas deputāts, Nacionālā apvienība. Vai Latvijas morāle ir amorāla?

Baiba Logina, VA Government Rud Pedersen Group vecākā interešu pārstāvības konsultante. Vai birokrātijas mazināšana nozīmē atkāpties no normām?

Nedēļa Eiropā

Skaties sabiedriskās raidorganizācijas ARTE iknedēļas raidījumu par Eiropas iedzīvotājiem aktuālām problēmām.

Paplašini apvārsni

Kurš talantīgāks?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, R – ZR vējš 2 – 5 m/s;

accuweather -3 – -1C, sniegs, vakarpusē vējains, R – ZR, A – ZA vējš 1 – 3 m/s;

yr -3 – +1C, apmācies, R – ZR, A – ZA vējš 1 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Dārta, Dace, Dora, Daris