KNAB veic kratīšanas Rēzeknes pašvaldībā; atkāpjas “Latvijas Pasta” padome; Borels Kijivai sola šāviņus

Aizdomas krīt uz atstādināto mēru

KNAB 6.februārī veicis kratīšanas un pratināšanas Rēzeknes pašvaldībā. KNAB izmeklē iespēju, ka no amata atstādinātais Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (Kopā Latvijai) izpaudis neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums. Trim kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību.

Ministrs pārmet izšķērdību

Latvijas Pasta padomes priekšsēdētājs Raimonds Dūda un tās loceklis Ivars Blumbergs trešdien atkāpās no amata. Viņu sadarbība un komunikācija ar Satiksmes ministriju esot nonākusi strupceļā. Savukārt satiksmes ministrs Briškens (P) kritizēja uzņēmuma plāna trūkumu par pasta pakalpojumu nepārtrauktību un padomes priekšsēdētāja komandējumu tēriņus 25 000 eiro apmērā.

Virzību sāk mobilizācijas likums

Trešdien Kijivu apmeklēja ES augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels, kurš solīja, ka ES līdz gada beigām Ukrainai piegādās vairāk nekā miljonu artilērijas šāviņu. Krievija trešdien ar raķetēm un lidrobotiem uzbruka Ukrainas pilsētām, Kijivā nogalināti trīs, bet Mikolajivā viens cilvēks, vairāk nekā 15 ievainoti. Kijivā notriektas raķetes atlūzas sabojāja augstsprieguma līnijas, daļa pilsētas palika bez elektrības. Ukrainas parlaments trešdien 1.lasījumā atbalstīja mobilizācijas likumprojektu, kura mērķis ir iesaukt armijā vairāk karavīru.

IR aktuāli

Jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe grib panākt, ka nodokļu maksāšana kļūtu ērta. Paulam Raudsepam viņa atklāj, ko nespētu piedot kolēģiem. Savukārt Ilze Šķietniece pēta, kā valdība apkaros aplokšņu algas.

Režisors Valters Sīlis apstiprināts Liepājas teātra mākslinieciskā vadītāja amatā. Ar Lauru Dumberi viņš sarunājas par saviem mērķiem.

Animācijas režisore Roze Stiebra saņēmusi Lielo Kristapu par filmu Sirds likums. Viņa atzīst – tā ir pēdējā filma. Anda Burve-Rozīte stāsta, kā Stiebra kļuva par leģendu, kura radījusi vairāk nekā 60 filmas.

Vēl

Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja jaunu regulu, kas nodrošinās, lai pārskaitītie līdzekļi nekavējoties nonāktu privātpersonu un uzņēmumu bankas kontos visā ES.

Teroristi no Hamās ierosinājuši pamiera plānu, kas uz četrarpus mēnešiem apturētu bruņotās sadursmes Gazā. Izraēlas premjerministrs Netanjahu trešdien priekšlikumu noraidīja.

Centrālajā vēlēšanu komisijā kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām trešdien iesniedza partija Par!, kuras līdere būs Ukrainas un Beļģijas pilsone Ivanna Voločija, kā arī partija Latvija pirmajā vietā ar līderi Vili Krištopanu.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisiju vadīs Atis Švinka (P), trešdien nolēma apakškomisijas deputāti.

Centrālā vēlēšanu komisija trešdien nav pieņēmusi divus kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām – partiju apvienības Pamats-LV, kuras kodolu veido Latvijas Krievu savienības politiķi, arī Ždanoka, un partijas Tautas varas spēks sarakstu.

Par Krievijas kara pret Ukrainau slavināšanu, nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu trešdien uz apsūdzēto sola sēdās prokremliskais aktīvists Vladimirs Lindermans.

Šodien

Saeima 2.lasījumā skatīs Aizsardzības industrijas likumprojektu un ar to saistītus grozījumus Mobilizācijas likumā un Nacionālās drošības likumā.

Latvijas Universitātē notiks starptautiska zinātniska konference, kuru atklās NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts ar priekšlasījumu par drošību.

Notiks Rēzeknes pilsētas domes sēde, kurā izvērtēs pašvaldības izpilddirektora atbildību.

Viedokļi

Aigars Šmits, LANĪDA valdes priekšsēdētājs. Pārkāpt pāri savām ēnām.

Kārlis Vilerts, Konstantīns Beņkovskis, Artūrs Jānis Ņikitins, Latvijas Bankas ekonomisti. Vai vērts pārfinansēt mājokļa kredītu?

Paplašini apvārsni

Kā flirts var palīdzēt attiecību veidošanā?

Par ko viņš sapņo?

Ronis iemidzis. Noteikti ieslēdziet skaņu!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -6 – -3C, apmācies, neliels sniegs, R – ZR, D, A vējš 1 – 3 m/s;

accuweather -4 – -2C, snigs, R – DR, D vējš 2 – 4 m/s;

yr -5 – 0C, apmācies un snigs, R – DR, D vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Aldona, Česlavs