Ļaus lidot; 20% testu uzrāda lipīgo Covid; piesardzīgi par vakcīnu

Pamatā attālināts darbs

Otrdien valdība atļāva no 17.marta atsākt lidojumus uz trešām valstīm, tai skaitā tūroperatoru organizētus atpūtas braucienus. Valdība arī konceptuāli atbalstīja mērenāko Covid-19 ierobežojumu variantu no diviem ekspertu piedāvātajiem. Šis scenārijs paredz balstīties uz attālinātu darbu, klātienē strādāt atļaujot tikai ražojošajiem uzņēmumiem. Ierobežojumi paredzēti uz trim nedēļām. Ja neizdosies infekciju ierobežot, tad ķersies pie stingrākā varianta. Tas paredz pilnīgu karantīnu un pārvietošanās ierobežojumus. Gala lēmumu valdībā paredzēts pieņemt ceturtdien.

Pūļa testēšana Balvos un Gulbenē

Jaunais lipīgākais Covid-19 variants Latvijā konstatēts jau vairāk nekā 20% paraugu, valdību otrdien informēja SPKC. Tas konstatēts visos lielākajos reģionos. Sociālajā aprūpē, skaistumkopšanā, mazumtirdzniecībā ir četras reizes lielāka iespēja saslimt ar Covid-19 nekā vidēji. Gulbenes novadā un Balvu reģionā Covid uzliesmojuma dēļ no otrdienas līdz 12.martam notiks pūļa testēšana ar siekalu paraugiem. Otrdien Latvijā reģistrēti 472 Covid-19 inficētie, miruši seši cilvēki.

Pētīs sēriju

Piesardzības nolūkā Latvijā uz laiku apturēta vienas vakcīnas AstraZeneca sērijas izmantošana, otrdien informēja Zāļu valsts aģentūra. Sērijas numurs ir ABV5300. Vakcīnas apturēšana saistīta ar divu personu veselības sarežģījumiem Austrijā. Latvijā februārī piegādātas 9600 šīs vakcīnas sērijas devas, no kurām lielākā daļa jau ir izmantota. Otrdien Latvija saņēma 21 600 AstraZeneca vakcīnas devas. Līdz maija sākumam plānots saņemt 186 078 vakcīnu devas no trim ražotājiem.

IR aktuāli

Aivara Ozoliņa komentārs par Saeimas deputātes Karinas Sprūdes konspirācijas prasmi Rolex pulksteņa ievešanā.

Vēl

Aprīļa sākumā Latvijā darbu varētu sākt deviņi lieli vakcinācijas centri reģionos un divi Rīgā, otrdien valdībai stāstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Juhņēviča.

Šogad februārī reģistrētā bezdarba līmenis bija 8,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

No 1.aprīļa bezmaksas apraidē būs redzama jauna TV programma TV4. Mediju uzņēmums 4.vara uzvarējis NEPLP konkursā. TV4 līdz gada beigām pārraidīs izzinoša un izglītojoša satura raidījumus.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) otrdien prognozēja, ka pasaules ekonomikas izaugsme šogad būs 5,6%, nevis 4,2% kā prognozēts decembrī.

Eiropas Parlaments otrdien nobalsoja par imunitātes atcelšanu bijušajam Katalonijas premjerministram Pudždemonam un diviem viņa kabineta ministriem. Tas ļauj viņus izdot tiesai Spānijā.

Mecenāts un mākslas kolekcionārs Pjotrs Avens iegādājies nekustamo īpašumu Rīgā, Valdemāra ielā 19, lai tur izveidotu nevalstisku latviešu un krievu mākslas muzeju.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Lietuvas veselības ministrs Arūns Duļķis otrdien paziņoja, ka sestā daļa valsts iedzīvotāju ieguvusi imunitāti pret Covid-19. Eksperti valdībai ieteikuši atvērt lielveikalus.

Igaunijā no 11.marta spēkā stāsies stingrāki Covid-19 ierobežojumi, kas sākotnēji ilgs mēnesi. Latvijas valdības vadītājs Kariņš (JV) otrdien rosināja apsvērt palīdzības sniegšanu Igaunijai.

No otrdienas uz trim nedēļām Somijā sakarā ar Covid-19 izplatīšanos slēgti restorāni, bāri un naktsklubi. Ēdienu atļaus izsniegt līdzņemšanai.

Norvēģijas galvaspilsētas Oslo skolās un bērnudārzos ieviesti stingrāki Covid-19 ierobežojumi, jo pagājušajā nedēļā Oslo vairāk nekā 1300 cilvēku diagnosticēts vīruss. Tas ir līdz šim lielākais inficēto skaits.

Zviedrijā tiesa kādai mātei piesprieda triju gadu ilgu cietumsodu par to, ka viņa 2014.gadā kopā ar divus gadus veco dēlu devās uz Sīriju, lai pievienotos Islāma valstij.

Dānijas valdība no nākamā gada plāno pastāvīgi kontrolēt braukšanas ātrumu uz diviem valsts lielākajiem tiltiem – Ēresunda un Great Belt Bridge.

IR aktuāli

Ko zvēru pētnieks Valdis Pilāts iesaka darīt, ieraugot mazu ronēnu?

Šodien

Valdības vadītājs Kariņš (JV) Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sanāksmē apspriedīs valdības partneru ierosinājumus krīzes pārvarēšanai.

Rīgas domes sēdē spriedīs par Rīgas satiksmes finansiāli saimnieciskās darbības revīziju no 2019.gada janvāra līdz 2020.gada jūlijam.

Eiropas Parlaments spriedīs par uzbrukumiem medijiem Polijā, Ungārijā un Slovēnijā, kā arī aicinās ES kļūt par “LGBTI brīvības zonu”.

Viedokļi

Marija RučevskaHelve līdzdibinātāja un Future Hub vadītāja. Atvērtās inovācijas kā ilgtspējīga metode biznesa attīstībā.

Agnese IrbeTelos.lv galvenā redaktore. Dzimumu nevienlīdzība, dzimumu vienlīdzība.

Paplašini apvārsni

Kāda Otrā pasaules kara franču slepenā aģenta varonība būtu aizmirsta, ja to neatklātu Būhenvaldes memoriālā saglabāts saderināšanās gredzens.

Kājām gaisā

Albatross nemākulīgi piezemējās noskatītās mātītes prekšā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog – 3… +1C, apmācies, nelieli nokrišņi, D – DR, Z – ZR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather – 5… +1C, brīžiem snigs, arī putenis, D – DR, Z – ZR vējš 5 – 8 m/s;

yr – 1… +2C, apmācies, D – DR, Z – ZR vējš 5 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Silvija, Laimrota, Liliāna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu