Iepirks 1,1 miljonu Pfizer vakcīnu; pensionāri saņems pa 200 eiro; aizstāvēs labticīgos ieguvējus

Vakcīnas būs aprīlī

Valdība ceturtdien nolēma iepirkt vēl 1,1 miljonu Pfizer/BioNTech vakcīnu. Tās piegādās gada otrajā ceturksnī, un tad kopā ar iepriekš pasūtajām Latvija saņemtu 1,8 miljonus vakcīnu. Taču martā gaidāms akūts vakcīnu trūkums, ceturtdien atzina Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča. Saeima ceturtdien atkārtoti uzdeva valdībai vērtēt prasību 1.– 4.klašu skolēniem mācību laikā lietot mutes un deguna aizsegus. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 646 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, miruši 12 slimnieki.

Arī pensionāriem

Valdība ceturtdien atbalstīja vienreizēja 200 eiro pabalsta piešķiršanu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti. Gala lēmumu par to pieņems Saeima. Februārī Saeima apstiprināja vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksu par katru bērnu. Valdība ceturtdien piešķīra 23,5 milonus eiro mediķu piemaksām un atcēla saimnieciskās darbības izdevumu ierobežojumu IIN aprēķināšanā. Fiskālās disciplīnas padome ceturtdien aicināja valdību ļoti uzmanīgi izvērtēt jaunu atbalsta instrumentu ieviešanu un novirzīt atbalstu tikai krīzē cietušajiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Taisnīgumam un likumībai

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Kriminālproces likumā, lai nodrošinātu labticīgā ieguvēja interešu aizstāvību kriminālprocesā. Līdzšinējā regulējuma nepilnības kļuva acīmredzamas, kad janvārī izrādījās, ka māksliniekam Aivaram Vilipsonam konfiscē likumīgi iegādātu, taču kriminālprocesā arestētu dzīvokli.

IR aktuāli

Latvijā policistu trūkums ir sasniedzis katastrofas apmērus — tukša ir katra piektā darba vieta.

Vēl

Valdība ceturtdien nolēma atbalstīt un nosūtīt izskatīšanai Saeimā jauno pašvaldību likumu.

Izglītības ministrija ceturtdien informēja, ka plāno šogad Latvijā reorganizēt vismaz 11, bet slēgt piecas skolas.

Ceturtdien Gaujā pie Carnikavas NBS karavīri spridzināja ledu, lai novērstu plūdus.

Filmas Dvēseļu putenis komponistei Lolitai Ritmanei 2. februārī piešķirta ASV Komponistu un autoru apvienības balva par labāko oriģinālmūziku neatkarīgai filmai.

Eiropas Zāļu aģentūra ir sākusi paātrināto vērtēšanu Krievijas vakcīnai Sputņik V.

Aivaram Lembergam piemēroto apcietinājumu pašlaik nevar pārsūdzēt, ceturtdien paziņoja Augstākās tiesas Krimināllietu departaments, atbildot uz Ventspils domes aicinājumu to atcelt.

IR aktuāli

Pirms izmetat apnikušās mantas, padomājiet, vai tās nevarētu pārtapt jaunā apģērbā, iesaka modes dizainere Aiva Zīle.

Šodien

Tiešsaitē notiek Saeimas un nevalstisko organizāciju forums Valsts un sabiedrības izturētspēja: pārvarēsim pandēmiju kopīgiem spēkiem!.

Tiešsaistē notiek organizācijas Māmiņu klubs organizētais Sieviešu festivāls.

Tiešsaitē notiek Latvijas Skolēnu 45.zinātniskās pētniecības darbu reģionālās konferences.

Viedokļi

Valters Bolevics, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas direktors. Kāpēc veselības aprūpes sistēma virzās atpakaļgaitā?

Daina Vasiļevska, biznesa augstskolas Turība prorektore zinātniskajā un akadēmiskajā darbā. Katrai otrajai sievietei augstākā izglītība, vīriešiem – tikai 28%

Šonedēļ "Šķiltavā"

Kāpēc ar grūtībām sākas senioru vakcinācija? Vai valdība novērsīs vīrusa trešo vilni? Ko prokurors Juriss atklāja par Lemberga prāvas aizkulisēm? Diskutē Ieva Jakone, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

5. martā Latvijas Nacionālās operas un baleta tiešsaistes programmā Pērles un zvaigznes varēs skatīties un klausīties operas Norma koncertiestudējumu.

Līdz 6. martam notiek Latvijas jaunās mūzikas dienas.

7. martā notiks Latviešu kultūras biedrības TILTS pasākums Tikšanās mūzikā un sarunā ar latviešu dziedātāju un pianisti Katrīnu Gupalo.

8. martā varēs tiešraidē noskatīties izrādi Vēstule draugam ar Vili Daudziņu un Kasparu Znotiņu.

Paplašini apvārsni

Kad krustojas briežu un auto ceļi

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog – 2… 0C, lielākoties skaidrs laiks, Z – ZR vējs 5 – 6 m/s;

accuweather – 4… +1C, daļēji mākoņains, brīžiem var snigt, Z – ZR vējš 4 – 7 m/s;

yr – 3… +2C, mainīgs mākoņu daudzums, var īslaicīgi snigt, Z – ZR vējš 3 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Austra, Aurora

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu