Uzlabojumi tikai maijā; vēršas pret rindas apiešanu; igauņi pāriet uz stingriem ierobežojumiem

Temps lēns

Ja saglabāsies pašreizējie Covid-19 ierobežojumi un lēnais inficēto skaita samazināšanās temps, epidemioloģiskā situācija Latvijā varētu uzlaboties maijā, pirmdien paziņoja SPKC. Pagājušajā nedēļā salīdzinājumā ar iepriekšējo saslimstība samazinājusies par 11,2%. Veselības ministrs Pavļuts (A/P) iesniedzis likumgrozījumu, ka VID jāsniedz SPKC informācija par ar Covid-19 saslimušā darbavietu, lai plānotu ierobežojumus. 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā ir 461,9. Pirmdien reģistrēti 194 Covid-19 inficētie, miruši četri cilvēki.

Pieķer 3 iestādes

Trīs medicīnas iestādēs sākti administratīvie procesi par Covid-19 vakcinācijas rindas apiešanu, pirmdien informēja Veselības inspekcija. Potes saņēmuši cilvēki, kas neatrodas kādā no prioritāri vakcinējamām grupām. Par šādu pārkāpumu juridisko personu var sodīt ar naudas sodu no 28 līdz 1000 eiro. Konkrētās iestādes inspekcija neatklāj. Latvija pirmdien saņēma 1170 Pfizer-BioNTech vakcīnas devas. Par aktuāliem vakcinācijas jautājumiem no 8.marta atbildes var saņemt arī pa tālruni 8989.

Otrie aiz čehiem

Igaunijas valdības vadītāja Kallasa pirmdien paziņoja, ka valstī būs jāievieš stingrāki Covid-19 ierobežojumi, jo strauji izplatās vīrusa jaunais variants. Sevišķi kritiska situācija ir Ziemeļigaunijas slimnīcās. Igaunijā pēc Čehijas ir ES otrs augstākais 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju – 1335. Kallasas solītie ierobežojumi ir līdzīgi patlaban Latvijā esošiem – attālinātas mācības, ēdiens tikai līdznešanai, slēgti nebūtiskie veikali. Ierobežojumi varētu būt līdz aprīļa vidum.

IR aktuāli

Kas ir vīrs, kas uzcēla Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija filmā atmaskoto pārspīlēti grezno pili, kura it kā piederot Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam?

Vēl

Eiropas Komisija apstiprinājusi Latvijas plānu atbalstīt valsts akciju sabiedrību Starptautiskā lidosta Rīga ar 39,7 miljoniem eiro.

Britu princis Harijs un viņa sieva amerikāņu aktrise Megana Mārkla svētdien intervijā ASV televīzijai skaidroja, kāpēc aizgājuši no karaliskās ģimenes. Mārkla vainoja britu karalisko ģimeni rasismā.

Jaunā konservatīvā partija pirmdien koalīcijas partneriem ierosināja nomainīt Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Ati Zakatistovu (KPV LV) ar JKP biedru Gati Eglīti, jo Zakatistovs esot sevi sakompromitējis. Lēmums nav pieņemts.

Šogad februārī vidējās patēriņa cenas salīdzinājumā ar pērnā gada februāri samazinājās par 0,2%. Precēm cenas samazinājās par 0,7%, bet pakalpojumiem palielinājās par 0,9%.

Šā gada janvārī rūpniecības produkcijas apjoms salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn pieauga par 2,8%. Kāpums bija apstrādes, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē, kā arī elektroenerģijas un gāzes apgādē.

Balvu “Gada vēsturnieks Latvijā” ieguvis vēsturnieks Andrejs Gusačenko, kurš pēta krievu pretboļševiku kustību Latvijā 1920. -1940. gadā.

Policija noskaidrojusi iespējamo vainīgo Jēkabpils padomju laika memoriāla lielgabala nozušanā un tā atrašos vietu – Daugavā. Izmeklēšana vēl turpinās.

ASV pirmdien sākās tiesas prāva pret bijušo policistu, kuru vaino melnādainā vīrieša Džordža Floida nogalināšanā. Floida nāve pērnā gada maijā izraisīja plašus protestus Amerikā.

IR aktuāli

SIA Eko nams dibinātāja un vadītāja Ervina Pogas mūža darbs ir pierādīt, ka gadsimtus senas guļbūvju ciršanas tradīcijas iespējams savienot ar modernu tehnoloģiju.

Šodien

Valdība vērtēs divus iespējamos rīcības variantus Covid-19 ierobežojumiem lipīgākā vīrusa paveida izplatības apstākļos.

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja izvērtēs pašvaldības līdzdalību Rīgas siltumāRīgas ūdenī, Rīgas zoodārzā un Getliņi EKO.

Ar tiešrādes ekskursiju Migrācijas “Latvijas gadsimtā” Nacionālais vēstures muzejs sāk tematisko ekskursiju ciklu 68 muzeju kopizstādē Latvijas gadsimts.

Viedokļi

Ilze Znotiņa, Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece. Neizmantot pandēmiju prasību mazināšanai.

Jānis Vilnītis, Liepājas domes priekšsēdētājs. Pašvaldībām aktīvi jāiesaistās sabiedrības informēšanā par vakcināciju.

Paplašini apvārsni

Kāpēc miegs pusaudža vecumā ir svarīgs garīgajai veselībai?

Čau, Jēkabiņ!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog – 7… +2C, mākoņains, bez nokrišņiem, D – DR vējs 2 – 4 m/s;

accuweather – 2… +3C, brīžiem snigs, D – DR vējš 6 – 9 m/s;

yr – 9… +2C, apmācies, D – DR vējš 6 – 10 m/s.

Vārda dienu svin:

Ēvalds

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu