Vismazāk vakcinēto ES; brīdina par jauno vīrusu; Igaunijā stingrāki ierobežojumi

Pēdējā vietā

Latvijā pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši 2,9% pieaugušo. Tas ir zemākais īpatsvars ES un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati. Priekšpēdējā vietā ir Bulgārija, visvairāk pirmās vakcīnas saņēmuši Maltas iedzīvotāji – 12,6%. Prezidents Levits piektdien teica, ka sākotnējā Covid-19 vakcīnu pasūtījumā pieļautas lielas stratēģiskas kļūdas, par kurām maksājam tagad. Svētdien reģistrēti 322 Covid-19 inficētie, miruši astoņi.

Pārnēsā bērni

Infektologs Uga Dumpis piektdien brīdināja, ka Covid-19 jaunais paveids labi izplatās starp maziem bērniem. Tas nebija novērojams ar parasto Covid-19 vīrusu. Lipīgākā mutācija jau izplatās dažādos Latvijas reģionos. SPKC norādīja, ka uz šo vīrusa paveidu attiecas tie paši profilakses noteikumi, kas iepriekš.

Ierobežos veikalu darbību

Sestdien Igaunijā stājās spējā stingrāki ierobežojumi pret Covid-19, jo arvien palielinās saslimušo skaits. Nedēļas nogalēs tirdzniecības centri un veikali Igaunijā būs slēgti, izņemot pirmās nepieciešamības preču veikalus. Darbdienās tirdzniecības centros un ēdināšanas iestādēs telpas drīkstēs būt aizpildītas ne vairāk kā par 25%. Svētdien Igaunijā reģistrēts 1321 Covid-19 inficētais, kas ir 19,5% no testētajiem. Deviņi mirušie, 22 cilvēki ievietoti slimnīcās.

IR aktuāli

Jaunā, talantīgā flautiste Maija Fogele šovasar absolvēs Mūzikas akadēmijas bakalaura programmu. Viņa būs pirmā neredzīgā mūziķe, kam tas izdevies.

Vēl

Darbu Vakcinācijas projekta birojā sācis bijušais Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadītājs Edgars Labsvīrs. Pērn Labsvīrs amatu NVD pameta pēc kritikas par sejas masku iepirkumu.

Piektdien Valsts prezidents izsludinājis Saeimā ceturtdien steidzamā kārtā pieņemtos grozījumus Kriminālprocesā, kas labticīgos pircējus pasargās no mantas zaudēšanas.

Vairāk nekā 51% Šveices pilsoņu svētdien referendumā atbalstīja aizliegumu sievietēm nēsāt musulmaņu parandžu vai nikabu sabiedriskās vietās.

Policija sākusi kriminālprocesu pret Ekonomikas ministrijas pārstāvi Skultes ostā Salvi Petriku par naudas līdzekļu iegūšanu savtīgos nolūkos. Kriminālprocess sākts arī pret Saeimas deputātu Ati Zakatistovu (KPV LV).

Par partijas Par cilvēcīgu Latviju (bijusī KPV LV) valdes priekšsēdētāju svētdien biedru sapulcē ievēlēta Saeimas deputāte Ieva Krapāne.

Pāvests Francisks vizītē Irākā sestdien tikās ar ietekmīgo šiītu garīdznieku lielajatollu Ali as Sistani. Četru dienu ilgā vizīte ir pirmā reize, kad katoļu baznīcas galva ieradies šajā Tuvo Austrumu zemē.

Sestdien tika godināti 10 latgaliešu kultūras balvas Boņuks ieguvēji. Laureātu vidū ir režisora Kairiša spēlfilma Piļsāta pi upis un Annai Rancānei veltītais koncertuzvedums Latgolys freska.

IR aktuāli

Kāpēc Džērsijas salas labākais basģitārists Rikijs Andersons (21) ar līgavu jau gadu dzīvo viensētā Latgalē?

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga vēstīja, ka puse no pansionātu iemītniekiem – ap 6000 personu – saslimuši ar Covid-19, bet 379 miruši. Raidījums skaidroja, kas notiek ar kriminālprocesu pret bijušo VID darbinieku Ivaru Arsmenieku – februāra beigās miris kriminālprocesā iesaistīts uzņēmējs. Tāpat raidījums stāstīja par aizdomām par politiķiem pietuvinātu būvfirmu lobēšanu konkursā Talsos. Raidījums arī šķetināja Salacas tilta remonta likstas Salacgrīvā, kas apdraudot pat NATO spēku pārvietošanos.

LTV raidījums de facto stāstīja, ka valdības apsteidzošie lēmumi atpaliek no jaunā Covid-19 paveida izplatīšanās. Raidījums skaidroja, kam naudu Covid radītās krīzes laikā piešķir valdība un cik tas ir pamatoti. Žurnālisti arī interesējās, kāpēc kavējas Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes darba sākšana. Raidījums stāstīja, ka Aivara Lemberga krimināllietā arestētās mantas pārvaldīšanai pieteikušies četri pretendenti.

Šodien

Latvija plāno saņemt 1170 devu Pfizer/BioNTech vakcīnu pret Covid-19.

Sāksies starptautiskais hakatons Sievietes. Tehnoloģija. Ilgtspējība.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja uzklausīs informāciju par Pilsētas attīstības departamenta reorganizāciju.

Viedokļi

Romans Vitkovskis, Latvijas Izglītības fonda valdes loceklis. Ziedojumi briesmās!

Elizabete Lukšo-Ražinska, Kultūras akadēmijas maģistre. Vai mani neapēdīs lācis?

Paplašini apvārsni

Kāpēc mums patīk ielūkoties citu cilvēku dzīvē?

Ko notvērusi slēptā kamera mežā?

Bez tās mēs nezinātu, kas dzer no avota vai ēd ogas.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog – 5… –1C, apmācies, no rīta neliels sniegs, Z – ZR vējs 5 – 7 m/s;

accuweather – 8… –2C, vēss laiks ar sauli un mākoņiem, Z – ZR vējš 6 – 11 m/s;

yr – 5… –2C, saule slēpsies aiz mākoņiem, Z – ZR vējš 6 – 11 m/s.

Vārda dienu svin:

Dagmāra, Marga, Margita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu