Latvija Ukrainai nosūtīs dronus; aizsardzības mācība būs obligāta; Zelenskis paraksta mobilizācijas likumu

Dronu koalīcija darbībā

Drīzumā Latvija Ukrainai nosūtīs pirmos dronus, kas izgatavoti pēc ukraiņu pasūtījuma, otrdien informēja premjerministre Siliņa (JV). Latvijas iniciētajā dronu koalīcijā ir jau 14 valstis. Pirmo dronu partiju Latvija var nosūtīt pēc valdības lēmuma. Amatpersonas neatklāja dronu skaitu un modeļus.

No 1.septembra

Valdība otrdien nolēma, ka no šā gada septembra valsts aizsardzības mācība būs obligāts priekšmets, bet skolu vadītāji varēs izvēlēties – īstenot to ārpus pārējās skolēnu slodzes kā papildu priekšmetu vai samazināt mācību stundu apjomu citos priekšmetos par 20%.

Džonsons virza militārās palīdzības paketi

Bez ASV palīdzības Ukrainai nav iespēju uzvarēt karā pret Krieviju, paziņojis Ukrainas prezidents Zelenskis. Viņš otrdien parakstījis mobilizācijas likumu, kura mērķis ir palielināt karavīru skaitu. ASV Pārstāvju palātas spīkers Džonsons pirmdien paziņoja, ka vēlas militārās palīdzības paketi Izraēlai, Ukrainai un Taivānai iekļaut darba kārtībā un pēc tam par katru no tām balsot atsevišķi. Atbalstītie priekšlikumi būtu pēc tam jāapstiprina arī Senātā.

IR aktuāli

Aivars Ozoliņš komentārā raksta, ka Latvijai jābūt skaidrai politikai ekonomiskām attiecībām ar Krieviju.

Zane Radzobe noskatījusies Valmieras teātra izrādi Valmieras puikas un saredz tajā divas notikumu versijas — sievišķīgo un vīrišķīgo.

Andra Dlohi vadītais uzņēmums CLT Profi ražo un montē masīvkoka ēkas visā Eiropā. Uzņēmuma ražotnē Jelgavā viesojās Mārtiņš Galenieks.

Vēl

Starptautiskais Valūtas fonds samazinājis Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam. Latvijas ekonomika pieaugs par 1,7%, bet nākamgad – par 2,4%.

Par Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesi otrdien ievēlēja Satversmes tiesas tiesnesi Artūru Kuču.

Valdība otrdien Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatā iecēla līdzšinējo Valsts prezidenta padomnieku nacionālās drošības jautājumos Aivaru Puriņu.

Francija uz svinībām par godu 80.gadadienai kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijā uzaicinās Krieviju, taču netiks aicināts Putins, otrdien paziņoja organizētāji.

Toksiskas ķīmiskās vielas koncentrācijas dēļ Uzbekistānas izcelsmes rozīnēs Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis tās ievest ES.

100 dienas pirms Parīzes olimpiskajām spēlēm otrdien Grieķijas pilsētā Olimpijā, kur notika antīkās olimpiskās spēles, iededza olimpisko uguni. To stafetes veidā aiznesīs līdz Parīzei.

Zemgales apgabaltiesa aprīļa sākumā 43 gadus vecam vīrietim par seksuālu vardarbību pret savu mazgadīgo meitu un viņas izvarošanu piesprieda mūža ieslodzījumu.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Vācu koncerns Rheinmetall un Lietuvas valdība otrdien parakstīja vienošanos, ka koncerns Lietuvā uzcels 155 milimetru artilērijas šāviņu rūpnīcu.

Lietuvā piektdien sāksies militārās mācības Sabre Strike, kurās piedalīsies vairāk nekā 20 000 Lietuvas un sabiedroto karavīru.

Otrdien no amata atkāpies Igaunijas reģionālo un lauku lietu ministrs Madis Kallass, jo nav sasniedzis savus mērķus lauku rajonu atbalstam. Amatā viņš bija gadu.

Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas centrā otrdien izcēlās ugunsgrēks 400 gadu vecajā biržas ēkā. Iebrucis 56 metrus augstais ēkas tornis.

Bijušajam Starptautiskās Biatlona savienības prezidentam Annešam Besebergam Norvēģijā piesprieda trīs gadu cietumsodu par korupciju un Krievijas aizstāvēšanu dopinga pārkāpumos.

Somijas sociālā aģentūra Kela otrdien iepazīstināja ar atjaunoto jaundzimušā pūriņu, kurā ietilpst ap 40 lietu. Ja māte to nevēlas saņemt, valsts izmaksā 170 eiro. Taču lielākā daļa māmiņu neizvēlas naudu.

Šodien

Rīgas domei jālemj, vai uz pieciem gadiem nodot Latvijas Futbola federācijai bezatlīdzības rīcībā 10 hektāru platību Lucavsalā.

Rīgas dome arī lems par Elitas Baklānes-Ansbergas iecelšanu Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieka amatā.

Daugavas stadiona ledus hallē Latvijas hokeja izlase aizvadīs pārbaudes spēli pret Ukrainas valstsvienību.

Viedokļi

Andris Lāriņš, SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs. Trinot nazi…

Paplašini apvārsni

Kurš ātrākais?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +9C, mainīgs mākoņu daudzums, bez būtiskiem nokrišņiem, Z – ZR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +2 – +8C, brīžiem skaidrosies, Z – ZR vējš 2 – 4 m/s;

yr +5 – +9C, pārsvarā apmācies, Z – ZR vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Rūdolfs, Rūdis, Viviāna