Atkāpjas Mūzikas akadēmijas rektors; koalīcija atbalsta Braži; Ukraina atvaira uzbrukumus 5 virzienos

Prānis atstāj amatu

Pirmdien no amata atkāpās Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis. Viņa atkāpšanos pēc tam, kad LTV raidījums Kultūršoks publiskoja studentu liecības par atsevišķu Mūzikas akadēmijas pasniedzēju iespējamu uzmākšanos studentēm, pieprasīja Mūzikas akadēmijas padome. Prānis uzskata, ka šis skandāls izmantots, lai atbrīvotos no akadēmijas vadības.

Balsot varētu piektdien

Koalīcija pirmdien konceptuāli izteica atbalstu diplomātes Baibas Bražes kandidatūrai ārlietu ministra amatam, pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV). Trešdien Bražei paredzēta tikšanās ar Saeimas frakcijām, bet piektdien Saeima varētu balsot par diplomātes apstiprināšanu ārlietu ministra amatā.

Situācija frontē sarežģīta

Ukrainas armija turpina atvairīt Krievijas karaspēka uzbrukumus piecos virzienos, pirmdien pavēstīja Ukrainas armijas ģenerālštābs. Ukrainas prezidents Zelenskis, aizsardzības ministrs Umerovs un armijas virspavēlnieks Sirskis brīdina par sarežģītu situāciju frontē. Krievija koncentrējot lielus spēkus pie okupētās Bahmutas pilsētas.

IR aktuāli

Tiesa piešķīrusi NEPLP cenzora tiesības noteikt, kā drīkst vai nedrīkst runāt. Paula Raudsepa komentārs.

Kino kritiķe Kristīne Simsone recenzē Andreja Ēķa režisēto jauno seriālu Dumpis.

Kā samazināt tekstila atkritumu daudzumu, rūpējoties par atkārtotu apriti, trīs piemērus apraksta Ilze Šķietniece un Marija Leskavniece.

Vēl

Bijušais premjerministrs Kariņš (JV) Latvijas Radio pirmdien atvainojās visiem, kurus aizvainoja valdības lēmumi. Viņš teica, ka kļūšot par Saeimas deputātu.

Latvijas Kultūras akadēmijas rektora amatā pirmdien ievēlēts līdzšinējais prorektors mākslinieciskās jaunrades darbā, kinorežisors Dāvis Sīmanis.

Valsts drošības dienests veicis potenciālā Andrejsalas investora Mohameda Ali Alabbara līdzšinējās darbības izvērtējumu un nav konstatējis riskus Latvijas nacionālajai drošībai.

Prokuratūra izsniegusi apsūdzību bijušajai Saeimas deputātei Glorijai Grevcovai (Apvienība jaunlatvieši) par Krievijas kara noziegumu attaisnošanu un nacionālā naida izraisīšanu.

Sabiedrības integrācijas fonds sācis pārbaudi par pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica dokumentālā seriāla Šķelšanās 4.sēriju, kurā pētīta Aināra Šlesera partija Latvija pirmajā vietā.

Ņujorkas tiesa pirmdien sāka izskatīt krimināllietu, kurā bijušais ASV prezidents Tramps apsūdzēts par tā sauktās klusēšanas naudas maksāšanu pornoaktrisei Stormijai Danielsai.

Pirmdien Gruzijas parlaments sāka izskatīt “ārvalstu aģentu” likumprojektu, kas veidots pēc Krievijas parauga. Debašu laikā deputāti sakāvās.

Sidnejā dievkalpojumā pirmdien sadurts kādas baznīcas bīskaps un dievlūdzēji. Traumas nav dzīvībai bīstamas. Uzbrucējs aizturēts.

Šodien

Valdība lems par Aivara Puriņa iecelšanu Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatā.

Iniciatīvas grupa skaidros aicinājumu Mežotnes pili pārveidot par muzeju.

Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu Pāri laikiem, kas veltīta Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja 100.gadadienai.

Viedokļi

Guntars Prānis, bijušais Mūzikas akadēmijas rektors. Esam nonākuši strupceļā.

Nedēļa Eiropā

Saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmumu bezdarbība klimata jomā pārkāpj cilvēktiesības. Vai Eiropa dara pietiekami, lai novērstu aizvien augošo klimata krīzi?

Skaties sabiedriskās raidorganizācijas ARTE iknedēļas raidījumu par Eiropas iedzīvotājiem aktuālām problēmām.

Paplašini apvārsni

Merkūrijs – mazākā Saules sistēmas planēta – reiz varēja būt tikpat liela kā Zeme.

Un ko darīs brūnais sunītis?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +9C, apmācies, bez nokrišņiem, ZA, R, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +2 – +9C, apmācies, palaikam lietus, Z – ZA, D – DA vējš 1 – 4 m/s;

yr +4 – +11C, pārsvarā apmācies, Z – ZA, D – DA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Mintauts, Alfs, Bernadeta