Ārlietu ministra amatam plāno virzīt Baibu Braži; Irāna uzbrūk Izraēlai; vēršas tiesā par Vaivoda atlaišanu

Varētu balsot ceturtdien

Ārlietu ministra amatam Jaunā Vienotība plāno virzīt diplomāti Baibu Braži, sestdien ziņoja LTV. Oficiāli par šo lēmumu plānots paziņots pirmdien. Saeimas balsojums par Bražes kandidatūras apstiprināšanu paredzēts ceturtdien. Ministra amats atbrīvojās pēc Krišjāņa Kariņa atkāpšanās no amata 10.aprīlī. Braže pašlaik nav Jaunās Vienotības biedre, bet plāno iestāties partijā.

Draud ar vēl stiprāku triecienu

Irāna no savas teritorijas svētdienas naktī uz Izraēlu raidīja vairāk nekā 300 bezpilota lidaparātus un raķetes. Šis ir pirmais gadījums, kad Irāna vērsusi tiešu militāro uzbrukumu no savas teritorijas pret Izraēlu. Izraēlai un sabiedrotajiem izdevies pārtvert lielāko daļu dronu un raķešu. Teherāna brīdināja, ka dos vēl stiprāku triecienu, ja Izraēla vai ASV spers atbildes soļus. Vašingtona neiesaistīsies iespējamā Izraēlas atbildes uzbrukumā Irānai, paziņoja Baltais nams.

Pagaidām atstādināts

Lai izbeigtu darba tiesiskās attiecības ar bijušo Rīgas pašvaldības augstu ierēdni Jāni Vaivodu, kuru tur aizdomās par kukuļa piedāvāšanu satiksmes ministra padomniekam, Rīgas dome vērsusies tiesā. Vaivods patlaban uz laiku ir atstādināts no amata.

IR aktuāli

Ukrainai šogad izdevušies daudzi dronu triecieni pa Krievijas iekšzemes objektiem. Kā darbojas lidroboti, kāda ir un būs to nozīme karadarbībā, kā izkļūt no frontes strupceļa, Māra Miķelsone vaicā majoram Modrim Kairišam.

Kā vienai Itālijas provincei izdevies lauzt visu valsti pārņēmušās demogrāfiskās lejupslīdes līkni, atklāj The New York Times žurnālisti.

Aija Balode (49) Latvijas sieviešu hokeja izlasē spēlē kopā ar divām meitām. Ilze Šķietniece stāsta, kāpēc viņas nodarbojas ar šo sporta veidu.

Vēl

Vācija nolēmusi piegādāt Kijivai papildu Patriot raķešu sistēmas un to munīciju. Harkivas apgabalā piektdien izsludināja ģimeņu ar bērniem piespiedu evakuāciju no 47 ciemiem Krievijas robežas tuvumā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nodevusi saskaņošanai likumprojektu, kas paredz atlaist Rēzeknes domi un iecelt pagaidu administrāciju.

Svētdien par Tallinas pilsētas galvu dome ievēlēja sociāldemokrātu Jevgeņiju Osinovski. Par viņu balsoja 41 deputāts.

Rīgas pilsētas tiesa nolēmusi apcietināt un izsludinājusi meklēšanā krimināllietā par traģisko ugunsgrēku 2021.gadā nelegālā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā, apsūdzēto Ernestu Riekstu.

Šķīrējtiesa Mūzikas akadēmijas padomes prasību par rektora Guntara Prāņa atcelšanu vērtē kā prettiesisku. 11.martā padome izteica neuzticību akadēmijas rektoram un aicināja atkāpties no amata.

Latvijas 3×3 vīriešu basketbola izlase svētdien Honkongā nodrošināja ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Austrālijas policija uzbrucēju, kurš sestdien Sidnejas tirdzniecības centrā nodūra sešus cilvēkus un vairākus ievainoja, svētdien indentificēja kā Džoleu Koši (40). Uzbrucēju nošāva policiste.

12.aprīlī 61 gada vecumā miris latviešu filosofs, Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Igors Šuvajevs.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga bijušais premjerministrs Kariņš (JV) teica, ka specreisu lietā nožēlo tikai to, ka stāsts nav bijis par lietas būtību. Raidījums atklāja, ka Futbola federācijai nav skaidra plāna, kā finansēt stadionu Lucavsalā. Raidījums stāstīja, ka Finanšu ministrija maina valsts atbalstu jau sāktiem ārvalstu kino projektiem Latvijā.

LTV raidījums de facto skaidroja, kāda ir iespēja atgūt bijušā premjerministra Kariņa (JV) speciālajos lidojumos iztērēto naudu. Izglītības ministrija aicina mainīt Imigrācijas likumu bažās par pieaugošu Āzijas iedzīvotāju interesi par īslaicīgiem kursiem Latvijā un iespējamu nelegālu imigrāciju. Žurnālisti noskaidroja, ka astoņām pašvaldībām nav civilās aizsardzības plāna militāra apdraudējuma gadījumos. Arī LTV uzsvēra, ka Futbola federācijai nav skaidrības par finansēm jauna stadiona celtniecībai.

Šodien

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē apmeklēs Daugavpili.

Latvijas Universitātē notiks paneļdiskusija Francijas un Latvijas dialogs par klimatu un ilgtspēju 2024.

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas vizītē Latvijā ieradīsies Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena.

Viedokļi

Andris TauriņšSorainen partneris, zvērināts advokāts. Vadītāja reputācija “tvitertiesas” un “atcelšanas kultūras” laikmetā.

Kaspars ZakulisLatvijas Zaļā punkta direktors. Cik maksāsim par apģērbu, apaviem un mājas tekstilu pēc 1.jūlija?

Paplašini apvārsni

Kāpēc Āfrikas dzīvniekiem nepieciešama migrācija un kā tam traucē ceļu un gāzesvadu būve?

Gāžot koku, atceries, ka tur kāds dzīvo!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6C, apmācies, neliels lietus, R – ZR vējš 5 – 10 m/s;

accuweather 0 – +8C, no rīta vējš un lietus, apmācies, R – ZR vējš 3 – 10 m/s;

yr +5 – +9C, apmācies, rīta pusē nokrišņi, R – ZR vējš 3 – 10 m/s.

Vārda dienu svin:

Aelita, Gastons