Vienbalsīgs atbalsts Ukrainas rekonstrukcijai; Lucavsalas zeme futbolam; Gruzijā protesti pret prokrievisku likumprojektu

Asiņains uzbrukums Čerņihivai

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja vienbalsīgi apstiprinājusi rezolūciju par atbalstu Ukrainas rekonstrukcijai, tādējādi rasts tiesisks pamats konfiscēt iesaldētos Krievijas valsts aktīvus un nodot tos Ukrainas atjaunošanai. Krievijas raķešu triecienā Čerņihivas pilsētai Ukrainas ziemeļos trešdien nogalināti 17 cilvēki un vairāk nekā 60 ievainoti. Uzbrukums Čerņihivai notika drīz pēc tam, kad Ukraina deva triecienu okupētās Krimas militārajam lidlaukam Džankojā. Ukrainas droni trešdien uzbruka arī aviācijas rūpnīcai Tatarstānā, Kazaņā, kur ražo bombardētājus Tu-22 un Tu-160, bet Samarā iznīcināts helikopters Mi-8, kuru okupanti izmantojuši ieroču un personālsastāva pārvadāšanai karam Ukrainā.

Neklausās zaļās Rīgas aizstāvjos

Rīgas dome trešdien nolēma nodot bezatlīdzības lietošanā Latvijas Futbola federācijai (LFF) vairāk nekā 10 hektāru zemes Lucavsalā nacionālā futbola stadiona būvniecībai. Zeme nodota federācijas lietošanā ne ilgāk kā uz pieciem gadiem. Šajā laikā LFF jāizstrādā stadiona būvniecības dokumentācija. Pret stadiona būvniecību Lucavsalā iebilda Lucavsalas dārziņu teritoriju nomnieki un aktīvisti, kas piketēja pie domes. Daļa deputātu pauda bažas par neskaidro biznesa plānu un finansējumu iecerētā stadiona būvniecībai.

Apdraud Gruzijas ceļu uz ES

Gruzijas parlaments trešdien 1.lasījumā apstiprināja ārvalstu aģentu likumprojektu. Tā kritiķi likumprojektu salīdzina ar Krievijā pieņemto un uzskata, ka tas apdraud Gruzijas ceļu uz ES. Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili solījusi, ka uzliks veto šim likumam. Otrdien parlamentu ielenca tūkstošiem protestētāju, pret kuriem tika raidīta specvienība.

IR aktuāli

Kad mirušā tuvinieki piekrita ziedot viņa orgānus transplantācijai, tas glāba dzīvību četriem cilvēkiem, diviem atgrieza redzi. Agnese Meiere stāsta, kā diennakts laikā vienlaikus desmitiem mediķu darbojās kā precīzs pulksteņmehānisms.

Valsts kontrole saskata likumpārkāpumus pusē no premjerministra Kariņa komandējumu specreisiem. Nellija Ločmele izzina, ko īsti atklāja revīzija un par kādiem jautājumiem joprojām trūkst skaidrības.

Valsts mudina iesniegt jaunus vēja parku pieteikumus, bet skaidrs, ka tīkla jaudas visiem nepietiks. Vai var būt situācija, kad par sabūvētām turbīnām vēl jāpiemaksā par dīkstāvi, pēta Ieva Jakone.

Vēl

Trešdien Rīgas dome ārkārtas sēdē nolēma atvēlēt līdz 10,3 miljoniem eiro seguma atjaunošanas darbiem 19 ielu posmos.

Rīgas domes vairākums trešdien neatbalstīja bijušās Valsts vides dienesta vadītājas Elitas Baklānes-Ansbergas apstiprināšanu pilsētas izpilddirektora vietnieka amatā, lai arī viņa uzvarēja pašvaldības konkursā.

No 2026.gada apvienotajā Latvijas Sabiedriskajā medijā būs jāīsteno jauna pieeja dažādu mazākumtautību sasniegšanai, lai novērstu divkopienu sabiedrības pastāvēšanu, lēma Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome.

Kultūras ministre Agnese Logina (Progresīvie) trešdien Šveicē tikusies ar Lugāno pašvaldību un saņēmusi skaidru vēstījumu, ka pilsētas arhīva telpas no dzejnieku Raiņa un Aspazijas piemiņas ekspozīcijas būs jāatbrīvo līdz 2025.gada maijam.

Latvija nevēlamo personu sarakstā iekļāvusi prokrievisko ukraiņu mūziķi Mihailo Mihailoviču Rešetņaku, kurš pazīstams ar skatuves vārdu Misha Marvin.

Izraēla pati pieņems lēmumu, kā reaģēt uz Irānas uzbrukumu, trešdien teica Izraēlas premjerministrs Netanjahu Lielbritānijas ārlietu ministram Kameronam.

Moldovas Konstitucionālā tiesa otrdien paziņoja, ka valdības ierosinātais referendums par valsts pievienošanos Eiropas Savienībai atbilst Moldovas pamatlikumam un varēs notikt.

No pirmdienas līdz otrdienas vakaram tuksneša pilsētā Dubaijā bija nolijuši 141 mm lietus – tik, cik parasti pusotra gada laikā. Ceļi, tirdzniecības centri, lidosta applūda. Stiprs lietus bija arī Bahreinā, Katarā, Saūda Arābijā un Omānā.

Šodien

Saeima otrajā lasījumā skatīs grozījumus Izglītības likumā, lai skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.

Notiks Latvijas Darba devēju konfederācijas organizēta starptautiska konference Ar skatu zaļajā un digitālajā nākotnē.

Venēcijas mākslas biennālē atklās mākslinieces Amandas Ziemeles veidoto Latvijas paviljonu.

Viedokļi

Kristīne Cīrule Miņjuka, biedrības Daugavkrastu dārzi valdes priekšsēdētāja. Par nacionālā futbola stadiona būvniecību Lucavsalā.

Zane Beķere, AJ Produkti Baltijas reģiona vadītāja. Ergonomika – darba vides risks un iespējas vienlaikus.

Paplašini apvārsni

Milzīgie viļņi, dēvēti par slepkavām, sastopami biežāk nekā domāts, secināts jaunā pētījumā.

Pastaigāsimies pa Rīgu pirms gadsimta!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +2 – +7C, apmācies, bez nokrišņiem, Z vējš 3 – 4 m/s;

accuweather 0 – +8C, no rīta vietām lietus, vēss, ZR, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s;

yr +3 – +9C, apmācies, ZR, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Laura, Jadviga