Krievi bēg no Krimas; Parex bankas bijušajiem īpašniekiem jāmaksā 81 miljons; notiesā fiktīvo vakcinētāju

Ukraiņi iznīcina okupantu bāzi

Otrdien vismaz 38 000 Krievijas pilsoņu auto izbraukuši no Krimas panikā par rīta pusē nograndušajiem sprādzieniem munīcijas noliktavā. Ugunsgrēks izcēlās elektrības apakšstacijā un dzelzceļš tika sabojāts Džankojas tuvumā. Savukārt pie Simferopoles iznīcināta krievu aviobāze. Ukrainas prezidents Zelenskis aicinājis ukraiņus netuvoties krievu bāzēm un teica, ka krievi pēc trim graujošiem triecieniem nedēļas laikā sapratuši – Krima nav viņu. Trešdienas naktī Krievija izšāva divas raķetes uz Odesu, četri cilvēki ievainoti. Savukārt ukraiņi iznīcinājuši ienaidnieka bāzi okupētajā Nova Kahovā. Nogalināti vismaz 12 cilvēki, sašauta tehnika. Sprādzieni trešdien bijuši arī okupētajā Melitopolē.

Par sliktu Karginam un Krasovickim

Rīgas apgabaltiesa trešdien par labu pastarpināti valstij piederošai SIA Reap no bijušajiem Parex bankas īpašniekiem Kargina un Krasovicka nolēma solidāri piedzīt 81 miljonu eiro. Spriedumu var pārsūdzēt.

Blēdībai reālas sekas

Rīgas pilsētas tiesa trešdien medicīnas darbiniecei Larisai Brovkinai par 11 iedzīvotāju fiktīvu vakcinēšanu pret Covid-19 piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, kā arī mantas konfiskāciju 1600 eiro apmērā. Medicīnas darbiniece savu vainu atzina un noslēdza vienošanos ar prokuroru.

IR aktuāli

Kādreiz cīnījies likuma pusē, nu bijušais Kriminālpolicijas šefs Andrejs Sozinovs apsūdzēts smagos noziegumos. Kā viņš nonāca uz apsūdzēto sola?

Kopš kara sākuma poļi uzņēmuši 1,5 miljonus ukraiņu bēgļu. Kura palīdzība ir nozīmīgāka – valsts vai pašu iedzīvotāju?

Dzejniece Marija Luīze Meļķe nospēlējusi galveno lomu filmā Neona pavasaris un intervijā ļaut ieskatīties savos “tumšajos kambaros”.

Vēl

Izglītības darbinieku arodbiedrības padome trešdien nolēma no 19.septembra organizēt izglītības un zinātnes darbinieku beztermiņa streiku.

Mākslas vingrotāja Jeļizaveta Polstjanaja atteikusies pārstāvēt Latviju. 2018.gadā viņa tika uzņemta Latvijas pilsonībā. Vingrotājai ir arī Krievijas pilsonība.

Otrdien Latvijā reģistrēti 1736 Covid-19 inficētie, pieci cilvēki miruši.

19 Gruzijas cilvēktiesību NVO trešdien aicināja valdību nekavējoties ieviest vīzu režīmu ar Krieviju, jo Krievijas pilsoņu kontrolētu iebraukšanu uzskata par nacionālās drošības jautājumu.

Ķīna nosūtīs savus karavīrus, lai piedalītos Krievijas rīkotajos manevros Vostok no 30.augusta līdz 5.septembrim.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde astoņās nodaļās augustā un septembrī rindas kārtībā nodrošinās pilsoņu un nepilsoņu personu apliecinošu dokumentu noformēšanu un izsniegšanu konkrētās sestdienās.

Tā kā tiesnesis Zigmunds Dundurs pārcelts uz citu tiesu un jauns tiesnesis nav iecelts, Rīgas pilsētas tiesa uz nenoteiktu laiku atlikusi par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā Saeimas deputāta Jāņa Ādamsona krimināllietas izskatīšanu.

Rīgas Zooloģiskais dārzs trešdien iepazīstināja ar attīstības vīziju nākamajiem 12 gadiem. Tā paredz dārza pārveidi par mūsdienīgu četru sezonu bioparku.

Šodien

Ukrainas pilsētā Ļvivā notiks ANO ģenerālsekretāra Guttēreša, Turcijas prezidenta Erdogana un Ukrainas prezidenta Zelenska tikšanās Zaporižjas AES jautājumā.

Nacionālajā bibliotēkā notiks konference “Nauda Latvijā no neatkarības atjaunošanas līdz mūsdienām”.

Likteņdārzā svinīgi atklās jaunuzcelto Saieta namu.

Viedokļi

Jānis Lielpēteris, LTRK valdes loceklis. Valsts pārvaldei jādomā, kā radīt labāku vidi biznesam un iedzīvotājiem.

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Vai vīriešus glābs Eiropas fondi?

Paplašini apvārsni

Kāda bija dzīve Pompejos?

Arheologu jaunākie atradumi paver skatu uz vidusšķiras mājokļa ikdienu.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +20 – +29C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DA, A vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +20 – +30C, mainīgs mākoņu daudzums, ļoti karsts un mitrs, D – DA, A vējš 2 – 5 m/s;

yr +21 – +33C, saule mīsies ar mākoņiem, D – DA, A vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu