Brīdina par provokāciju Zaporižjes AES; plāno pagarināt mācību gadu; kiberuzbrukums Igaunijai

Kodolšantāža

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien Ļvivā tikās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu un Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu un aicināja nodrošināt Zaporižjas atomelektrostacijas drošību. Krievija ceturtdien noraidīja ANO plānu par demilitarizētu zonu ap Zaporižjas AES. Ukrainas izlūkdienesti ceturtdien informēja, ka okupācijas spēki likuši AES personālam 19. augustā neiet uz darbu, un brīdināja par iespējamo provokāciju. Trešdien Zaporižjas apgabala administrācija aicināja pie AES dzīvojošos evakuēties. Krievijas armija ceturtdien vērsa jaunas apšaudes pret Harkivu. Latvijas sniegtā palīdzība Ukrainai ir 0,8% no IKP, ceturtdien informēja Ārlietu ministrija.

Skolēnu brīvlaiks par garu?

Izglītības ministrija rudenī nodos sabiedrības apspriešanai likumprojektu par skolēnu mācību gada pagarināšanu, ceturtdien informēja ministre Anita Muižniece (Konservatīvie). Viņasprāt, modelis atbilstu rietumvalstu pieredzei. LIZDA vadītāja Inga Vanaga paziņoja, ka priekšlikums esot nācis nelaikā. Arodbiedrība nolēmusi 19. septembrī sākt skolotāju beztermiņa streiku par pedagogu atalgojumu.

Kiberatriebība

Igaunija 17. augustā, dienu pēc padomju okupācijas pieminekļu pārvietošanas Narvā, piedzīvoja plašākos kiberuzbrukumus kopš 2007. gada, kad no Tallinas centra aizvāca tā dēvēto Bronzas kareivi. Uzbrukumi atvairīti, elektroniskie pakalpojumi nebija pārtraukti.

IR aktuāli

Ziema nāk. Cenu pieaugums pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ir pamodinājis pašvaldības, kuras siltumapgādē balstās uz dabasgāzi. Tomēr rēķinu samazināšanos iedzīvotāji nejutīs drīz.

Man šobrīd nav labu krievu. Ukraiņu kinorežisore Larisa Artjugina stāsta, kāpēc viņai neļauj filmēt karadarbību, un par savu misiju ar kultūras palīdzību mainīt Ukrainu.

Tētis būvē radio. Ingus Baušķenieks jaunajā albumā iestrādājis tēva, gleznotāja Ausekļa Baušķenieka lenšu fragmentus.

Vēl

Saeimas Izglītības komisija ceturtdien atbalstīja otrajā lasījumā pāriešanu uz mācībām tikai latviešu valodā.

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus likumā, kuri paredz līdz 2023. gada 30.jūnijam pārtraukt atkārtotu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, un gatavo likuma grozījumus, lai šo valstu pilsoņiem aizliegtu nēsāt vai glabāt šaujamieročus.

Latvijas gāze ceturtdien atkārtoti paziņoja, ka nespēšot nodrošināt likumā noteiktās dabasgāzes rezerves Inčukalna gāzeskrātuvē. Ekonomikas ministrija apgalvoja, ka krātuvē esot pietiekami gāzes mājsaimniecību nodrošināšanai.

Latvijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 1466 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, viens slimnieks miris.

Kopš depozīta sistēmas ieviešanas 1. februārī tajā atgriezti pirmie 100 miljoni tukšo dzērienu iepakojumu, ceturtdien informēja SIA Depozīta iepakojuma operators.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs ceturtdien paziņoja, ka Vācija uz laiku samazinās PVN likmi gāzei no 19% līdz 7%.

Šodien

Notiek Baltijas jauniešu forums Sabiedrības noturības veicināšana.

Ķekavā atklāj vides izstādi Ar vienu vilcienu rītdienā par Rail Baltica projekta īstenošanu.

Biedrība Dižvanagi rīko forumu Vecāki var.

Viedokļi

Anželika DobrovoļskaLuminor ieguldījumu un pensiju produktu vadītāja. Investīcijas ekonomiski nestabilā laikā – kā rīkoties?

Andra Tomase, dzīvnieku aizsardzības biedrības Ar sirdi delnā vadītāja. Atgriešanās pie klātienes darba, pārcelšanās – kāpēc dzīvnieki nonāk patversmē?

Kultūra

Līdz 21. augustam Ventspils koncertzālē Latvija notiek festivāls LNSO vasarnīca.

20. augustā Brīvdabas muzejā un 25. augustā Mežaparka lielajā estrādē notiks pasaules mūzikas festivāla Porta koncerti.

21. augustā Arēnā Rīga notiks ukraiņu rokgrupas Okean Elzy tūres Help for Ukraine koncerts.

22., 23. un 24. augustā Dailes teātrī varēs skatīties Valmieras drāmas teātra viesizrādi Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?.

Paplašini apvārsni

Ne tikai nestāvēt zem koka. Kāpēc negaisa laikā var būt bīstami iet dušā.

Zirgs iesper

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +20 – +30C, apmācies, brīžiem skaidrosies, neliels lietus, DA vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +20 – +31C, daļēji apmācies, DA vējš 4 – 5 m/s;

yr +23 – +32C, lielākoties apmācies, DA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Imanta, Melānija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu