Karaliene aptur parlamentu; pārbaudīs Rīgas uzņēmumus un aģentūras; LU Senāts darbojas

Breksita dēļ

Protestētāji pret Lielbritānijas izstāšanos no ES attēlo britu premjerministru Borisu Džonsonu kā britu demokrātijas kapraci. Foto: AP/Scanpix

Karaliene Elizabete II trešdien apstiprināja britu premjerministra Borisa Džonsona lūgumu apturēt parlamenta darbu līdz 14.oktobrim. Karalienes runa parlamentā, kurā viņa iepazīstinās ar Džonsona valdības prioritātēm nākamajam gadam, paredzēta 14.oktobrī. Šis Džonsona solis ierobežo parlamenta iespējas novērst bezvienošanās Brexit, jo līdz 31.oktobrim, kad Lielbritānija izstāsies no ES, paliks maz laika. Leiboristu līderim Korbinam premjera plāns ir nepieņemams un viņš sola rosināt neuzticības balsojumu Džonsonam.

Izpurinās

Rīgas domes deputāti trešdien atbalstīja lēmumu par neatkarīgu auditu pašvaldības uzņēmumos un aģentūrās. Izvērtēt paredzēts 12 domei pilnībā piederošus uzņēmumus, kā arī SIA Getliņi Eko, Rīgas enerģētikas aģentūra un aģentūru Rīgas gaisma. Pirmais starpziņojums auditoriem jāsniedz ne vēlāk kā līdz nākamā gada 31.janvārim.

Maldināšana

Latvijas Universitātes (LU) Senāts trešdien paziņoja, ka LU administrācijas vadītāja Anša Grantiņa paziņojums otrdien par Senāta, Akadēmiskās šķīrējtiesas un četru dekānu darbības pārtraukšanu bijis maldinošs. Šīs institūcijas turpina darbību. Grantiņš otrdien pēc valdības lēmuma par Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu rektora amatā paziņoja par darba uzteikumu. Izglītības ministrija trešdien norādīja, ka LU amatpersonas un līdzšinējais rektora pienākumu izpildītājs Muižnieks turpina atbildēt par savu pienākumu izpildi līdz oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis būs publicēts valdības rīkojums par rektoru.

Vēl

IUB aizliedzis Latvijas dzelzceļam bez grozījumu veikšanas konkursa nolikumā turpināt iepirkumu par Daugavpils Šķirošanas stacijas būvniecību.

Režisores Ināras Kolmanes filma Bille atzīta par labāko 32. starptautiskajā bērnu un jaunatnes filmu festivālā Irānā. Bet Edmunda Jansona filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi – par labāko animācijas filmu.

ASV prezidenta Trampa nacionālās drošības padomnieks Boltons trešdien Kijevā tikās ar Ukrainas prezidentu Zelenski un uzsvēra ASV atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei.

Lietuvas valdība trešdien nolēma eirokomisāra amatam virzīt ekonomikas un inovāciju ministru Virginiju Sinkeviču.

Itālijas kreisi centriskā Demokrātiskā partija un populistiskā Piecu zvaigžņu kustība trešdien vienojās par jaunu valdības koalīciju. Premjerministra Kontes valdība demisionēja pagājušajā nedēļā.

NASA paziņoja, ka Centrālāfrikā mežu ugunsgrēku ir daudz vairāk nekā Brazīlijā – Angolā deg ap 7000, bet Kongo – tuvu 3500 ugunsgrēkiem, kamēr Brazīlijā ap 2000.

Peru arheologi trešdien paziņoja, ka piekrastes pilsētā Uančako viņi atraduši līdz šim lielāko bērnu upurēšanas vietu ar 227 skeletiem. Upurēšana notikusi pirms vairāk nekā 500 gadiem.

Šodien

Valsts prezidents un premjerministrs piedalīsies Nacionālās bibliotēkas 100 gadu svinībās.

RTU Ķīpsalā atklās jauno Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes ēku.

Skonto stadionā notiks UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra spēle – Riga FC pret dāņu futbola klubu Kobenhavn (LETA).

Viedokļi

Rosita Zvirgzdiņa, Turības profesore. 20 gadi ar Tīrīgu, kamēr citur Eiropā 5 līdz 7 gadi.

Austrumeiropas politikas pētījumu centrs. Maldināšana – Latvijas gadījums Nr. 27.

Šonedēļ žurnālā IR

Ko jaunais Rīgas mērs Oļegs Burovs domā par «Berlīnes mūri» ar opozīciju, 9. maiju un korupcijas sērgu pašvaldībā?

Vai trīs universitāšu un Iespējamās misijas kopdarbā izstrādāta studiju programma spēs sagatavot lieliskus skolotājus?

Kāpēc Ievai Lešinskai «spiega meitas» tēls ir līdz kaklam.

Paplašini apvārsni

Mākslīgi izraisīta panika. Kā politiķi izmantojuši migrāciju, lai iegūtu varu.

Kurš tā var?!

Varbūt tas bija bērnības sapnis

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +16 – +26C, pa dienu neliels mākoņainums, vakarā lietus, DA, D – DA vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +18 – +25C, brīžiem atspīdēs saule, karsts, DA, D – DA vējš 3 – 5 m/s;

yr +16 – +24C, pēcpusdienā apmāksies un gaidāms lietus, DA, D – DA vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Armīns, Vismants, Aiga

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu