Vēl neapstiprinās LU rektoru; G7 bez kopīga paziņojuma; skolās trūkst pedagogu, nozarei – naudas

Mākoņi virs Muižnieka

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska piedalās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Padomes sēdē par aktualitātēm jaunajā mācību gadā. Foto: Paula Čurkste, LETA

Lai gan Latvijas Universitāte (LU) pirmdien vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu pret valsti, Ministru kabinetu un Izglītības un zinātnes ministriju  (IZM) par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā, visdrīzāk, tas nenotiks. Valdības vadītājs Kariņš (JV) pirmdien teica, ka otrdien jautājumu izskatīs valdībā. Visi koalīcijas partneri izteikuši atbalstu izglītības ministrei Šuplinskai (JKP) un viņas centieniem ieviest reformas augstākajā izglītībā. IZM uzskata, ka rektora vēlēšanās pārkāpti likumi un Muižnieku nevar apstiprināt amatā. IZM pieļauj par rektora p.i. apstiprināt profesorus Juri Borzovu vai Gvido Straubi.

Naudu lietusmežiem

Pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē lielā septiņnieka jeb G7 samits pirmdien beidzās bez noslēguma paziņojuma. Francijas prezidents Makrons pirmdien paziņoja par franču diplomātu panākumu – tuvāko nedēļu laikā iespējama Irānas un ASV prezidentu tikšanās. Savukārt ASV prezidents Tramps rosināja atkal iekļaut Krieviju samitā, taču tam nepiekrita pārējās valstis. Toties G7 vienojās nekavējoties piešķirt Brazīlijai 20 miljonus ASV dolāru Amazones lietusmežu ugunsgrēku dzēšanai.

Rudenī nestreikos

IZM prioritāro pasākumu īstenošanai – pedagogu darba samaksas paaugstināšanai, zinātnes finansējumam un sporta nozares attīstībai – nepieciešami 128 miljoni eiro, pirmdien izglītības darbinieku arodbiedrības padomē teica izglītības un zinātnes ministre Šuplinska (JKP). Lai arī, viņuprāt, joprojām trūkstot pedagogu, skolotāju arodbiedrība nolēmusi šoruden pedagogu streiku nerīkot.

Vēl

Bijusī veselības ministre Anda Čakša pirmdien uzņemta partiju apvienībā Jaunā Vienotība. Čakša nupat izstājās no Latvijas Zaļās partijas.

Pabeigta Vanšu tilta kāpņu atjaunošana un tās ir atklātas gājējiem, pirmdien apstiprināja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve.

Igaunijas piekrastē atrastas Aiga Audera mirstīgās atliekas. Vīrietis 16. augusta rītā ar kajaku devās no Kolkas uz Roņu salu un pazuda Baltijas jūrā.

Pirmdien stājās spēkā jaunas ASV sankcijas pret Krieviju saistībā ar bijušā Krievijas specdienestu virsnieka Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Lielbritānijā pērn pavasarī.

Krievijā Maskavas prokuratūra pieprasījusi atņemt vecāku tiesības daudzbērnu pārim par dalību miermīlīgajā 3.augusta protesta akcijā. Šis ir jau otrais gadījums, ka vara prasa protestētājiem atņemt bērnus.

Sakarā ar tirdzniecības kariem un ekonomiskās attīstības iespējamo samazināšanos pirmdien Ķīnas juaņa piedzīvoja pēdējos 11 gados lielāko vērtības samazināšanos.

Šodien

Valdības sēdē skatīs noteikumu projektu par pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru.

Notiks Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes sēde.

Rīgas Krievu teātris informēs par 137. sezonas atklāšanu un pirmizrādēm.

Viedokļi

Artis Svece, filozofs, LU senators. Latvijas Universitātes nākotne.

Mortens Hansens, ekonomists. The 10,000,000,000 EUR budget.

Paplašini apvārsni

Lai gan sociālajiem tīkliem cilvēkam bija jādod brīvība, daudzi no mums kļuvuši no tiem atkarīgi. Kas tur uz āķa sociālajos tīklos?

Gan liberāļiem, gan komunistiem

Kā Maskavā pirms domes vēlēšanām “apstrādā” vēlētājus.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +18 – +27C, mākoņains, bez nokrišņiem, A – ZA, Z – ZR, Z – ZA vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +14 – +24C, saulains laiks, A – ZA, D, Z – ZR, Z – ZA vējš 1 – 3 m/s;

yr +14 – +25C, saule slēpsies aiz mākoņiem, A – ZA, Z – ZR, Z – ZA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Žanis, Jorens, Alens

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu