“Baltijas ceļam” – 30; tiekas G7 valstu līderi; Honkongā protestētāji iedvesmojas no baltiešiem

30 brīvības gadi

Baltijas ceļa 30. gadskārtai veltīts pasākums Grenctālē uz Latvijas-Lietuvas robežas. Foto: Edijs Pālens, LETA

Piektdien ar vairākiem svinīgiem pasākumiem Latvijā atcerējās Baltijas ceļa 30.gadadienu. Saeimā atklāja Baltijas ceļa zāli. Savukārt premjerministrs Kariņš (JV) uzņēma Igaunijas un Lietuvas premjerministrus. Atceres pasākums notika pie Brīvības pieminekļa, kur sapulcējušos uzrunāja prezidents Levits un bijušais LTF līderis Īvāns. Piektdienas vakarā Lucavsalā notika metāloperas Kurbads. Ķēves dēls atskaņojums, bet svecīšu ceļš vijās līdz Brīvības piemineklim.

Plašs jautājumu loks

Sestdien septiņu pasaules ekonomiski attīstītāko valstu līderi tikās G7 samitā Francijas dienvidos. Divu dienu tikšanās laikā apspriestas tirdzniecības, muitas tarifu un nodarbinātības problēmas, klimata pārmaiņas un ugunsgrēki Amazones lietusmežos. Eiropas Padomes prezidents Tusks atkārtoja, ka Krievijai G7 samitā nav vietas. Samitā negaidīti ieradās arī Irānas ārlietu ministrs Zarifs, jo G7 vēlas saglabāt dialogu ar šo valsti. Francijas prezidentam Makronam uzticēts Irānai nodot G7 vēstījumu.

Apliecina apņēmību

Baltijas ceļa iedvesmotu cilvēku ķēdi 50 km garumā piektdien Honkongā izveidoja desmitiem tūkstoši demonstrantu, kuri protestē pret Ķīnas politiku. Tā demonstranti apliecināja savu apņēmību neatkāpties no demokrātisko reformu prasībām. Taču sadursmes ar policiju no jauna atsākās sestdien, un svētdien Honkongas policija pirmo reizi pret protestētajiem izmantoja ūdens lielgabalus.

Vēl

Valsts drošības dienests rosināja sākt kriminālvajāšanu pret Latvijas pilsoni par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrumukrainā. Lieta nodota prokuratūrai.

KNAB aizturētajam un vēlāk atbrīvotajam Ogres mēram Egilam Helmanim ir piemērojis aizliegumu izbraukt no valsts un tikties ar noteiktām personām.

Jauniešu koris Kamēr… ar diriģentu Aivi Greteru sestdien ieguva Grand Prix Eiropas kormūzikas konkursā Itālijas pilsētā Areco.

Saeimas deputāte Anda Čakša izstājusies no Latvijas Zaļā partijas un turpinās darbu Zaļo un zemnieku frakcijā, sestdien informēja LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sestdien Rīgā notika Latvijas valsts vienaudžu salidojums. Šis bija jau trešais simtgadnieku salidojums. Tajā piedalījās 19 cilvēki.

Brazīlijā sākušies simtiem jaunu ugunsgrēku lietusmežos, kas pārņēmuši plašas teritorijas netālu no Bolīvijas robežas. Brazīlija uguns dzēšanā iesaistījusi armiju.

Krievija sestdien izmēģināja divas starpkontinentālās raķetes, kas bija kā prezidenta Putina solītā „simetriskā atbilde” uz ASV pagājušajā nedēļā veikto raķetes izmēģinājumu.

Krievijas bezpilota kosmosa kuģim Sojuz ar pirmo cilvēkveidīgo robotu sestdien neizdevās savienoties ar Starptautisko Kosmisko staciju.

Svētdienas skandāli

Svētdien LTV raidījums de facto stāstīja, par kuru pašvaldības kapitālsabiedrību pārraudzību Rīgas domē cīnījās Saskaņa ar konkurentiem. Tāpat žurnālisti Maskavā intervēja no Latvijas 2007.gadā aizbēgušo Jūrmalas pašvaldības kukuļošanas lietā notiesāto Germanu Milušu. Žurnālisti informēja, kā atšķīrušies ECB un PNB bankas aprēķini par bankas aktīviem. Raidījums arī analizēja ministriju pieprasījumus pamatbudžetā neiekļautām vajadzībām, kas sasniegušas aptuveni miljardu.

Šodien

Valsts prezidents piedalās forumā Jaunieši politikā un demokrātijas attīstībā.

Notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padomes sēde, kurā piedalīsies izglītības ministre Ilga Šuplinska (LETA).

Viedokļi

Krista Burāne, kino un teātra režisore. Ieraudzīt sevi.

Valērija Lieģe, Oaklins M&A Baltics partnere. Maz, bet kvalitatīvi un dažādi darījumi sarežģītos tirgus apstākļos.

Paplašini apvārsni

Kā papeļu zaru apgriešana gandrīz izraisīja karadarbību.

Augsts lidojums

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +14 – +26C, mākoņains, bez nokrišņiem, D – DA, R – DR, Z vējš 3 m/s; ;

accuweather +14 – +25C, brīžiem skaidrosies, D – DA, R – DR, Z vējš 2 – 3 m/s;

yr +14 – +24C, saulains un skaidrs laiks, D – DA, R – DR, Z vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu