Jūlijā pieaugs elektrības tarifi; Latvijai iesaka mazināt budžeta deficītu; Šoigu draud atriebties

Par 5-18 eiro vairāk

No 1.jūlija Latvijā vidēji par trešdaļu pieaugs elektroenerģijas sadales un pārvades tarifi, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, kas apstiprinājusi jaunus Sadales tīkla un Augstsprieguma tīkla tarifus. Sadales tarifs mājsaimniecībai būs atkarīgs no pieslēguma parametriem un elektrības patēriņa, dažiem pieaugums būs 5-7 eiro, citiem var pārsniegt 18 eiro mēnesī. Visiem lietotājiem būs divu veidu tarifi: pamata un speciālais. Pāreja uz pamata tarifu notiks automātiski no 1.jūlija.

Ko iesaka Lietuvai un Igaunijai?

Eiropas Komisija (EK) Latvijai trešdien ieteikusi mazināt budžeta deficītu, uzlabot ES fondu apguvi un pilnveidot nodokļu politiku. Premjerministrs Kariņš (JV), kurš trešdien atradās vizītē Briselē, deficītu pamatoja ar valsts drošības vajadzībām. Lietuvai EK iesaka samazināt enerģētikas subsīdijas, stiprināt primāro veselības aprūpi, uzlabot sociālos pakalpojumus. Savukārt Igaunijai ieteikts izbeigt enerģētikas atbalsta pasākumus, lai samazinātu valsts budžeta deficītu, ievērot fiskālās politikas kārtību, lai nākamgad neto izdevumu nominālais pieaugums nepārsniegtu 4,9%.

Krituši 10 000 vāgneriešu

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu trešdien piesolījis skarbu atbildi par iebrukumu Belgorodas apgabalā, kura gubernators informēja, ka trešdienas naktī bijis dronu uzbrukums. Ukraina noliedz savu saistību ar pirmdien notikušo krievu leģiona Krievijas brīvība un Krievu brīvprātīgā korpusa, kas cīnās Ukrainas pusē, īstenoto iebrukumu Krievijas robežapgabalā ar Ukrainu. Krievijas algotņu grupējuma Wagner šefs Prigožins paziņojis, ka Ukrainā krituši ap 10 000 savervēto cietumnieku.

IR aktuāli

Prezidenta amata kandidātam Edgaram Rinkēvičam nav jāiešūpojas, un tā ir viņa priekšrocība. Viņš sola lietas risināt diplomātiski, taču būšot ass un ciets, kad nepieciešams.

Kāpēc Ukraina grib F-16 un kā šīs kaujas lidmašīnas var palielināt Ukrainas kaujasspējas?

Koalīcijas partneri vienojušies par kapitāla tirgus attīstības virzienu, kas paredz iespējas biržā kotēt valsts kapitālsabiedrību akcijas. Kāds labums no tā būtu Latvijas iedzīvotājiem?

Vēl

83 gadu vecumā mirusi pazīstamā dziedātāja Tīna Tērnere.

Latvijas Mediju ētikas padome trešdien paziņoja, ka NEPLP lēmums ar 8500 eiro sodīt TVnet par neprecīzu terminu lietošanu ir nesamērīgs, nedemokrātisks un birokrātisks.

Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieka amatam iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) ieteicis virzīt Valsts policijas priekšnieka vietnieku Andreju Grišinu. Līdzšinējais IDB vadītājs Valters Mūrnieks 26.jūnijā beigs pildīt amata pienākumus.

Rīgas domes atbildīgā komiteja trešdien paziņoja, ka jauniešiem, kuri daudz laika pavada uz ielas, šovasar plāno izveidot speciālas telpas, kur viņi varēs pulcēties.

Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins trešdien vizītē Ķīnā parakstījis divpusējās sadarbības vienošanās tirdzniecības investīciju palielināšanā, lauksaimniecības produkcijas eksportā un sporta sadarbībā.

Biznesa augstskolas Turība Satversmes sapulce trešdien rektora amatā vienbalsīgi ievēlēja augstskolas Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāni, asociēto profesori Zani Driņķi.

Ukrainas Pareizticīgā baznīca pieņēmusi lēmumu pāriet uz Gregora kalendāru. Tas nozīmē, ka Ziemassvētkus ticīgie turpmāk varēs svinēt 25.decembrī, nevis 7.janvārī, kā līdz šim.

23.maijā gandrīz 88 gadu vecumā miris Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājs, horeogrāfs, dejas pedagogs, inženieris un kino ražošanas organizators Uldis Šteins.

Šodien

Saeima galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, kas paredz vēlētājiem iespēju balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē spēkosies ar Zviedrijas valstsvienību.

Ogres novada dome lems par pašvaldības Ētikas kodeksa izstrādi.

Viedokļi

Kintija Barloti, Jelgavas poliklīnikas vadītāja. Medicīnas nozares sakārtošanas pamatā ir digitalizācija.

Iveta Biķerniece, Skrīveru mūzikas un mākslas skolas direktore. Mūsdienās pedagoga darbs bez digitālajām prasmēm nav iespējams.

Paplašini apvārsni

Vai dzīvība uz Zemes radās tikai vienu reizi?

Lapsu ģimenes dzīve

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +13 – +23C, mākoņaini, bez nokrišņiem, R – ZR vējš 1 – 4 m/s;

accuweather +6 – +24C, silts un saulains, bet būs arī pa mākonim, R – ZR vējš 2 – 6 m/s;

yr +15 – +25C, saule mīsies ar mākoņiem, R – ZR vējš 1 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Anšlavs, Junora