Prasa EP izdot Ušakovu un Ameriku; ukraiņu pretuzbrukums esot sācies; Latvija – pusfinālā

Atnāks pakaļ arī Strasbūrā

Ģenerālprokuratūra ceturtdien nolēma saukt pie kriminālatbildības vairākas personas par kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un ir nosūtījusi ierosinājumu Eiropas Parlamentam par piekrišanas došanu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret bijušajām Rīgas domes amatpersonām Nilu Ušakovu (Saskaņa) un Andri Ameriku (Gods kalpot Rīgai!). KNAB 11. maijā rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Ušakovu, Ameriku un vēl trim personām par vairāk nekā 10 miljonu eiro zaudējumu radīšanu Rīgas
pašvaldībai. Lieta saistīta ar pašvaldības apmaksātām brīvbiļetēm privātuzņēmuma mikroautobusos.

Jau vairākas dienas?

Ilgi gaidītais Ukrainas pretuzbrukums jau esot sācies pirms vairākām dienām, ceturtdien intervijā teica Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks. Krievija un Baltkrievija ceturtdien parakstīja līgumu par krievu kodolieroču izvietošanu Baltkrievijas teritorijā. Algotņu grupējums Vagner sācis atstāt pozīcijas smagu kauju nopostītajā Bahmutā, ceturtdien paziņoja tā dibinātājs Jevgeņijs Prigožins. NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs ceturtdien atzina, ka starp dalībvalstīm nav vienprātības par Ukrainas ceļu uz NATO. Somijā krasi pieaudzis imigrantu skaits no Krievijas, trešdien paziņoja statistikas pārvalde.

Vareni!

Latvijas hokeja valstsvienība ceturtdien Rīgā ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) uzvarēja Zviedrijas izlasi un pirmo reizi vēsturē sasniedza pasaules čempionāta pusfinālu. Sestdien Latvijas izlase Tamperē cīnīsies ar Kanādu par vietu finālā.

IR aktuāli

Ukrainā ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem ir piesārņoti apmēram 30% valsts teritorijas, gandrīz kā trīs Latvijas. Kā un cik ilgā laikā to var atmīnēt?

Organizācijas Mozaīka valdes loceklis Kaspars Zālītis praida nedēļā vēlas saliedēt sabiedrību. Aptaujas rādot, ka viss virzās uz labo pusi.

Tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere saņem Purvīša balvu par mūža ieguldījumu mākslā. Lūdzām mākslinieci izvēlēties sev nozīmīgākos darbus.

Vēl

Tiesa ceturtdien apstiprināja vienošanos tā sauktajā Daimler kukuļošanas krimināllietā, kas bija ilgusi gandrīz desmit gadus. Seši apsūdzētie atzinuši savu vainu un piekrituši atmaksāt valsts budžetā gandrīz divus miljonus eiro.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās nākamgad varēs balsot jebkurā iecirknī, ceturtdien nolēma Saeima.

KNAB ceturtdien pēc vairāku gadu izmeklēšanas nolēma izbeigt vērienīgo pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme transportlīdzekļu iepirkuma krimināllietu.

Saeima ceturtdien konceptuāli nolēma vairs nepiešķirt repatrianta statusu un tā vietā piešķirt termiņuzturēšanās atļauju uz pieciem gadiem.

Tiesa Igaunijā šonedēļ piesprieda Latvijas pilsonim 13 gadu cietumsodu par narkotiku tirdzniecību “tumšajā tīmeklī”.

Saeima ceturtdien nolēma neizskatīt partijas Latvija pirmajā vietā virzītos Satversmes grozījumus par tautas vēlētu Valsts prezidentu

Floridas štata gubernators Rons Desantiss trešdien oficiāli pieteica savu kandidatūru uz Republikāņu partijas nomināciju ASV prezidenta amatam.

Saeima ceturtdien nolēma, ka laulāt drīkstēs arī dievturi.

Šodien

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Darba devēju konfederācija publiskās debatēs iztaujā Valsts prezidenta amata kandidātus par ekonomiskās transformācijas tēmu.

Mazajā ģildē notiek Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Pastāvīgās komitejas sanāksme un diskusija par mākslīgā intelekta attīstības tendencēm.

Notiek konference Vienlīdzīga veselības aprūpe visiem – nākamie soļi reto slimību pacientu ārstēšanā.

Viedokļi

Šonedēļ "Šķiltavā"

Prognozējamais Rinkēvičs. Neprognozējamās vēlēšanas. Valsts uzņēmumi biržā. Cenzūras atdzimšana. Spriež Jana Altenberga, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

26. maijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars uzstāsies ukraiņu pasaules mūzikas grupa DakhaBrakha.

26. maijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiks Purvīša balvas 2023 pasniegšanas ceremonija.

No 26. maija Medicīnas vēstures muzejā skatāma izstāde Kā es jūtos pēdējā laikā.

30. maijā un 1. jūnijā Dailes teātrī notiks Izraēlas teātra Gešer viesizrādes.

Paplašini apvārsni

Zīlēsim neizzināmo! Spēja iztēloties nākotni mainīja cilvēku sugas attīstības virzienu, bet pašlaik ir īpaši svarīga.

Galvas teniss vai galda futbols?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +8 – +20C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, R – ZR vējš 3 – 6 m/s;

accuweather +6 – +20C, lielākoties saulains, Z – ZR vējš 3 – 5 m/s;

yr +12 – +23C, saulains, brīžiem mākoņi, Z – ZR vējš 2 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Eduards, Edvards, Edvarts, Varis