Rekordliels sods Facebook mātes uzņēmumam; spriedze Belgorodā; sola palaist tramvaju līdz Dziesmusvētkiem

Par privātuma pārkāpumiem

Sociālā tīkla Facebook mātesuzņēmumam Meta piemērots rekordliels – 1,2 miljardu eiro naudassods par ES personas datu aizsardzības noteikumu pārkāpumiem, pirmdien paziņoja Īrijas Datu aizsardzības komisija. Tas ir lielākais sods, ko ES uzlikusi kādam tehnoloģiju uzņēmumam par privātuma pārkāpumiem. Facebook arī jāaptur Eiropas lietotāju datu pārsūtīšanu uz ASV.

Ukrainas pierobežā pretterorisma režīms

Krievu leģions Krievijas brīvība un Krievu brīvprātīgais korpuss pirmdien paziņoja, ka ir atbrīvojuši Kozinkas ciemu Belgorodas apgabalā pie Ukrainas robežas un iekļuvuši Graivoronas apdzīvotajā vietā. Krievu brīvprātīgais korpuss izveidots 2022.gadā un karo Ukrainas pusē. Pirmdien Belgorodas apgabalā izsludināts pretterorisma režīms. Krievija pirmdienas naktī ar raķetēm un droniem uzbruka Dņipropetrovskas apgabalam. Notriektas 4 raķetes un 15 droni. Pirmdien Ukrainas Aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara paziņoja, ka Ukraina joprojām kontrolējot dažus objektus Bahmutā.

Tikai pa vienu tilta pusi

Dziesmu un deju svētku laikā tramvaju satiksmi nodrošinās pār vienu Brasas tilta pusi, kuru plānots pabeigt līdz 20.jūnijam. Tilta otras puses būvniecību plānots pabeigt līdz rudenim, pirmdien Rīgas domes vadībai un kultūras ministram solīja būvdarbu veicēji.

IR aktuāli

Režisors un aktieris Ahtems Seitablajevs uzskata, ka Ukrainas karš pret Krieviju ir katra Krimas tatāra goda lieta.

Runāt par garīgās veselības problēmām iespējams viegli un pat ar humoru, pārliecināti ir zīmola Cup of Therapy radītāji — psihoterapeits Anti Ervasti un mākslinieks Mati Pikujemse.

Vēl

Saeimas Mandātu komisija pirmdien atzina, ka uz Valsts prezidenta amatu drīkst pretendēt visi trīs izvirzītie kandidāti – Pīlēns, Rinkēvičs un Pinto.

Muzeju biedrības Gada balvu pirmdien saņēma Eduarda Veidenbauma muzejs Kalāči un tā pērn atklātā ekspozīcija Vairāk gaismas!, balvu par mūža ieguldījumu – Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte pirmdien pieņēma izglītības ministres Jurgitas Šugždinienes demisiju saistībā ar aizdomām par pašvaldības līdzekļu piesavināšanos.

Baltkrievijas diktators Lukašenko pirmdien apžēlojis 3.maijā uz 8 gadiem cietumā notiesāto opozīcijas blogeri Romānu Protaseviču. 2021.gadā Lukašenko režīms pārtvēra un piespieda nolaisties Minskā Ryanair lidmašīnu, kurā atradās Protasevičs.

Grieķijas parlamenta vēlēšanās svētdien uzvarējusi valdošā konservatīvā partija Jaunā demokrātija ar 41% balsu. Otrajā vietā kreisā partija Syriza ar 20% balsu.

Olaines pagastā netālu no Medemciema pirmdien dzēsts meža ugunsgrēks 3,5 ha platībā. Šogad dzēsti 180 meža ugunsgrēki, izdeguši 118,5 ha meža zemes.

Šodien

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izbraukuma sēdē spriedīs par Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas apdraudējumu un apsardzību.

Arēnā Rīga notiks Pasaules čempionāta hokejā spēle starp Latviju un Šveici.

Viedokļi

Nauris BloksDelfinGroup inovāciju vadītājs. Apzināta inovatīvā domāšana biznesā – ko no tā iegūstam?

Irja RaeFigure Baltic Advisory partnere. Mainīgajā darba pasaulē atalgojumam jābūt elastīgam.

Paplašini apvārsni

Kas bija tie vīrusi, kas cilvēku padarīja par cilvēku?

Mātes instinkts

Dramatisks mirklis pie ūdenskrituma, kuru šķērso lāču ģimene.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +21C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +9 – +24C, saulains un silts, nelieli mākonīši, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

yr +12 – +24C, pārsvarā saulains, A – DA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Leokādija, Leontīne, Lonija, Ligija