Jāveic revīzija Aizsardzības ministrijā; Ungārija atbalsta Somiju; nesteigsies ar mediju apvienošanu

Lūdz palīgā Valsts kontroli

Valsts prezidents Levits Nacionālās drošības padomes vārdā pirmdien lūdza Valsts kontroli veikt visaptverošu Aizsardzības ministrijas un NBS iepirkumu un apgādes sistēmas lietderības revīziju. Drošības padome izskatījusi 220 miljonu eiro vērto iepirkumu par centralizēto pārtikas piegādi Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām un secinājusi, ka tas neatbilst NBS pasūtījumam un šādu līgumu slēgšanas kritērijiem. Iepirkuma gaita norādot gan uz individuālām kļūdām, gan uz sistēmiskām nepilnībām, teikts prezidenta paziņojumā.

Vācu 'leopardi' Ukrainā

Ungārijas parlaments pirmdien ratificēja Somijas pieteikumu iestājai NATO. Somijai vēl trūkst Turcijas piekrišanas. Ukrainas prezidents Zelenskis pirmdien apmeklēja Zaporižjas apgabalu, kur tikās ar karavīriem un Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadītāju Rafaelu Grosi. Krievija pirmdien apšaudīja Slovjansku, divi cilvēki gājuši bojā. 18 Vācijas tanki Leopard 2 uz robežas nodoti Ukrainai, ziņo Der Spiegel. Vācija Ukrainai arī piegādājusi ap 40 kaujas auto Marder.

Protestē radio darbinieki

Koalīcija pirmdien vienojās nesteigties ar sabiedrisko mediju apvienošanu un ceturtdien nelemt par grozījumiem likumā galīgajā lasījumā. Tie paredz no 2024.gada 1.janvāra apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju. Apturēt mediju apvienošanu atklātā vēstulē pirmdien prasīja arī Latvijas Radio darbinieki. Jaunā Vienotība paziņoja, ka nepieciešama kvalitatīva diskusija par mediju apvienošanu. Jāizvērtē arī vairāki Nacionālās apvienības priekšlikumi par krievu valodas satura ierobežošanu šajos medijos. Sabiedrisko mediju uzraugs SEPLP pauda neizpratni par koalīcijas vienošanos.

IR aktuāli

Britu muzeju atvēra 20 gadus agrāk, Luvru — 20 gadus vēlāk. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs šogad svin 250 gadu jubileju un Ir lasītājiem atver savu dārgumu lādi.

Dzimtas pētīšanai un senču meklēšanai vajadzīgs laiks, pacietība un sistemātiska pieeja, taču tā var nest negaidītas atklāsmes.

Vēl

Latvijā strauji izplatās jaunie sintētiskie un bīstamie opioīdi. Pērn no sintētisko opioīdu pārdozēšanas miruši 54 cilvēki.

Policija sākusi kriminālprocesu par Bauskā svētdienas naktī apgāzto pieminekli aizstāvjiem pret otrreizēju padomju okupāciju.

Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) pirmdien parakstīja līgumu par Latvijas pievienošanos Eiropas Aizsardzības aģentūras plānotajam iepirkumam par kopīgu munīcijas iegādi Ukrainai.

Izraēlas premjerministrs Netanjahu pirmdien pēc valsī lielākajiem protestiem atlika tiesu sistēmas reformu. Likumprojektu skatīs nākamajā parlamenta sesijā.

Vācijā 24 stundu streiku pirmdien pieteica dzelzceļa, lidsabiedrību, ostu, metro darbinieki, streikoja arī autobusu vadītāji. Arodbiedrības prasa palielināt algas, lai kompensētu inflācijas kāpumu.

Par Skotijas Nacionālās partijas līderi ievēlēts Humza Jusafs, kurš nomainīs no amata atkāpušos Nikolu Stērdženu. Visticamāk, viņu otrdien parlaments apstiprinās par Skotijas premjerministru.

Teātra dienas izcilības balvu laureāti šogad ir aktrise Ieva Segliņa, aktieris Juris Bartkevičs, režisors un pedagogs Mihails Gruzdovs, baleta māksliniece un pedagoģe Ludmila Vikanova.

Šodien

Starptautiskās Olimpiskās komitejas izpildkomitejas otrdien vērtēs Krievijas un Baltkrievijas sportistu iespējamo piedalīšanos Parīzes olimpiskajās spēlēs nākamgad.

Valdība skatīs noteikumus par aizsargājamām alejām un aizsargājamiem dendroloģiskajiem stādījumiem.

Sabiedrība par atklātību Delna rīko diskusiju Uzņēmuma reputācijas graušana. Ko darīt?.

Viedokļi

Volodimirs Birjukovs, Ukrainas žurnālists. Simboliskais genocīds: kā Krievija iznīcina Ukrainas kultūru.

Oksana Lentjušenkova, Ekonomikas un kultūras augstskolas rektore. Kāpēc astoņu stundu darba diena ir mīts?

"Šķiltavas" speciālizlaidums

Latvijas Universitātes profesors Māris Kļaviņš pieķerts plaģiātismā. Par šo gadījumu spriež žurnālisti Baiba Kļava un Pauls Raudseps.

Paplašini apvārsni

Kā pasaules sports nonācis līdz juceklim ar transsportistiem jeb tiem, kuri mainījuši dzimumu. Vai nav apdraudēti godīgas konkurences pamati?

Ak, šie bērni!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -2 – +3C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR, R vējš 3 – 5 m/s;

accuweather -2 – +4C, auksts, mainīgs mākoņu daudzums, D – DR, R vējš 3 – 6 m/s;

yr -2 – +5C, saule sprauksies no mākoņiem, D – DR, R vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Gunta, Ginta, Gunda