Iesaka atļaut Krievijas sportistu dalību; apsūdzēto skaitā Plaude-Rēlingere; Avdijivka sagrauta

SOK mīkstā sirds

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) otrdien ieteica atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties starptautiskajās sacensībās kā neitrāliem individuāliem atlētiem. Tie sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, vai ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki, nedrīkst piedalīties sacensībās. Rekomendācijas neattiecas uz tuvākajām divām olimpiskajām spēlēm, par kurām lēmums vēl jāpieņem.

Maksājuši aplokšņu algas

Prokuratūra pirmdien apsūdzējusi četras personas, tai skaitā skaistumkopšanas jomas uzņēmēju Ievu Plaudi-Rēlingeri, krimināllietā par iespējamu aplokšņu algu izmaksu vairāk nekā 3 miljonu eiro apmērā, liecina LETA rīcībā esoša informācija. Runa ir par laika periodu no 2017.gada janvāra līdz 2019.gada martam.

Zelenskis ierodas Sumu apgabalā

Ukrainas piefrontes pilsēta Avdijivka ir noslaucīta no zemes virsas pēdējos okupantu uzbrukumos, teicis augsts Ukrainas vietvaras ierēdnis. 10. Krievijas tanku pulks uzbrukumā Avdijivkai zaudējis lielāko daļu tanku, informē Lielbritānijas Aizsardzības ministrija. Ukrainas prezidents Zelenskis otrdien ieradies Sumu apgabalā un ticies ar Ohtirkas, kur pērn notika sīvas kaujas, iedzīvotājiem. Zelenskis bija arī Trostjaņecā, kas pērn mēnesi bija okupēta.

IR aktuāli

Kā Laura Melne radīja pirmo komiksu latgaliešu valodā Sunāns breiveibā, kura galvenais varonis ir taksis.

Kas palīdzējis mūzikas menedžmenta un konsultāciju uzņēmuma Every Little Thing izveidotājai Gunai Zučikai veiksmīgi izvest pasaulē vairākas latviešu grupas.

Vēl

Parīzē un citās Francijas pilsētās otrdien apmēram 900 000 cilvēku piedalījās protestos pret valdības pieņemto likumu paaugstināt pensionēšanās vecumu no 62 uz 64 gadiem.

Drošākās pilsētas Latvijā ir Liepāja un Valmiera, secināts Centrālās statistikas pārvaldes iedzīvotāju aptaujā. Aptaujā netika iekļauta Rīga.

Krievijas tiesa otrdien piesprieda divus gadus cietumā tēvam par viņa 13 gadus vecās meitas pretkara zīmējumu.

Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece pirmdien paziņoja, ka atstās amatu, bet muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Zvirbule amatu atstās 31.martā. Pašvaldība muzejā veikšot finanšu auditu, paziņoja pilsētas mērs Egils Helmanis.

Biļešu serviss Iepirkumu uzraudzības birojā apstrīdējis Latvijas Nacionālā kultūras centra lēmumu Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību uzticēt Biļešu paradīzei.

Lai aizsargātu egļu mežaudzes no bīstamā egļu astoņzobu mizgrauža, valdība otrdien no 1.aprīļa līdz 30.jūnijam 32 novadu 230 pagastos izsludināja ārkārtas situāciju.

ASV Tenesijas štata Nešvilā pirmdien privātā kristiešu skolā nošauti trīs bērni un trīs pieaugušie. Policija slepkavu nogalinājusi.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Igaunijas Aizsardzības ministrija noraidījusi starptautiskā izdevuma Politico apgalvojumus, ka Igaunija izmanto ES kopējo fondu, lai Ukrainas atbalsta aizsegā modernizētu savu armiju.

Igaunija izraidījusi Krievijas vēstniecības padomnieku Aleksandru Savinovu. Viņš apdraudējis Igaunijas drošību, izplatījis propagandu un attaisnojis Krievijas iebrukumu Ukrainā.

ANO komiteja aicina Lietuvu pārskatīt liegumu Baltkrievijas minerālmēslojuma tranzītam caur Lietuvu. Tranzītu Lietuva aizliedza pēc Krievijas pilna iebrukuma Ukrainā pērn februārī.

Viens no Eiropas lielākajiem munīcijas ražotājiem Norvēģijas uzņēmums Nammo paziņojis, ka tā iespējas palielināt munīcijas ražošanu apdraud tuvumā esošais TikTok datu centrs, kas monopolizējis elektroenerģijas piegādi reģionā.

Zviedrijas valdība otrdien paziņoja, ka piešķirs pašvaldībām 100 miljonus kronu (ap 890 000 eiro), lai finansētu zviedru valodas kursus Ukrainas bēgļiem.

Pērn Dānijā no ārzemēm ieradušies 31 600 cilvēku, lai strādātu. Tas ir par 24% vairāk nekā 2021.gadā un lielākais skaits kopš 1997.gada, kad sāka veidot šādu statistiku.

Kopš šā gada sākuma Somija Ukrainas māmiņām nosūtījusi 1000 jaundzimušo pūriņus ar drēbītēm, rotaļlietām un citām nepieciešamām lietām.

Šodien

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums CleanR Ķekavas novadā atklās plastmasas pārstrādes rūpnīcu.

Notiks ilgtspējīgai izglītībai veltīta bezmaksas iedvesmas konference Zinātgriba.

Tiesa turpinās skatīt lietu par kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes Par/Progresīvie frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam (LETA).

Viedokļi

Arnis PriedītisTele2 finanšu direktors. Četri pamatprincipi efektivitātes veicināšanai.

Artis Svece, filozofs un publicists. Dzīvotne zinātniekiem.

Paplašini apvārsni

Kā klimata pārmaiņas ietekmē Alpu kalnus un kāpēc ar katru gadu bīstamāka kļūst kalnos kāpšana?

Nē, tās nav bites!

Fascinējošs skats no gaisa, kā suņi virza aitu baru uz ganībām.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +2C, mākoņaini, bez būtiskiem nokrišņiem, Z – ZR, A – DA vējš 6 – 7 m/s;

accuweather -2 – +2C, mainīgs mākoņu daudzums, Z – ZR, A – DA vējš 2 – 7 m/s;

yr 0 – +4C, saule mīsies ar mākoņiem, Z – ZR, A – DA vējš 2 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Aldonis, Agija