Izmiršana draud miljonam sugu; mīnas sprādziens Ādažos; lidmašīnas katastrofā Maskavā neizdzīvo 41

Globāls drauds

Pirmdien Parīzē prezetētajā ANO globālajā bioloģiskās daudzveidības novērtējuma ziņojumā konstatēts, ka dabas situācija pasaulē strauji pasliktinās un izmiršana draud miljonam sugu. Zinātnieki secināja, ka savvaļas sugu straujā izzušana apdraud cilvēci.

Mirst albāņu virsleitnante

Mīnas sprādzienā Ādažu poligonā pirmdien gāja bojā Albānijas Bruņoto spēku virsleitnante, bet divi albāņu karavīri tika ievainoti. Kad notika traģēdija, Albānijas karavīri no Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas apakšvienības sagatavoja apmācību vietu poligonā. Albānijas kontingents Ādažos uzturas NATO paplašinātās kaujas grupas sastāvā. Uz dienesta izmeklēšanas laiku Ādažu poligonā pārtrauktas visas mācības, sākts kriminālprocess.

Traģēdija Maskavā

Svētdien Maskavas lidostā Šeremetjevo piezemējās aizdegusies Krievijas aviokompānijas Aeroflot pasažieru lidmašīna ar 73 pasažieriem un 5 apkalpes locekļiem. No degošās lidmašīnas paguva izglābties 37 cilvēki, 41 gāja bojā. Traģēdijas iemesli pirmdien vēl nebija zināmi.

Vēl

Piektdien Rīgas pilī valsts augstākos apbalvojumus saņēma 93 cilvēki, sestdien Latvija svinēja valsts Neatkarības atjaunošanas 29.gadadienu. Valsts svētku militārā parāde notika Jēkabpilī.

KNAB sācis pārbaudi par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem katoļu baznīcās sakarā ar garīdznieku aicinājumu EP vēlēšanās balsot par ģimenes vērtību aizstāvjiem.

Sestdien tika atjaunota sabiedriskā transporta kustība pār Deglava ielas tiltu Rīgā.

NEPLP sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību pret mediju koncernu All Media Latvia par TV3 ziņu raidījumā izskanējušo Valsts kontroles kritiku pašas NEPLP darbam.

Pirmdien Gazas joslā palestīniešu līderi ar Izraēlu vienojās par pamieru pēc raķešu apšaudes sestdien un svētdien, kad gāja bojā vismaz 23 cilvēki.

Ziemeļkoreja sestdien testējusi raķešu palaišanas iekārtu un vadāmo taktisko ieroču darbību. Šis ir nopietnākais solis pēc 2017.gada novembra, kad Ziemeļkoreja izšāva starpkontinetālās raķetes.

Lielbritānijas prinča Harija un viņa sievas Meganas Mārklas ģimenē pirmdien nāca pasaulē dēls.

Svētdienas skandāli

LTV raidījums De facto svētdien stāstīja, ka Latvenergo krimināllietā par korupciju Pļaviņu HES rekonstrukcijas iepirkumā piespriestie cietumsodi vairs nevar tikt grozīti, bet visi trīs notiesātie vēl ir uz brīvām kājām. Raidījums noskaidroja – kāds zēns uz gandrīz deviņiem gadiem bija aizmirsts psihoneiroloģiskajā slimnīcā, bet iestādes nesteidz labot šo pāridarījumu. Raidījums arī informēja, ka EK Latvijai izteikusi jau otro brīdinājumu par nepietiekamu notekūdeņu attīrīšanu un kādi sodi par to draud. Žurnālisti atklāja, ka lielu daļu no ikgadējiem ienākumiem Aivars Lembergs gūst pašvaldības līdzfinansētā biedrībā Ventspils attīstības aģentūra.

Šodien

Rīgas pilī notiks starptautiska konference 15 no 100. Latvijas dalības Eiropas Savienībā 15 gadi.

Pēdējo dienu balsotāji vēl var nomainīt vēlēšanu iecirkni EP vēlēšanās.

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notiks rektora vēlēšanas (LETA).

Viedokļi

Aivars Endziņš, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs. Pilsonības piešķiršana nepilsoņu bērniem – solis veiksmīgas integrācijas virzienā.

Uldis Vesers, kolorektālā vēža pacientu biedrība Europa Colon Latvija. Onkoloģisko slimnieku ārstēšana Latvijā līdzinās krievu ruletei.

Paplašini apvārsni

Vai tiešām sekošana ikdienas aktualitātēm palīdz mums būt labiem savas valsts pilsoņiem un kādu ļaunumu var nodarīt nepārtraukta ziņu plūsma?

Uz ceļiem!

Kā Krievijā bērnudārznieku piespiež bučot dzimto zemi.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +4 – +12C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DA, R – ZR vējš, 2 – 4 m/s;

accuweather +2 – +13C, mākoņi aizsegs sauli, D – DA, R – ZR vējš 1 – 4 m/s;

yr +4 – +11C, mākoņains, brīžiem atspīdēs saule, D – DA, R – ZR vējš 1 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Henriete, Henrijs, Jete, Enriko

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu