Vējonis otrreiz nekandidēs; izsaka neuzticību LDz valdei; EK samazina eirozonas izaugsmes prognozi

Uz vienu termiņu

Otrdien Valsts prezidents Raimonds Vējonis paziņoja, ka nolēmis nekandidēt uz otro termiņu augstajā amatā. Lēmumu Vējonis pieņēmis, neraugoties uz Latvijas Zaļās partijas viņam pausto atbalstu.

Nesaimnieciskajiem jāaiziet

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) otrdien izteica neuzticību a/s Latvijas dzelzceļš valdei, izņemot vienu tās locekli – Ēriku Šmukstu. Iemesls neuzticībai ir konkurences kropļošana kravu pārvadājumu jomā, miljoniem lieli aizdomīgi tēriņi reklāmām un mārketingam, kā arī nesaimnieciska darbība. Par valdes locekļu atbrīvošanu no amata vēl jālemj uzņēmuma padomei.

Piesardzīga prognoze

Eiropas Komisija otrdien samazināja eirozonas ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam no 1,3% uz 1,2%. Latvijai prognoze joprojām nemainīgi ir 3,1%. EK lēmumu skaidro ar Ķīnas tautsaimniecības pieauguma tempa palēnināšanos un ASV īstenotajiem protekcionisma pasākumiem.

Vēl

EP vēlēšanu reitingā aprīlī Saskaņa piedzīvoja kritumu, bet joprojām ir populārākā – 14%. Otrajā vietā ir Attīstībai/Par! (10,9%), trešā – Jaunā Vienotība (10,8%).

EP vēlēšanas Lielbritānijā 23.maijā notiks neatkarīgi no tā, kāds būs valdības sarunu rezultāts ar opozīciju par Brexit, otrdien paziņoja premjerministres Mejas vietnieks Lidingtons.

Rīgas satiksme netaisās atmaksāt Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai piešķirto naudu Skanstes tramvaja līnijai un pabeigs tramvaja sliežu pārbūves projektēšanu.

Ekonomikas ministrs Nemiro (KPV LV) un iekšlietu ministrs Ģirģens (KPV LV) saņēmuši SAB pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, otrdien paziņoja premjerministrs Kariņš (JV).

Ebreju draudžu un kopienu padome vērsās pie ģenerālprokurora Kalnmeiera ar lūgumu atjaunot kriminālprocesu pret lidotāju Herbertu Cukuru.

ES un citas valstis prasa skaidrojumu par Turcijas lēmumu rīkot atkārtotas Stambulas pilsētas mēra vēlēšanas 23. jūnijā. Martā vēlēšanās uzvarēja prezidenta Erdogana opozīcijas kandidāts.

Atstādinātais Rīgas mērs Ušakovs (S) otrdien paziņoja, ka tiesā apstrīdējis ministra Pūces (A/P) rīkojumu par atstādināšanu.

Otrdien satiksmes autobuss Rundāles novadā iebrauca grāvī un apgāzās. Negadījumā cieta seši cilvēki.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas prezidente Kaljulaida piektdien par jauno Igaunijas Bankas prezidentu iecēla Igaunijas centrālās bankas viceprezidentu Madisu Milleru. Viņa amata termiņš sāksies 7. jūnijā.

Lietuva iebraukšanu valstī liegusi Krievijas dziedātājam Grigorijam Ļepsam, jo viņš tiek turēts aizdomās par saikni ar organizēto noziedzību.

Somijas sociāldemokrātu partijas līderis Anti Rinne valdības koalīcijas veidošanas sarunās otrdien tikās ar Nacionālo koalīciju. Somijas valdības veidošanas sarunas sociāldemokrāti sāka 5.maijā.

Pēc ASV iebildumiem pret klimata izmaiņu pieminēšanu dokumentā otrdien Arktikas padomes sanāksme Somijā beidzās bez noslēguma deklarācijas.

Otrdien 60 norvēģu karavīri devās miera uzturēšanās misijā uz Mali, kur viņi atradīsies pusgadu.

Šodien

Augstākās valsts amatpersonas Brāļu kapos piedalīsies Otrā pasaules kara upuru piemiņas pasākumā (LETA).

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija sanāks slēgtā ārkārtas sēdē par medijos izskanējušiem cilvēktiesību pārkāpumiem bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā.

Valsts kontrole publiskos revīzijas ziņojumu par Ārstniecības riska fondu.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Ekspluatācija un plēsonīga cenu politika – kā liellopu gaļa izmainīja Ameriku.

Pirms 90 gadiem

Skaista pilsēta – Rīga 1929. gadā.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +1 – +14C, skaidrs laiks, bez nokrišņiem, vakarā var būt neliels lietus, D – DR, R – DR vējš, 3 – 4 m/s;

accuweather +5 – +14C, brīžiem atspīdēs saule, D – DR, R – DR vējš 2 – 4 m/s;

 yr +2 – +12C, pārsvarā skaidrs laiks, brīžiem pa mākonim, D – DR, R – DR vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Staņislavs, Staņislava, Stefānija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu