Atņem naudu Kapu tramvajam; KPV frakcija atlaiž Kaimiņu; Meja atlaiž aizsardzības ministru

Pa bremzēm

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ceturtdien izbeidza līgumu ar Rīgas satiksmi par ES fondu līdzfinansēto Skanstes tramvaja projektu. Projekta kopējās izmaksas bija plānotas 97 miljonu apmērā, no tiem 66 miljonus bija paredzēts iegūt no ES fondiem. RS būs jāatmaksā CFLA līdz šim no fondiem saņemtie 450 tūkstoši eiro. Satiksmes ministrija paziņoja, ka Skanstes tramvajam paredzētos līdzekļus varētu novirzīt infrastruktūras projektiem vai jaunu vilcienu iegādei.

Turpina drupt

KPV LV Saeimas frakcija ceturtdien atbrīvoja partijas līderi Artusu Kaimiņu no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata. To darīt bija ierosinājis frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs. Kaimiņš prasīšot atkārtotu balsojumu. Par viņa atbrīvošanu balsoja 7 no 11 klātesošajiem deputātiem (no 15 frakcijas deputātiem), un tagad frakcija kļuvusi “trīsdaļīga”, secina Zakatistovs. Aprīlī prokuratūra lūdza Saeimu izdot Zakatistovu kriminālvajāšanai. Lieta izdalīta no kriminālprocesa, kurā par partijas nelikumīgu finansēšanu aizdomās turēts Kaimiņš.

Valdībai bīstamie ķīnieši

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien atbrīvoja no amata aizsardzības ministru Gevinu Viljamsonu. Lēmums pieņemts pēc izmeklēšanas par Nacionālās drošības padomes sēdē 23. aprīlī apspriestās slepenās informācijas publiskošanu par valdības plāniem atļaut Ķīnas uzņēmumam Huawei attīstīt Lielbritānijas 5G tīklu, kaut gan ASV un arī virkne britu ekspertu uzskata to par apdraudējumu drošībai.

Vēl

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Finanšu un kapitāla komisijas likumā, kuri paredz iespēju šā gada 1.oktobrī virzīt apstiprināšanai jaunu FKTK padomi.

Saeima ceturtdien atbrīvoja no NEPLP locekles amata Guntu Līdaku, kura 12. aprīlī paziņoja par atkāpšanos no amata pēc NEPLP neveiksmīgi rīkotā LTV valdes amatu konkursa.

SAB nolēmis izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu diviem no valdības ministriem, kuriem tās vēl nebija, bet vēl divu ministru pārbaudes termiņš ir pagarināts.

Valsts policija ceturtdien paziņoja, ka aprīlī aizturēja septiņu cilvēku grupu par sevišķi bīstamu narkotiku izplatīšanu Baltijas valstīs.

No ceturtdienas dažviet uz valsts galvenajiem ceļiem maksimālais atļautais ātrums ir 100 km/h.

Krievijas prezidents Putins ceturtdien parakstīja Krievijas autonomā interneta likumu, kas stāsies spēkā 1.novembrī.

Trešdien kronēts jaunais Japānas imperators Naruhito. Līdzšinējais imperators Akihito aprīļa beigās atteicās no troņa veselības problēmu dēļ.

Šodien

Valsts prezidents Rīgas pilī pasniedz augstākos Latvijas valsts apbalvojumus.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā izstāda jaunieguvumu – ceļojošo Latvijas simtgades karogu.

Nacionālajā bibliotēkā notiek konference Nākamais solis darbā ar jaunatni: nākotnes jaunietis un inovatīvas līdzdalības formas.

Viedokļi

Irēna Liepiņa, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības prezidente. Vai ar entuziasmu un darbaprieku pietiks, lai dzīvotu cilvēka cienīgu dzīvi?

Olavs Cers, zvērināts advokāts, Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Maksātnespējas tiesību advokātu sekcijas vadītājs. Maksātnespēja – bankrots vai otra iespēja?

Kultūra

3. maijā VEF Kultūras pilī notiks Latvijas dziedošo aktieru salidojums.

4. maijā pie Brīvības pieminekļa un citur Rīgā notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīti koncerti un pasākumi.

5. maijā Latgales vēstniecībā Gors varēs skatīties un klausīties mākslinieka Ilmāra Blumberga daiļradei veltīto koncertizrādi Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…

6. maijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars notiks mūziķa Jura Pavītola 70 gadu jubilejas koncerts Starp debesīm un zemi.

8. maijā Nacionālajā operā varēs skatīties Sonoras Vaices jubilejas izrādi Madama Butterfly.

Paplašini apvārsni

Tās vienmēr pieņēmuši atstumtie un apdalītie, taču pašlaik virza arī pie varas esošie. Kāpēc esam sazvērestības teoriju atkarīgie?

IR aktuāli

Iepriecini mammu Mātes dienā ar vērtīgu lasāmvielu! Dāvini IR uz 4 mēnešiem un saņem dāvanu karti 20 € vērtībā no MADARA Cosmetics. Uzzini vairāk šeit.

Tavs izdevušās vasaras komplekts! Abonē dzīvesstila žurnālu IR Brīvdienas un biznesa žurnālu IR Nauda komplektā un saņem dāvanā biļeti uz Senās mūzikas festivāla noslēguma koncertu Vivaldi. Gadalaiki Rundāles pilī (13.07.2019.). Uzzini vairāk šeit.

Kā futbolā apspēlēt bērnus

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +4 – +7C, lielākoties apmācies, neliels lietus, R – ZR vējš, 5 – 6 m/s;

accuweather -1 – +8C, brīžiem saule, palaikam līs, ZR – DR vējš 4 – 7 m/s;

yr +3 – +6C, mainīgs mākoņu daudzums, īslaicīgs lietus, R – DR vējš 6 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Gints, Uvis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu