Izmantos Krievijas iesaldētos aktīvus; piemin Otrā pasaules kara beigas; Ķīnas prezidents Serbijā

Krievi apšauda septiņus reģionus

ES dalībvalstu vēstnieki trešdien vienojās izmantot ieņēmumus no Krievijas iesaldētajie  aktīviem (šogad ap 3 miljardi eiro), lai iegādātos militāro palīdzību Ukrainai. Vienošanās attiecas uz procentu un citas peļņas izmantošanu, bet ne pašiem aktīviem, kas paliks iesaldēti arī turpmāk. Trešdienas naktī Krievija ar droniem un raķetēm uzbruka septiņu Ukrainas reģionu enerģētikas struktūrām, kā arī civilajai dzelzceļa infrastruktūrai Hersonā. Šis bija jau piektais Krievijas masveida uzbrukums Ukrainas enerģētikas objektiem pusotra mēneša laikā.

Nedrīkst aizmirst

Valsts augstākās amatpersonas trešdien nolika ziedus Rīgas Brāļu kapos un pieminēja Otrā pasaules kara beigas Eiropā un nacisma sagrāvi. Pirms 79 gadiem Eiropā beidzās Otrais pasaules karš. Aizsardzības ministrs un NBS komandieris apmeklēja arī Lestenes brāļu kapus.

No Balkāniem uz Ungāriju

Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs trešdien tikās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu un apsprieda Ķīnas investīcijas Serbijā. Abas valstis parakstīja 29 līgumus. Serbija kļūs par pirmo Eiropas valsti, kura pēdējos gados noslēgusi brīvās tirdzniecības līgumu ar Ķīnu. Trešdienas vakarā Sji Dzjiņpins izlidoja uz Ungāriju.

IR aktuāli

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa ar Aivaru Ozoliņu runā par karu un robežas stiprināšanu ar Krieviju, ekonomikas problēmām, specreisiem uz Briseli un veselīgu kaimiņu sacensību.

Bukmeikeru prognozes Donam Eirovīzijā nav spīdošas, bet dziedātājs tām lielu uzmanību nepievērš. Viņš stāsta Agnesei Meierei par gatavošanos konkursam un cerību saplēst «stikla griestus».

Eiropiešu vairākums grib, lai ES vairāk palīdz Ukrainai, taču tikpat liels ir kārdinājums noslēgt pamieru ar Putinu, atklāj sabiedriskās domas aptauja. No kā baidās eiropieši, atklāj Nellija Ločmele.

Vēl

ASV pagājušajā nedēļā apturēja bruņojuma piegādi Izraēlai sakarā ar tās uzbrukumu Rafahai Gazas joslas dienvidos.

Lielbritānija izraidījusi Krievijas militāro atašeju, kas ir militārās izlūkošanas virsnieks. Varasiestādes arī nolēma atcelt diplomātisko statusu vairākiem Krievijas īpašumiem Lielbritānijā, jo tie varbūt tika izmantoti spiegošanai.

Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija lēmusi Maskavas priekšpilsētu jeb forštati pārdēvēt par Latgales apkaimi.

Trešdien ar kuģi Francijas pilsētā Marseļā nogādāta olimpiskā uguns. Lāpa krastā nonāca pēc sešu stundu ilgas 1000 laivu parādes, kuru noskatījās prezidents Makrons un aptveni 150 000 cilvēku.

Ukrainas izmeklētāji trešdien paziņoja, ka tur aizdomās oligarhu Ihoru Kolomoiski par advokāta slepkavības pasūtīšanu 2003.gadā.

Grīziņkalna apkaimes biedrība Administratīvā rajona tiesā apstrīdējusi Rīgas domes lēmumu par Grīziņkalna parka daļas nodošanu bezatlīdzības lietošanā biedrībai Streetbasket Ghetto Games pasākumu rīkošanai.

Tukumā trešdienas naktī izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks apģērbu ražošanas uzņēmuma Sakta teritorijā. Degusi 1000 kv.m. platība. Cietis glābējs.

Likumsargi apcietinājuši kādu 1992.gadā dzimušu vīrieti, kurš 30.aprīlī izspārdīja ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Šodien

Saeima galīgajā lasījumā lems par grozījumu Krimināllikumā, kas noteiks kriminālatbildību par mēģinājumu ar dziļviltojuma tehnoloģiju palīdzību ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

Policija un drošības dienests strādās pastiprinātā režīmā.

Mūziķis Dons pārstāvēs Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā.

Viedokļi

Andrejs Mūrnieks, Latvijas Pedagogu domes valdes priekšsēdētājs, Viesturs Vēzis, LU Datorikas fakultātes docents. Viedtālrunis traucē skolēnu izaugsmei.

Kristians Gabaliņš, AS KRASO Group padomes priekšsēdētājs. A līmeņa nodokļu maksātāji – kā panākt, lai 18% pārtop par 80%?

Paplašini apvārsni

Kāpēc saslimšanu ar vēzi sauc par vēzi? Jāatgriežas seno grieķu un romiešu laikā.

Pakasi man dibenu!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +2 – +5C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +8 – +12C, apmācies, D vējš 2 – 4 m/s;

yr +5 – +10C, apmācies, D vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Klāvs, Einārs, Ervīns