Izjumā atrod vēl 2 masu kapus; gandrīz pusmiljards energocenu kompensēšanai; Itālijā uzvar labējie

Jaunas britu sankcijas

Taktisko kodolieroču pielietošana Ukrainā radīs katastrofālas sekas Krievijai, svētdien paziņoja ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džeiks Salivans. Ukrainas prezidents Zelenskis paziņoja, ka Izjumā atklāti vēl divi masu kapi ar simtiem līķu. Lielbritānija noteikusi jaunas sankcijas pret pseidoreferendumu organizētājiem četros Krievijas okupētajos Ukrainas apgabalos. Ukraina pirmdien paziņoja, ka mobilizētie Krimā un Luhanskas apgabalā nosūtīti tieši uz fronti. Pirmdien saņemtas ziņas par smagām kaujām Limanas rajonā Doneckas apgabalā.

Gan uzņēmējiem, gan mājsaimniecībām

Koalīcija pirmdien vienojās novirzīt 425 miljonus eiro energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai. No oktobra līdz aprīlim uzņēmumiem kompensēs pusi no elektrības sadārdzinājuma virs 160 eiro par megavatstundu (MWh). Mājsaimniecībām par pirmajām 100 kilovatstundām būs fiksēts elektrības tarifs, kas nepārsniedz 180 eiro par MWh. Valsts arī kompensēs mājsaimniecībām 90% no centralizētās siltumapgādes cenas daļas, kas pārsniedz 150 eiro par MWh. Mājsaimniecībām arī noteica 107,34 eiro par MWh cenas slieksni gāzei, valsts kompensēs tirgotājiem summu, kas šo slieksni pārsniedz.

Cer uz premjerministra amatu

Itālijas parlamenta vēlēšanās svētdien uzvarējušas labējās partijas, liecina pirmdien publicētie vēlēšanu rezultāti. Visvairāk balsu (26%) saņēmusi galēji labējā partija Itālijas brāļi, kuras līdere Džordžija Meloni varētu kļūt par pirmo sievieti Itālijas premjerministra amatā. Partija 2018.gada parlamenta vēlēšanās saņēma nedaudz virs 4% balsu.

IR aktuāli

Kāds ir Dailes teātra aktieris Kārlis Arnolds Avots (26), kurš nospēlējis galvenās lomas divās spēlfilmās un gatavo stāstu par basketbola leģendu Uļjanu Semjonovu?

Karalienes suņi korgiji – vai lauvas sirds mīt mazajā rējējā?

Vēl

Pirmdien durvis vēra 66 14.Saeimas vēlēšanu iecirkņi, kuros var nodot savu balsi glabāšanā. Pie iecirkņiem Rīgā bija balsotāju rindas.

Rīgas siltuma siltumenerģijas tarifs no oktobra pieaugs divas reizes – no 85,45 eiro par megavatstundu (MWh) līdz 170,59 eiro par MWh.

Nedēļā no 19. līdz 25.septembrim Latvijā par 1,2% pieaudzis Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Par 27% pieaudzis stacionēto pacientu skaits.

Gāzesvadā Nord Stream2 Dānijas ūdeņos atklāta gāzes noplūde, pirmdien paziņoja Dānija. Pie Bornholmas salas baltijas jūrā noteikta aizliegtā zona.

KNAB rosina apsūdzēt Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu divas bijušās amatpersonas par iespējamām nelikumībām iepirkumā par uzkopšanas darbiem.

Krievijas pilsētā Iževskā pirmdien bruņots vīrietis vietējā skolā nogalinājis 15 cilvēkus, no tiem 11 ir bērni. Vēl 24 cilvēki ir ievainoti.

Sestdien Liepājas Valsts tehnikuma 1.kursa audzēkne vairākkārt sadūra pedagoģi, kura ievietota slimnīcā. Jaunieti aizturējusi policija. Sākts kriminālprocess.

Prezidents Putins piešķīris Krievijas pilsonību bijušajam ASV izlūkdienesta darbiniekam Edvardam Snoudenam, kurš nopludināja izlūkdienesta informāciju. ASV viņam draud apsūdzība spiegošanā.

Šodien

Valdība varētu izsludināt ārkārtējo situāciju pie austrumu robežas saistībā ar mobilizāciju Krievijā.

Medicīnas darbinieku arodbiedrība pie Ministru kabineta ēkas rīkos protesta akciju.

Valsts asinsdonoru centrs aicina ziedot asinis asins vēža pacientiem.

Viedokļi

Ieva Birka, diasporas diplomātijas eksperte. Latvijas pilsoņi nav pietiekoši sagatavoti krīzes situācijām, atrodoties ārzemēs.

Matīss Paegle, BaltCap Infrastruktūras fonda investīciju direktors. Ko darīt, lai Latvijas infrastruktūra nākamajā desmitgadē vienkārši nesagrūtu?

Paplašini apvārsni

Vai medicīna var palīdzēt cilvēkiem ar smagu ķīmisko vielu nepanesību?

Bīstamie draugi

Kas notiek, kad izved suni pastaigā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +16C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – DA vējs 4 – 5 m/s;

accuweather +8 – +16C, saulītes būs vairāk, A – DA vējš 4 m/s;

yr +10 – +17C, saule mīsies ar mākoņiem, A – DA vējš 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Ādolfs, Ilgonis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu