Putins izsludina mobilizāciju; aicina neatzīt pseidoreferendumus; Bayraktar nauda citiem droniem

Krievijā protestē, citi bēg no valsts

Krievijas prezidents Putins trešdien TV uzrunā pavēlēja no 21.septembra daļēji mobilizēt armiju karam Ukrainā un piedraudēja lietot kodolieročus. Iesaukšana skars ap 300 000 rezervistu. Šī ir pirmā mobilizācija Krievijā kopš Otrā pasaules kara. Viņš arī paziņoja par nodomu anektēt četrus Ukrainas apgabalus – Zaporižji, Donecku, Luhansku un Hersonu, kur veicinās referendumus par pievienošanos Krievijai. ASV prezidents Baidens trešdien ANO apsūdzēja Krieviju nekaunīgā ANO pamatprincipu pārkāpšanā ar iebrukumu Ukrainā un pārmeta Maskavai bezatbildīgu draudēšanu ar kodolieročiem. ES līderiNATO paziņoja par turpmāku atbalstu Ukrainai, savukārt Lielbritānija uzskata, ka Krievijas draudus jāuztver nopietni. Pēc Putina paziņojuma 23 pilsētās izcēlās protesti un aizturēti vismaz 364 cilvēkiizpirktas lidmašīnu biļetes uz tām ārvalstīm, kur Krievijas pilsoņiem nevajag iebraukšanas vīzas.

Kontrolēs uz robežas

Saeimas Ārlietu komisija trešdien pieņēma aicinājumu starptautiskajai sabiedrībai neatzīt ne Krievijas plānoto pseidoreferendumu rezultātus okupētajās Ukrainas teritorijās, ne Krievijas pases, kas izdotas okupētajos reģionos. Par paziņojumu balsos Saeima ceturtdien. Savukārt ārlietu ministrs Rinkēvičs (JV) norādīja, ka drošības apsvērumu dēļ Latvija neizsniegs humānās vai cita veida vīzas tiem Krievijas pilsoņiem, kuri izvairās no mobilizācijas, kā arī nemainīs kopš 19.septembra ieviestos robežšķērsošanas ierobežojumus Krievijas pilsoņiem.

Drons paliek drons

Pirms vairāk nekā mēneša sāktajā ziedojumu kampaņā, lai savāktu piecus miljonus eiro Bayraktar bezpilota lidaparāta iegādei Ukrainai, savāktos gandrīz 900 000 eiro plānots novirzīt Latvijā ražotu izlūkdronu Atlas Pro iegādei, trešdien paziņoja ziedojumu akcijas iniciators Ralfs Eilands.

IR aktuāli

Centrālās vēlēšanu komisijas darbs ir atkarīgs no privāta uzņēmuma Soaar, kas ilgstoši nodrošina e-pakalpojumus vēlēšanās un diktē to cenu. Cik caurspīdīgi ir vēlēšanu iepirkumi?

Titulētais skeletonists Martins Dukurs nesen paziņoja par karjeras beigām. Viņš stāsta par aiziešanu no sporta, karjeras apvienošanu ar ģimeni un zaudējumiem, kas norūda un motivē.

Vai par spīti milzu peļņai, ko Krievija iegūst no naftas un gāzes, sankcijas tās ekonomiku nospiedīs uz ceļiem?

Vēl

Policija informēja, ka 8. jūlijā Mārupes novadā ceļu satiksmes negadījumu izraisījušajai autovadītājai bijušas viltotas braukšanas tiesības. Negadījumā gāja bojā divi cilvēki.

Augstākā tiesa nolēma neturpināt tiesvedību lietā par tiesībām uz preču zīmi Dzintars. Spēkā paliek iepriekšējās spriedums, ar kuru a/s Dzintars atjauno īpašuma tiesības uz attiecīgo preču zīmi.

Vācija grasās iegādāties 98,5% gāzes uzņēmuma Uniper akciju, lai nodrošinātu energoresursu piegādes Ukrainas kara laikā. Uniper ir lielākais Krievijas gāzes piegādātājs Vācijā.

Irānā policija nosūtīta pārtraukt jau piecas dienas ilgstošos protestus vismaz 15 pilsētās pēc 22 gadus vecās Mahsas Amini nāves policijas iecirknī. Amini aizturēja tikumības policija, jo viņa nepareizi nēsāja hidžabu.

Pēc vairāku gadu ilgas organizācijas Trump Organization darbības izpētes Ņujorkas ģenerālprokurore apsūdzējusi bijušo ASV prezidentu Trampu un viņa ģimeni krāpšanā.

Vācijas policija trešdien veica kratīšanas vairākos Krievijas miljonāram un sankciju sarakstā iekļautajam Ališeram Usmanovam piederošajos īpašumos Bavārijā aizdomās par naudas atmazgāšanu.

Vairāk nekā 200 vaļu izmetušies kādā attālā Tasmānijas pludmalē Austrālijas piekrastē. Brīvprātīgie uzskatīja, ka puse vaļu ir dzīvi, un tos centās glābt.

Šodien

Saeimā paredzēts lemt par Ārlietu komisijas sagatavoto paziņojumu par Krievijas pseidoreferendumiem okupētajos Ukrainas apgabalos.

Rīgā notiks starptautiska konference Novatore Impact Summit sieviešu ekonomiskai spēcināšanai.

Rīgas Tehniskā universitāte atklās Aeronautikas māju – Aeronautikas institūta zinātniskās pētniecības un mācību ēku.

Viedokļi

Intars Miķelsons, AS Kredītinformācijas birojs valdes loceklis. Par krāpniecības upuri var kļūt jebkurš.

Juris Alberts Ulmanis, zemessargs, profesors, polārpētnieks. Vai pienācis laiks mainīt politisko partiju sistēmu?

Paplašini apvārsni

Kā palīdzēt vecākiem, kam ir demence?

Maigie postītāji

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +7 – +14C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, Z – ZA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +7 – +13C, palaikam saule ar mākoņiem, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s;

yr +9 – +14C, saule mīsies ar mākoņiem, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Māris, Mārica, Maigurs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu