Baltkrievijā plaši protesti; Baltijas burbuļa vairs nav; prasa Covid naudu mediju ēkai

Sacelšanās turpinās.

Baltkrievijā svētdien protesta akcijās piedalījās apmēram 150 000 cilvēku. Varasiestādes aizturējušas vairākus simtus cilvēku. Opozīcijas Koordinācijas padomes pārstāve, Nobela pēmijas laureāte Svetlana Aleksijeviča aicina ANO nosūtīt uz Baltkrieviju novērotāju misiju. Eiropas Parlamants gatavojas 17.septembrī pieņemt rezolūcijas par stāvokli Baltkrievijā un arī par Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija noindēšanas mēģinājumu. Latvija izsniegusi 57 vīzas personām, kuras Baltkrievijā varētu tikt politiski vajātas. Pirmdien līdzšinējais Baltkrievijas prezidents Lukašenko dosies vizītē pie Krievijas prezidenta Putina uz Sočiem. Plašie protesti Baltkrievijā sākās uzreiz pēc prezidenta vēlēšanām 9. augustā, kurās it kā uzvarējis Lukašenko.

Baltijas burbulis plīsis.

No 12. septembra arī Igaunija ir to valstu sarakstā, pēc kuras apmeklējuma jāievēro pašizolācija. Pašizolācija ir jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 16. Latvijā ir otrā zemākā saslimstība ar Covid-19 no visām Eiropas valstīm, svētdien tie bija 4,6 gadījumi. Lietuvā šis rādītājs piektdien, kad valdība atjaunināja to valstu sarakstu, uz kurām attiecas ierobežojumi, bija ir 15,6, bet Igaunijā – 20,8. Maijā Latvija, Lietuva un Igaunija atcēla ierobežojumus personu pārrobežu ceļošanai starp Baltijas valstīm, izveidojot tā dēvēto Baltijas burbuli. Lietuva un Igaunija šonedēļ paaugstinās kumulatīvo Covid-19 saslimstības robežkritēriju no 16 līdz 25. Ministru prezidents Kariņš (JV) piektdien paziņoja, ka neatbalstīs šā sliekšņa palielināšanu Latvijā.

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 10 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, Lietuvā 39, Igaunijā 21.

Covid māja?

NEPLP piektdien paziņoja, ka vērsīsies Finanšu ministrijā, lai pieteiktos Covid-19 krīzes pārvarēšanai paredzētajam Eiropas Savienības finansējumam apvienoto sabiedrisko mediju ēkas būvei. Ēkas būvēšanai būtu nepieciešami 56-57 miljoni eiro, un tā varētu atrasties vai nu Skanstes rajonā, vai nu blakus esošajai Latvijas Televīzijas ēkai Zaķusalā.

Vēl

KNAB ir sācis septiņus administratīvā pārkāpuma procesus par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, bet VDD veic izmeklēšanu četros kriminālprocesos par iespējamām nelikumībām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Krievijā svētdien, 13. septembrī, notika vēlēšanas 41 no 85 Krievijas reģioniem.

Maksātnespējas kontroles dienests šogad konstatējis nopietnus pārkāpumus gandrīz pusē no administratoru prakses vietām.

Ģenerālprokurors šogad divos gadījumos atcēlis valsts drošības iestādes lēmumu par valsts noslēpuma pielaides atteikumu, informē prokuratūra.

Sestdien Rīgā notika partijas Progresīvie kongress.

Tiesa piektdien piesprieda 10 mēnešu cietumsodu Mežaparka bānīša vadītājam par bērna sabraukšanu 2014. gadā.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien vēstīja, ka Liepājas osta vēlas citādu attieksmi nekā Ventspils un Rīgas brīvostas, kuras valsts nolēma pārņemt, pēc ASV pagājušā gada beigās noteica sankcijas Lembergam; maksātnespējīgā parfimērijas uzņēmuma Dzintars aktīvus par vairāk nekā pieciem miljoniem eiro pērk Oļegs Osinovskis, kuru tiesā par kukuļa došanu Latvijas dzelzeļa bijušajam vadītājam Magonim; Pasažieru vilciens nokavējis prasības iesniegšanu par parāda piedziņu no Rīgas domes un norakstīs zaudējumos 560 000 eiro; bet Finanšu un kapitāla tirgus komisija brīdina neieguldīt naudu uzņēmumu grupā SkyWay Capital, kura sola “revolūciju pasaules transportā”, taču izskatās pēc finanšu piramīdas.

LTV raidījums De facto pastāstīja, ar ko Rīgas satiksme bija slēgusi visdāsnākos konsultāciju līgumus, un ka gandrīz 200 tūkstošus par konsultācijām saņēmis arī Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins (GKR). Raidījums aprēķinājis, ka valdības plānotā nodokļu reforma lielāko nodokļu slogu uzliktu mazajām algām, un informēja, kā Covid–19 ierobežojumi palielina atkritumu apjomu.

Šodien

Tiesā būs pieejams nolēmums par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanu.

Ādažu bāzē svinīgā ceremonijā pasniedz 3. kājnieku bataljona karogu.

Konkurences padomes vadītāja amatā darbu sāk Juris Gaiķis.

Viedokļi

Viktorija Puzo, AAS Balta (PZU grupa) personāla direktore. Attālināts darbs – ieguvums gan uzņēmumam, gan darbiniekiem

Sarmīte Kolāte, Latvijas Radio žurnāliste. Mums būšot jauna skola!

Paplašini apvārsni

Pandēmijas laiki parādīja, ka mēdzam ignorēt drošus, taču sev netīkamus faktus. Kā neļaut emocijām mūs maldināt?

Astoņkājis 1,6 km dziļumā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +19C, apmācies, palaikam lietus, R – DR vējš 4 – 6 m/s

accuweather +14 – +20C, lielākoties apmācies, brīžiem lietus, R – ZR vējš 3 – 6 m/s

yr +15 – +19C, apmācies, R – DR vējš 4 – 5 m/s

Vārda dienu svin

Sanita, Santa, Sanda, Sanija, Sandija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu