Iesaka mainīt Covid kritērijus; Rīgā koalīcijai gatavs līgums; ASV rāda uz Navaļnija indētājiem

Turpinās pirmais vilnis.

Lietuva ceturtdien aicināja Latviju un Igauniju paaugstināt 14 dienu kumulatīvo Covid-19 saslimstības robežkritēriju no 16 līdz 25 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, lai saglabātu “Baltijas burbuli”. To darīt ir piedāvājis arī ekonomikas ministrs Vitenbergs (KPV). Igaunijā saslimstība pārsniedz 20 gadījumus uz 100 tūkstošiem, tāpēc piektdien šī kaimiņvalsts acīmredzot nokļūs “pašizolācijas valstu” sarakstā, ceturtdien prognozēja veselības ministre Viņķele (A/P). Lietuvā pagājušajā diennaktī Covid-19 konstatēts 36 cilvēkiem, bet Igaunijā apstiprināti 15 inficēšanās gadījumi. Latvijā reģistrēti pieci jauni saslimšanas gadījumiCovid-19 upuru skaits pasaulē ceturtdien pārsniedza 900 tūkstošus. Kopējais pasaulē reģistrēto saslimšanas gadījumu skaits ir 28 miljoni. Visvairāk no Covid-19 mirušo ir ASV – 191 tūkstotis. Brazīlijā miruši 129 tūkstoši cilvēku. Bet Eiropā visvairāk upuru ir Lielbritānijā – gandrīz 42 tūkstoši.

Līgums gatavs.

Rīgas domes jaunā koalīcija ceturtdien vienojās par sadarbības līgumu, ko parakstīs, kad būs beigusies tiesāšanās par vēlēšanu rezultātiem. Dokumentā ir deviņas sadaļas par veicamajiem uzdevumiem, starp kuriem ir laba pārvaldība, kvalitatīva izglītība, augstvērtīgs kultūras piedāvājums, mobilitātes uzlabošana, infrastruktūras atjaunošana, ērta pilsētvide. Taču nav izdevies pildīt topošā mēra Staķa (A/Ptrešdien solīto amatu piedāvāšanu arī opozīcijas pārstāvjiem. Tiesas lēmums par divos vēlēšanu iecirkņos atklātajām kopā 627 nederīgām balsošanas aploksnēm gaidāms 14. septembrī. Ceturtdien izrādījās, ka nekorekti apzīmogotas aploksnes atrastas vēl vienā vēlēšanu iecirknī.

Acīmredzamais.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien paziņoja, ka opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs, visticamāk, saindēts pēc augstu Krievijas amatpersonu pavēles. Vācijas kanclere Angela Merkele jau 3. septembrī stingri nosodīja šo noziegumu un pieprasīja Krievijas valdības paskaidrojumus. Vācu izdevums Die Zeit ziņo, ka Navaļnijs 20. augustā saindēts ar uzlabotu Novičok tipa indi, no kuras viņam vajadzēja nomirt jau lidmašīnā. Navaļnijs esot pie pilnas apziņas klīnikā Vācijā, taču esot pāragri runāt par viņa atlabšanu, ceturtdien teica viņa līdzgaitnieks Leonīds Volkovs.

Vēl

Baltkrievijā esot vismaz 60 politieslodzīto, ceturtdien paziņoja cilvēktiesību organizācijas. Režīma vadonis Lukašenko ceturtdien mudināja prokurorus vēl bargāk vērsties pret protestētājiem.

Saeima ceturtdien 2. lasījumā atbalstīja sabiedrisko mediju likumprojektu.

Sākta tehniskā apskate bijušajai kompartijas centrālkomitejas ēkai Rīgā, Elizabetes ielā 2, kur iecerēts būvēt akustisko koncertzāli, ceturtdien informēja kultūras ministrs Puntulis (NA).

ASV varasiestādes ir anulējušas vīzas vairāk nekā tūkstotim studentu no Ķīnas, ko pamato ar cīņu pret intelektuālā īpašuma un jaunāko tehnoloģiju zagšanu.

Igaunija ievieš “digitālo nomadu” vīzas tiem, kuri strādā attālināti ārzemēs reģistrētiem uzņēmumiem.

ANO ģenerālsekretārs Gutērrešs trešdien brīdināja, ka globālā sasilšana turpinās un to nav palēninājuši Covid-19 laikā sarukušie aviācijas pārvadājumi.

Šodien

Notiek Ārvalstu investoru padomes Latvijā augsta līmeņa sanāksme.

Augstākās tiesas plēnumā senatori ievēl Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāju.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija rīko akciju Uzticības tālrunis tēviem.

Viedokļi

Aigars Laizāns, Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju prorektors, Enerģētikas institūta profesors un vadošais pētnieks. Atkritumus nedrīkstam atstāt mazbērniem

Erīna Elizabete Reņģe, Biznesa augstskolas Turība absolvente. Sarīkojumu apmeklētāji vairāk domā par ietekmi uz vidi

Šonedēļ Šķiltavā

Rīgā jauns, moderns, pievilcīgs muzejs – Zuzeum, celts par azartspēļu biznesā nopelnītu naudu. Valdība vēlas noteikt visiem strādājošajiem obligāto sociālo iemaksu un atvieglo ar Covid-19 pandēmiju saistītos ierobežojumus. Diskutē un vērtē Anda Burve-Rozīte, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

11. septembrī Nacionālajā teātrī varēs skatīties iestudējuma Skaņdarbs (Klusā dzīve) pirmizrādi.

12. septembrī koris Kamēr… sāks savas 30 gadu jubilejas svinības ar koncertu Lux aeterna Rīgas Domā.

No 12. septembra Rīgas mākslas telpā var apskatīt Rīgas fotogrāfijas biennāles divas izstādes.

Līdz 1. novembrim Nacionālajā mākslas muzejā var apskatīt rotaļlietu izstādi Rotaļāsimies?.

Paplašini apvārsni

Izrādās, ka piesārņojums mūs visvairāk apdraud mājās. Kādas briesmas rada ēdiena gatavošana un mājas kopšana?

Zaļais gārnis makšķerē

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +15C, mainīgs mākoņu daudzums, iespējams lietus, R – DR vējš 4 – 6 m/s

accuweather +10 – +17C, mākoņains, palaikam saulains, brīžiem lietus, DR vējš 3 – 6 m/s

yr +8 – +18C, daļēji mākoņains, R – DR vējš 2 – 5 m/s

Vārda dienu svin:

Signe, Signija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu