Ieteic apstiprināt vakcīnu bērniem; LTV iebilst pret cenzūras mēģinājumu; izbeigs dalīto īpašumu

Būs pote arī bērniem

Eiropas Zāļu aģentūra ceturtdien ieteica apstiprināt Pfizer-BioNTech vakcīnas Comirnaty lietošanu arī bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem. Eiropas Komisija ceturtdien ierosināja noteikt, ka ES vakcinācijas sertifikātam, kas vakcinētiem nodrošina brīvas ceļošanas iespējas, būtu derīgs tikai deviņus mēnešus pēc otrās potes saņemšanas. Tiesības vakcinēt pret Covid-19 būs arī farmaceitiem, paredz Saeimas ceturtdien pieņemtie grozījumi likumā. Valsts policija ceturtdien informēja, ka pašlaik ir uzsākusi 39 kriminālprocesus par viltotiem Covid-19 sertifikātiem. Latvijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 1095 jauni inficēšanās gadījumi, 20 Covid-19 slimnieki miruši.

Pret cenzēšanas indevi

Latvijas Televīzija ceturtdien paziņoja, ka nav pieļaujami centieni ietekmēt sabiedriskā medija redakcionālo neatkarību. Paziņojums ir reakcija uz Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Artusa Kaimiņa pavēstīto tviterī, ka viņš sasaukšot komisijas sēdi, lai izvērtētu sabiedrisko mediju ziņas par situāciju uz Polijas–Baltkrievijas robežas. Arī Latvijas Žurnālistu asociācijas valde uzskata par par nepieņemamu pret sabiedriskajiem medijiem vērsto politisko spiedienu.

Zemi dzīvokļu īpašniekiem

Saeima ceturtdien pieņēma likumu par piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanu. Likums paredz iespēju dzīvokļu īpašnieku kopībai izpirkt tiesības uz zemes īpašniekam piederošo zemi. Pašlaik Latvijā ir 3677 dzīvojamās mājas ar 110 970 dzīvokļiem, kuras atrodas uz 7354 citām personām piederošām zemes vienībām.

IR aktuāli

«Meklē vakcinētu skolotāju!» Kā prasība potēties pret Covid-19 palielinājusi pedagogu trūkumu skolās?

Vēl

Saeima ceturtdien atbalstīja priekšlikumus pārcelt uz 2029. gadu valstspilsētu Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils apvienošanu ar tām piegulošajiem novadiem.

Saeima ceturtdien nolēma, ka Covid-19 ierobežojumu skartie uzņēmumi drīkstēs nodokļu maksājumus sadalīt līdz 2023. gada vidum.

Satversmes aizsardzības biroja jauno priekšnieku 11. novembrī mirušā Jāņa Maizīša vietā Saeima varētu apstiprināt janvārī, ceturtdien prognozēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Prokuratūra ceturtdien atcēla Valsts policijas lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu pret dažādu protestu dalībnieku Jāni Sondaru par vairāku žurnālistu vajāšanas faktu un atjaunoja izmeklēšanu.

Valsts vides dienests ceturtdien informēja, ka pieprasījis Lietuvai organizēt Latvijā no Lietuvas nelikumīgi ievestu 4200 tonnu atkritumu atgriešanu to izcelsmes valstī.

Starptautiskā Kriminālpolicijas organizācija Interpols ceturtdien ievēlēja par savu prezidentu Apvienoto Arābu Emirātu pārstāvi Ahmedu Naseru al Raisi, kuru apvaino spīdzināšanā.

Krievijas Tieslietu ministrija trešdien iekļāva “ekstrēmistisko materiālu” sarakstā vācu žurnālistes Martas Hillersas grāmatu par padomju karavīru masveida seksuālo vardarbību pret vācu sievietēm Otrā pasaules kara beigās.

IR aktuāli

Vai tikai “bla, bla, bla”? Septiņas lietas, kuras der zināt par globālā klimata foruma COP26 iznākumu.

Šodien

Domnīca Providus rīko tiešsaistes konferenci Iedzīvotāju iespējas iesaistīties lēmumu pieņemšanā Rīgā.

Notiek Aizsardzības ministrijas organizētā tiešsaistes diskusija Krīze uz robežas ar Baltkrieviju: vai gaidāms pirmais šāviens.

Sākas robotikas, mākslīgā intelekta un automatizācijas jomai veltīts tiešsaistes hakatons RobotHack 2021.

Viedokļi

Latvijas Žurnālistu asociācijapar politiskā spiediena nepieļaujamību pret medijiem.

Vadims GuskovsECOMMPAY biznesa attīstības vadītājs. Vai tiešsaistes bizness ir gatavs apmeklējuma pieaugumam?

Šonedēļ "Šķiltavā"

Narkotiku epidēmija. Uz Polijas robežas spriedze mazinās, uz Ukrainas – pieaug. Spriež Agnese Meiere, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

26. novembrī Rīgas Domā notiks Latvijas Radio kora un kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncerts Svētā Siluāna lūgšanas.

27. novembrī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atklās jaunu pastāvīgo ārtelpas tēlniecības ekspozīciju Mītpoētiskie tēli.

27. novembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notiks Džovanni Paizjello operas Dzirnavniece pirmizrāde.

28. novembrī Rīgas Domā orķestris Rīga ieskandinās Pirmo Adventi.

Paplašini apvārsni

Francijas armijas veterāns

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +4C, apmācies, neliels lietus, D – DR vējš 3 – 7 m/s;

accuweather +1 – +4C, apmācies, palaikam lietus, D – DR vējš 3 – 8 m/s;

yr +3 – +4C, D – DR vējš 4 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Konrāds, Sebastians

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu