Vācija vienojas par koalīciju; miris komponists Brauns; no Covid miruši 56

Šolcs nomainīs Merkeli

Vācijas sociāldemokrāti, zaļie un partija Brīvie demokrāti trešdien vienojās par koalīcijas izveidi. Par valdības vadītāju kļūs sociāldemokrāts Olafs Šolcs. Pēc 16 gadiem amatu atstās kanclere Angela Merkele. Jaunā koalīcija par savām prioritātēm nosauca klimata aizsardzību, taču vispirms būs jātiek galā ar pandēmiju.

Izcilība mūzikā

Trešdien 70 gadu vecumā miris komponists Mārtiņš Brauns. Viņa daiļrades ražīgākie gadi saistīti ar rokgrupu Sīpoli. Komponists arī vadījis Nacionālā teātra mūzikas daļu, kamerkori Sindi putnu dārzs. Viņš komponējis mūziku kino un teātra izrādēm, septiņas reizes saņēmis Lielā Kristapa balvu. Brauna kormūzikas populārākais darbs Saule, Pērkons, Daugava kļuva arī par Katalonijas neatkarības kustības himnu.

Samazinās hospitalizēto skaits

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 1279 Covid-19 inficētie, miruši 56 cilvēki. Pacientu skaits slimnīcās pirmo reizi kopš 16.oktobra noslīdējis zem 1000 – stacionāros ārstējās 967 pacienti. Pirmo partiju SARS-CoV-2 antigēna paštestu piegādās uzņēmums Ekspress laboratorija kopumā par 3 miljoniem eiro, informēja Aizsardzības ministrija.

IR aktuāli

Latvijā ir viens no augstākajiem narkotiku lietošanas rādītājiem Eiropā jauniešu vidū. Kāpēc tā ir, un kā palīdzēt atkarībās iestigušajiem jauniešiem?

Vēl

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska trešdien uzstājās Eiroparlamentā un aicināja pastiprināt sankcijas pret Lukašenko režīmu.

Prezidents Levits trešdien Saeimā iesniedzis likumprojektu, kas nepieciešamības gadījumā ļautu izveidot valsts ministra amatu konkrētu prioritāšu īstenošanai.

Trešdien publiskots Latvijas vērtīgāko uzņēmumu tops, kurā 1.vietā ir Latvenergo, otrais vērtīgākais ir Latvijas Valsts meži, trešais – IT uzņēmums Mikrotīkls.

Otrdienas vakarā tika piešķirtas 12 Spēlmaņu nakts teātra balvas un balva par mūža ieguldījumu, ko saņēma komponists Imants Kalniņš. Gada izrādes titulu saņēma Dailes teātra iestudējums Smiļģis.

ASV trešdien sankciju sarakstā iekļāvušas Maskavas Fizikas tehnisko institūtu, kas radot militāro produkciju. Kas tas ir konkrēti, nav teikts.

Zviedrijas parlaments trešdien par valdības vadītāju apstiprināja sociāldemokrāti Magdalēnu Andešsoni – pirmo sievieti premjerministri valsts vēsturē. Taču pēc 7 stundām viņa demisionēja, jo parlaments neapstiprināja viņas piedāvāto budžeta projektu.

Trešdien 27 cilvēki noslīkuši pie Kalē Francijā, kad jūrā nogrima pārpildīta migrantu laiva. Tā no Francijas devās uz Lielbritāniju.

IR aktuāli

Režisors un Rēzeknes teātra Joriks mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Eihe intervijā stāsta, ka nebaidās rakt dziļi, izgāzties un runāt par neērto.

Šodien

Saeima 2.lasījumā skatīs Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumprojektu.

Notiks Latvijas Zaļā punkta rīkotā ikgadējā konference Latvija – valsts bez atkritumiem.

Rakstniecības un mūzikas muzejā tiešsaistē notiks zinātniskā konference Nemirušais Poruks.

Viedokļi

Pēteris Blūms, arhitekts. Karš par Rīgas svētā Pētera baznīcu.

Jānis Siksnis, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs. Sabiedriskie mediji pelnījuši stabilus un prognozējamus pamatus.

IR aktuāli

Laikabiedri, kolēģi un tuvinieki atceras Lāčplēša dienā mūžībā aizgājušo SAB vadītāju un bijušo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti.

Paplašini apvārsni

Vai Krievija spēs pielāgoties gāzes un naftas pieprasījuma samazinājumam pasaulē?

Reklāmas triks vai pa īstam?

Viens no ABBA četrīšiem Bjorns margo džemperi.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +7C, mākoņaini, bez nokrišņiem, D – DR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +2 – +7C, mainīgs mākoņu daudzums, īslaicīgs lietus, D – DR vējš 4 – 7 m/s;

yr +4 – +7C, pārsvarā apmācies, neliels lietus, D – DR vējš 4 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Katrīna, Kate, Kadrija, Trīne, Katrīne

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu