Atklāts lipīgāks Covid variants; Leiena un Stoltenbergs pauž atbalstu Latvijai; mirstība samazinās

Liedz ieceļot no vairākām Āfrikas valstīm

Dienvidāfrikā atklāts jauns lipīgāks Covid-19 paveids, kuru Pasaules veselības organizācija nosauca par Omicron. ES piektdien vienojās aizliegt lidojumus no Āfrikas valstīm Botsvānas, Svatini, Lesoto, Mozambikas, Namībijas, Dienvidāfrikas un Zimbabves. Latvijas valdība piektdien nolēma šim saraksta pievienot arī Malāviju. Lielbritānija no 26. novembra aizliedza ieceļošanu no sešām Āfrikas dienvidu daļas valstīm. No otrdienas Anglijā sejas maskas obligāti būs jānēsā veikalos un sabiedriskajā transportā, paziņoja veselības ministrs. Savukārt Izraēla Covid jaunā paveida Omicron dēļ svētdienas vakarā uz 14 dienām liedza valstī iebraukt ārzemniekiem.

Palīdzēs robežas sargāšanā

Svētdien Latvijā un Lietuvā vizītē ieradās EK prezidente Leiena un NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs. Viņi pauda solidaritāti ar Latviju ES ārējās robežas nosargāšanā. Pārrunāta palīdzība Latvijas-Baltkrievijas robežas stiprināšanai – Eiropas fondu līdzekļus varēs izmantot dronu un patruļas auto iegādei. ES un NATO plāno ciešāk sadarboties dezinformācijas apkarošanā un tajā iesaistīt NATO Stratēģiskās komunikācijas centru. Piektdien pabeigta pagaidu dzeloņstiepļu žoga ierīkošana uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Vēl jāveic būvdarbu pieņemšana.

Slimnīcās 886 pacienti

Latvijā no 8. līdz 21.novembrim mirstības līmenis ar diagnosticētu Covid-19 samazinājies līdz 236,4 gadījumiem uz miljonu iedzīvotāju, tomēr Latvija ir otrajā vietā 30 ES/EEZ valstu vidū ar augstāko mirstību. Pirmajā vietā ir Bulgārija. Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 488 Covid-19 inficētie, miruši 16 cilvēki. Slimnīcās ārstējas 886 pacienti.

IR aktuāli

Kā Latvijas jaunuzņēmuma Vigo Health digitālās rehabilitācijas progamma palīdz insulta pacientiem atveseļoties.

Vēl

Latvijas Ārlietu ministrija sestdien – solidaritātes dienā ar Baltkrievijas politieslodzītajiem – pauda stingru atbalstu Baltkrievijas tautas prasībai ievērot tās demokrātiskās pamattiesības un cilvēktiesības.

Aptaujas liecina, ka svētdien divas trešdaļas Šveices iedzīvotāju referendumā atbalstīja Covid sertifikāta likumu.

Jauno SAB vadītāju vajadzētu izraudzīties līdz nākamā gada sākumam, piektdien paziņoja Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS).

Sestdien septīto pasaules diktātu latviešu valodā rakstīja vairāk nekā 2500 interesentu no 47 valstīm.

Latgales partiju turpmāk vadīs bijušais Daugavpils mērs un pašreizējais domes deputāts Jānis Lāčplēsis, kā arī Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

Ar Covid inficētais Čehijas prezidents Milošs Zemans svētdien premjerministra amatā iecēla Petru Fialu, kura vadītā koalīcija Kopā uzvarēja parlamenta vēlēšanās. Zemans ceremoniju vadīja savā rezidencē ratiņkrēslā, runājot aiz plastikāta sienas.

Latvijas Ārstu biedrības valdi atstājis onkologs Jānis Eglītis. Jau iepriekš valdi atstāja ārsti Roberts Fūrmanis un Kārlis Rācenis.

25. novembrī no dūņu laukiem Križi Augšdaugavas novadā vaļņa nobrukuma dēļ vidē nonākuši 14 000 kub.m dūņu. Piesārņojums pa Stropicas upi ieplūdis Līksnas upē.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja par balstvakcīnas saņemšanu pret Covid-19 un vai būs Covid sertifikātam derīguma termiņš. Raidījums skaidroja, cik lieli ir Krievijas draudi Ukrainai un kā Latvijas armija gatavojas sliktākajam scenārijam. Raidījums pētīja, kāpēc valsts iestādes izvairās publiskot finanšu pārkāpumos pieķerto ierēdņu vārdus. Žurnālisti pētīja, kāpēc kavējas prezidenta solītie grozījumi Partiju finansēšanas likumā.

LTV raidījums de facto skaidroja, ko nozīmē Krievijas armijas manevri pie Ukrainas robežas. Raidījums pētīja, kāpēc Daugavas ledus halles gala pieņemšanas nodošanas akts vēl aizvien nav parakstīts. Žurnālisti stāstīja, kāpēc policija izbeidza procesu par Jurģa Liepnieka konsultācijām Rīgas Centrāltirgum.

IR aktuāli

Kā Baltkrievijas pierobežas iedzīvotāji izjūt ārkārtējo situāciju?

Šodien

Prezidents Levits tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Stoltenbergu.

Rīgas apgabaltiesa plāno skatīt prokuratūras protestu sakarā ar attaisnojošo spriedumu Jūrmalas domes priekšsēdētāja Trukšņa un viņa biroja vadītājas Vilkārsies komandējuma krimināllietā (LETA).

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja spriedīs par Rīgas teritorijas plānojuma apstiprināšanu.

Viedokļi

Artis Gustovskis, Kuldīgas novada galvenais eksperts darbam ar sabiedrību un valsts institūcijām. Digitālā transformācija – ieguldījumi plus domāšanas veids.

Rita Ruduša, žurnāliste. Latvijas mediju arheoloģija: dumpis.

Paplašini apvārsni

Lielbritānijā ir ap 700 000 km dzīvžogu. Tagad tos uzlūko ne tikai kā svarīgu ainavisku sastāvdaļu, bet arī kā patstāvīgu ekosistēmu.

Brīdinājums no augšas

Gadās arī tā, ka, palīdzot citam, var izglābt sevi.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -2 – 0C, apmācies, neliels sniegs, A, Z – ZA vējš 3 – 7 m/s;

accuweather -3 – -1C, auksts, var sasnigt 5-10 cm bieza sniega sega, A, Z – ZA vējš 3 – 7 m/s;

yr -2 – +1C, apmācies, vakarā un naktī snigs, A, Z – ZA vējš 3 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Ignats, Virgīnija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu