Ierobežojumus nemīkstinās līdz 6.12; Vācija noraida Lukašenko prasību; Austrijā stingrā karantīna

Miris 18 gadus vecs jaunietis

Koalīcija pirmdien vienojās līdz 6.decembrim nemīkstināt Covid ierobežojumus. 6.decembrī plānots saņemt Covid-19 paštestus, ar kuriem varēs regulāri testēt publiskajā sektorā strādājošos, teica veselības ministrs Pavļuts (A/P). No 15. līdz 21. novembrim Covid-19 gadījumu skaits Latvijā samazinājies par 32,2%. Pēdējā diennaktī reģistrēti 349 Covid-19 inficētie, miruši 17 cilvēki, viens no tiem 18 gadus vecs jaunietis. Slimnīcā ārstējas 1106 pacienti.

Nauseda aizstāv Merkeli

Vācijas valdības pārstāvis pirmdien noraidīja Baltkrievijas diktatora Lukašenko prasību Eiropai uzņemt 2000 migrantu, kuri atrodas pagaidu nometnē pie Polijas robežas. Baltkrievija prasīšot migrantus uzņemt Vācijai, ar Poliju Baltkrievija negribot konfliktēt, teica Lukašenko. Viņš apgalvoja, ka Vācijas kanclere Merkele telefonsarunā pagājušajā nedēļā solījusi migrantus uzņemt. Lietuvas prezidents Nauseda pirmdien paziņoja, ka Merkelei nav bijis nekādas norunas ar Lukašenko. Pirmdien ap 150 robežšķērsotāju mēģināja iekļūt Polijā no Baltkrievijas.

Vācijā 68% pilnībā vakcinēto

No pirmdienas Austrijā uz 10 dienām stājās spēkā stingri Covid ierobežojumi – lielākā daļa veikalu slēgti, atcelti kultūras pasākumi, cilvēki pamest mājas var tikai noteiktu iemeslu dēļ, piemēram, lai dotos uz veikalu, pie ārsta vai uz darbu, ja nav iespējams strādāt mājās. Vairākas Vācijas federālās zemes no pirmdienas ieviesušas stingrākus Covid noteikumus. Vācijā ir viens no zemākajiem pilnībā vakcinēto iedzīvotāju skaits Rietumeiropā – 68%. Veselības ministrs Jenss Špāns pirmdien brīdināja – ziemas beigās Vācijā visi būs vai nu vakcinēti, izveseļojušies vai miruši.

IR aktuāli

Kā rīkoties Eiropai, kad Lukašenko dzen migrantus uz Polijas robežu? Aivara Ozoliņa komentārs.

Vēl

ASV izlūkdienesti nodevuši NATO dalībvalstīm Eiropā materiālus par iespējamu Krievijas iebrukumu Ukrainā. Krievija pie Ukrainas robežām sakoncentrējusi gandrīz 100 000 karavīru. Savukārt Krievija vainoja Rietumus NATO spēku pulcēšanā pie tās robežām un kritizēja ASV un ES par provokatīvu politiku.

Latvija izteikusi nožēlu par Krievijas prokuratūras prasību likvidēt Nobela Miera prēmijas laureāta Saharova dibināto cilvēktiesību aizstāvības centru Memoriāls.

VID nodeva prokuratūrai kriminālprocesu pret desmit personām par cigarešu kontrabandu organizētā grupā. Tajā iesaistīti trīs bijušie muitnieki un arī Baltkrievijas pilsoņi.

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā šā gada oktobrī salīdzinājumā ar pērno oktobri palielinājies par 22,4%.

Iekšlietu ministrija pirmdien nosūtīja Saeimai priekšlikumus grozījumiem Administratīvo sodu likumā par internetā izteiktiem draudiem.

Svētdienas vakarā Viskonsinā, ASV, Ziemassvētku gājienā ietriecās automobilis. Nogalināti pieci, ievainoti 40 cilvēki. Šoferis aizturēts.

ASV kosmosa aģentūra NASA trešdien palaidīs kosmosa kuģi, kura uzdevums būs ietriekties asteroīdā, lai pārbaudītu, vai var izmainīt tā gaitu.

IR aktuāli

Kā ar graudkopību pelna viens no pirmajiem lauksaimnieku kooperatīviem Latvijā – Jeru pagasta graudkopju kooperatīvs Daiva.

Šodien

Prezidents Egils Levits akreditēs jauno Krievijas vēstnieku Latvijā Mihailu Vaņinu.

Valdība uzklausīs aktuālo informāciju par epidemioloģisko situāciju un slimnīcu kapacitāti.

Pilnībā atjaunos satiksmi pār Augusta Deglava ielas pārvadu Rīgā.

Viedokļi

Jānis Šlēziņš, neiroķirurgs, medicīnas tehnoloģiju entuziasts. Digitālā transformācija veselības aprūpē.

Jānis Aizbalts, SIA Eco Baltia vide valdes priekšsēdētājs. Ko ierindas pilsonim nozīmēs dabas resursu nodokļa celšana?

Paplašini apvārsni

Desmit veidi, kā cīnīties ar klimata krīzi un nezaudēt cerību.

Mežacūkas Barselonā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +2C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR, Z – ZR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather  0 – +5C, nokrišņi no rīta, apmācies, D – DR, Z – ZR vējš 3 – 6 m/s;

yr 0 – +4C, naktī snigs, pa dienu bez nokrišņiem, D – DR, Z – ZR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu