Zelenskis ielūdz Sji; Latvija iebilst SOK ieteikumam; par kukuļdošanu prasa cietumsodu

Situācija Zaporižjā neuzlabojas

Ukrainas prezidents Zelenskis ielūdzis Ķīnas līderi Sji Dzjiņpinu apmeklēt Ukrainu. Zelenskis arī paziņoja, ka Ukrainai nepieciešamas 20 Patriot baterijas, lai aizsargātos no krievu raķetēm. Trešdien Ukrainas spēki apšaudīja okupēto Melitopoli dienvidos no Zaporižjas. Starptautiskās atomenerģijas aģentūras vadītājs Rafaels Grosi pēc Zaporižjas AES apmeklējuma trešdien paziņoja, ka situācija AES neuzlabojas, jo kaujas darbība pie AES pastiprinās. Krievijas algotņu grupējuma Wagner līderis Prigožins paziņojis, ka kauja par Bahmutu stipri samazinājusi grupējuma kaujasspējas.

Kā pļauka ukraiņiem

Latvijas Olimpiskajai komitejai, Izglītības un zinātnes ministrijai un par sportu atbildīgajai Saeimas apakškomisijai nav pieņemams Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) ieteikums ļauj Krievijas un Baltkrievijas sportistiem individuāli kā neitrāliem sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās. Pret SOK ieteikumu asi iebilda Ukrainas sportisti, kā arī Polija, bet Vācijas ministre SOK rekomendācijas salīdzina ar pļauku ukraiņiem.

Smaga apsūdzība

Par 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes Par/Progresīvie frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam prokurore Rīgas namu apsaimniekotāja valdes priekšsēdētājam Igoram Trubko trešdien lūdza piespriest trīs gadu cietumsodu un četru gadu liegumu nodarboties ar jebkādu komercdarbību. Viņa arī lūdza piespriest naudas sodu Rīgas namu apsaimniekotājam 200 minimālo algu apmērā jeb 124 000 eiro.

IR aktuāli

Valsts aizsardzības dienesta likumam finiša taisnē ambīcijas ir krietni sarukušas. Tagad plāns apstājies pie dažu simtu jauniešu iesaukšanas nākamo gadu laikā. Kāpēc tā?

Novākt vai atstāt? Rakstnieku Andreja Upīša, Annas Sakses un Sudrabu Edžus pieminekļu pārvietošana sabiedrībā izraisījusi diskusijas. Apzinām ekspertu domas.

Paula Pļavniece teātrī Kvadrifrons iestudējusi izrādi Nebiju. Nezinu. Neatceros par holokaustā līdzvainīgā Viktora Arāja tiesas prāvu. Uz kuriem Latvijas vēstures smagajiem jautājumiem meklē atbildes režisore?

Vēl

Latvija atbalsta jaunu sankciju noteikšanu pret Krieviju un Baltkrieviju pēc Krievijas paziņojuma par kodolieroču pārvietošanu uz Baltkrieviju, paziņoja Ārlietu ministrija.

Apvienotās Karalistes karalis Čārlzs un karaliene konsorte Kamilla trešdien ieradās pirmajā valsts vizītē Vācijā, kur viņus uzņēma Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers.

Šveice trešdien izrādīja gatavību atsāk sarunas ar Eiropas Savienību par sadarbības līgumu, kas tika pārtrauktas 2021.gadā.

Polijas varasiestādes aizturējušas vīrieti, kurš apsūdzēts spiegošanā Krievijas labā.

Trešdien atklāts jaunais Latvijas Organiskās sintēzes institūta Biotehnoloģiju korpuss.

Vecāko jūrskolu Latvijā – Liepājas Jūrniecības koledžu, kurai drīz apritēs 150 gadi – trešdien oficiāli pievienoja Rīgas Tehniskajai universitātei.

Bauskā nogāztais piemineklis tās aizstāvjiem pret otrreizējo padomju okupāciju uzlikts atpakaļ uz postamenta, informēja Bauskas novada dome.

Šodien

Saeima lems par grozījumiem Imigrācijas likumā, kas paredz pagarināt termiņu, kādā izskata pieteikumus par valsts valodas prasmju pārbaudi.

Parlamentā atgriezīsies vēsturiskais starpkaru perioda Saeimas Prezidija oriģinālais krēsls, ko nodos Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Viedokļi

Roberts Birzgalis, bankas Citadele IT drošības daļas vadītājs. Mazāka modrība un krāpniekiem miljons klikšķa attālumā.

Paplašini apvārsni

Kā apkārtējās vides piesārņojums ietekmē vīriešu auglību.

Nevajadzētu saskrieties

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -2 – +3C, apmācies, nelieli nokrišņi, D – DA vējš 2 – 5 m/s;

accuweather +3 – +5C, neliels sniegs naktī, kas no rīta pāries lietū, apmācies, D – DA vējš 2 – 5 m/s;

yr 0 – +4C, apmācies, naktī nokrišņi, D – DA vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Nanija, Ilgmārs