Aicina ielaist inspektorus AES; lielākās patēriņa cenu izmaiņas 24 gados; mazinās Covid saslimšanas temps

Krievijas armijas bāze Zaporižjē

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pirmdien aicināja atļaut starptautiskajiem inspektoriem piekļūt Zaporižjes AES. Krievija un Ukraina viena otru vainoja Eiropas lielākās AES apšaudē pagājušajā nedēļā. Jebkurš uzbrukums AES nozīmē pašnāvību, teica Gutērrešs. Zaporižjes AES atrodas Krievijas kontrolē, kas tur ierīkojusi armijas bāzi. Ukraina aicināja ap AES izveidot demilitarizētu zonu. Zaporižjes apgabala okupācijas varas vadītājs pirmdien parakstījis rīkojumu par referenduma par pievienošanos Krievijai sarīkošanu. Ukraina pirmdienas naktī devusi triecienus Antonovskas un Kahovkas tiltiem pār Dņepru, iznīcinājusi ienaidnieka bāzes. Čerņihivas tiesa pirmdien 10 gadu cietumsodu piesprieda Krievijas tankistam, kurš šāva uz dzīvojamām mājām.

Vislielākais pieaugums pārtikai

Šāgada jūlijā salīdzinājumā ar pērnā gada jūliju vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 21,5%. Tas ir augstākais rādītājs, kas ir fiksēts Centrālās statistikas pārvaldes datos par patēriņa cenu pārmaiņām Latvijā kopš 1998.gada. Pārtikas un bezalkoholisko dzērienu grupā cenas gada laikā palielinājušās par 24,3%.

Slimnīcās ārstējas 227

Latvijā jau otro nedēļu vērojams Covid-19 gadījumu pieauguma tempa samazinājums, pirmdien informēja SPKC. Pagājušajā nedēļā Covid-19 inficēto skaits pieaudzis par 7,4% (vidēji 1390 dienā). Pēdējo trīs dienu laikā reģistrēti 2909 inficētie, ziņu par mirušajiem nav. Slimnīcās ārstējas 227 Covid slimnieki.

IR aktuāli

Kā dzīvo ukraiņi Krievijas intensīvi apšaudītajā Mikolajevas rajonā, stāsta vietējo ziņu izdevuma Korabelov.info vadītājs Sergejs Belovs.

Ziemeļu dabas medicīnas muzejā, kas izveidots Cēsu pilsmuižas klētī, ārstniecības augu vērtīgās īpašības atklātas kontekstā ar cilvēka orgānu sistēmām.

Vēl

Jaunā Latvenergo un Latvijas Valsts meži kopuzņēmumā SIA Latvijas vēja parki plānotās investīcijas vēja parku izveidē sasniegs miljardu eiro, pirmdien teica valdības vadītājs Kariņš (JV).

Pirmdien uz Rīgas Austrumu slimnīcu tika atvesti pirmie pacienti no Ukrainas ar smagiem un kropļojošiem savainojumiem. Kopskaitā ir 21 cietušais.

Šogad tiks indeksētas pensijas, kas nepārsniedz 534 eiro, pirmdien informēja Labklājības ministrija.

Pēc vairāku mēnešu strīdiem ASV Senāts atbalstījis likumprojektu par veselības aizsardzību un cīņu ar klimata pārmaiņām. Kopumā tam paredzēti 739 miljardi dolāru.

Vācijas Sociāldemokrātu partijas īpašā komisija pirmdien paziņoja, ka neredz iemeslus bijušā kanclera Gerharda Šrēdera izslēgšanai no partijas. Šrēdera draudzība ar Krievijas prezidentu Putinu esot viņa personīgs jautājums.

Pirmdien Gazas joslā pēc triju dienu apšaudēm starp Izraēlu un Islāma džihāda kaujiniekiem iestājies pamiers. Starpnieka lomu uzņēmās Ēģipte. Miruši 44 palestīnieši.

Ķīnas armija pirmdien sāka jaunas militārās mācības ap Taivānu. Tas notika dienu pēc iepriekšējo mācību noslēguma, kas bija atbildes solis uz ASV Pārstāvju palātas spīkeres Pelosi vizīti Taivānā.

Šodien

Latvijā viesojas ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.

Valdības sēdes slēgtajā daļā skatīs ziņojumu par Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāna 2020.-2032. gadam izpildi.

Izziņos Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022 nominantus.

Viedokļi

Gunārs Nāgels, laikraksta Latvietis palīgredaktors. Jādara viss…

Māris Zanders, žurnālists. Kas kopīgs Latvijai un Itālijai?

Paplašini apvārsni

Kāpēc ar saules aizsargkrēmu ir par maz, lai neapdedzinātos, jeb Austrālijas pieci soļi, kas samazināja saslimšanu ar ādas vēzi.

Pakasi man vēderiņu!

Kā roņa mazulis sarunājas ar māmiņu.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +13 – +21C, neliels mākoņainums, neliels lietus, R – DR, Z – ZR vējš 1 – 4 m/s;

accuweather +14 – +21C, brīžiem uzspīdēs saule, R – DR, Z – ZR vējš 2 – 4 m/s;

yr +16 – +22C, saule mīsies ar mākoņiem, R – DR, Z – ZR vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Madara, Genoveva, Genovefa