IR Svarīgākais • IR.lv

Aicina nešaut pie Zaporižjes AES; nepieņems vīzu pieteikumus; rosinās dokumentu termiņu pagarināšanu

Izbraukuši vēl 7 graudu kuģi

Pasaules atomenerģijas uzraudzības aģentūra sestdien aicināja pārtraukt visu karadarbību pie Krievijas kontrolē nonākušās Zaporižjes AES, kuras teritoriju piektdien apšaudīja artilērija un radās kodolkatastrofas risks. Apšaudē bojāta elektrolīnija, viens no AES reaktoriem pārtraucis darbu. Piektdien Ukrainas ostas atstāja trīs kuģi ar kukurūzu, bet vēl četri kuģi ar graudiem un saulespuķu eļļu ostas pameta svētdien. Starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības organizācijas Amnesty International Ukrainas biroja vadītāja Oksana Pokaļčuka atstājusi amatu, jo nepiekrīt ziņojumam, ka Ukrainas armija apdraudot civiliedzīvotājus. Organizācija svētdien atvainojusies par apvainojumiem Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Ierobežo iebraukšanu no Krievijas

Latvijas vēstniecībā Krievijā uz nenoteiktu laiku ir pārtraukta vīzu pieteikumu pieņemšana no Krievijas pilsoņiem, piektdien informēja vēstniecība. Vīzu pieteikumu pieņemšana notiek tikai tad, ja personas ieceļošana valstī saistīta ar dalību tuva radinieka bērēs. No 25. februāra līdz 26. jūlijam pārstāvniecībās Krievijas pilsoņiem bija izsniegtas 1107 vīzas.

Lai var balsot vēlēšanās

Iekšlietu ministrija rosinās pases vai identifikācijas kartes, kam ir beidzies termiņš no 2020. gada 1. marta, termiņu pagarināt līdz 2023. gada 30. aprīlim. Tā iedzīvotāji 1. oktobrī gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās varētu balsot ar šiem dokumentiem, kā arī saņemt veselības un sociālos pakalpojumus, LTV teica iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (A/P). Līdz šā gada 1. oktobrim derīguma termiņš būs beidzies 26 661 dokumentam, kura vietā vēl nav saņemts jauns.

IR aktuāli

Armīns Kleinbergs ar ģimeni Londonā pavadīja vairāk nekā deviņus gadus. Kāpēc viņš atgriezās dzimtajā Ventspilī?

Cik pasargāti esam pret kiberuzbrukumiem, stāsta CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

Vēl

14.Saeimas vēlēšanās ar pirmo numuru startēs Jaunā Vienotība, bet ar pēdējo 19. – partija Republika, piektdien noskaidrojās CVK rīkotajā deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē.

Prokuratūra par naidīgu e-pasta vēstuļu sūtīšanu Ukrainas vēstniecībai Latvijā kādai personai piemērojusi 140 stundas sabiedrisko darbu.

Ķīnas militārie spēki svētdien pie Taivānas sāka liela attāluma gaisa triecienu mācības. Militārie manevri sākās ceturtdien kā atbildes reakcija uz ASV Pārstāvju palātas spīkeres Pelosi vizīti Taivānā.

ASV ceturtdien izsludināja ārkārtas stāvokli sabiedrības veselības jomā saistībā ar pērtiķu baku vīrusa izplatību.

Izraēla kopš piektdienas aviotriecienos nogalinājusi divus islāma džihādistu komandierus Gazas sektorā. Kopumā nogalināts 31 palestīnietis. Palestīnieši svētdien izšāva raķetes uz Jeruzālemi.

Autobusa avārijā sestdien Horvātijā gājuši bojā 12 poļu svētceļnieki, vēl 32 ir ievainoti. Viņi bija ceļā uz katoļu svētvietu Bosnijā.

No 1.augusta Rīgas domes Satiksmes departamenta paspārnē darbu sākusi jauna – velo infrastruktūras nodaļa.

Šodien

Valdības vadītājs Kariņš (JV) piedalīsies Latvenergo un Latvijas Valsts meži kopuzņēmuma dibināšanas pasākumā.

Rīgas ūdens sāks ūdensvada pārbūvi Imantā, Jūrmalas gatves posmā no Zolitūdes ielas līdz Imantas 7. līnijai. Būs satiksmes ierobežojumi.

Notiks Latvijas Gāzes akcionāru sapulce (LETA).

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Ražošanā ir spēks.

Jānis Buholcs, Vidzemes augstskolas asociētais profesors. Kāpēc Facebook nav sociālais tīkls?

"Šķiltavas" speciālizlaidums

Tomass Pildegovičs un Pauls Raudseps ne tikai dalās pārdomās par ārpolitikas aktualitātēm, bet arī izceļ ziņās pamanītas lietas — gan lielas, gan mazas, kas Latvijā nekad nevarētu notikt. Klausieties šeit.

Paplašini apvārsni

ASV pazaudējušas vismaz trīs kodolbumbas. Kāpēc tās līdz pat šodienai nevar atrast?

Grūti darāms darbs

Pandu kopējam jābūt pacietīgam un izturīgam.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +20C, apmācies, bez nokrišņiem, DR, R – ZR vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +14 – +20C, saule mīsies ar mākoņiem, var uzlīt, DR, R – ZR vējš 2 – 3 m/s;

yr +16 – +21C, pārsvarā apmācies, DR, R – ZR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Mudīte, Vladislavs, Vladislava

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu