Bez maskas neapkalpos; tiesa skaidro spriedumu Zolitūdes lietā; Latvija atzīmē 102.gadadienu

Pirmos vakcinēs mediķus

Valdība otrdien ārkārtas sēdē secināja, ka situācija ar Covid-19 saslimstību valstī ir nopietna, jaunus ierobežojumus nepieņēma, bet precizēja esošos. Turpmāk mājas karantīna ir jāievēro ikvienai ar Covid-19 saslimušā kontaktpersonai. Būs aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kas nelieto sejas masku. Jaunā kārtība stājas spēkā no 19.novembra. Kad būs pieejamas vakcīnas, pirmos vakcinēs medicīnas darbiniekus, pēc tam sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, informēja Veselības ministrija. Trešdien Latvijā reģistrēti vēl 442 inficētie, miruši pieci cilvēki. Kopējais inficēto skaits – 11 356.

Kāpēc tikai viens?

Rīgas Pārdaugavas tiesa otrdien skaidroja spriedumu Zolitūdes traģēdijas lietā – kāpēc no deviņiem apsūdzētajiem krimināllietā par vainīgo atzīts tikai būvinženieris Ivars Sergets. Veikals Maxima 2013.gada 21.novembrī sagruvis tieši Sergeta kļūdaino rasējumu un aprēķinu dēļ, uzskata tiesa. Pārējie astoņi apsūdzētie attaisnoti vājo un nekonkrēto apsūdzību dēļ, kā arī likumdošanas nepilnību dēļ. Sabrūkot ēkai, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Mierīgi svētki

Latvijā trešdien svinēja valsts proklamēšanas 102.gadadienuCovid-19 pandēmijas dēļ nenotika ne svētku parāde, ne arī uguņošana. No rīta Rīgas Domā notika ekumeniskais dievkalpojums, Saeima sanāca uz daļēji attālinātu svinīgo sēdi. Videouzrunās Valsts prezidents Levits mudināja cilvēkus rūpēties citam par citu un premjerministrs Kariņš (JV) būt stipriem un izturēt pandēmijas laiku.

Vēl

Aizdomās par korupciju aizturēta augsta VID amatpersona, tā novērsts korupcijas mēģinājums saistībā ar akcīzes preču apriti muitā. Aizturētais vadījis kādu VID struktūrvienību.

Pēc skandāla ar bijušā ministra Pūces autostāvvietas caurlaidi, Rīgas domes koalīcija vienojās no 1.janvāra atteikties no Rīgas satiksmes autostāvvietu mēneša abonementiem deputātiem un pašvaldības darbiniekiem.

ASV farmācijas gigants Pfizer un Vācijas kompānija BioNTech trešdien paziņoja, ka atbilstoši izmēģinājumu galīgajiem rezultātiem to izstrādātajai vakcīnai pret Covid-19 ir 94% efektivitāte cilvēkos, kas vecāki par 65 gadiem.

Bezpartijiskais Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis vērsies KNAB par nelikumīgu partijas Latvijas attīstībai finansēšanu. Mičerevska atklāto faktu dēļ demisionēja ministrs Juris Pūce (A/P).

Valdība kopā ar Krīzes vadības padomi nolēma līdz ārkārtas situācijas beigām aizliegt Latvijā ievest dzīvas ūdeles un neapstrādātas ūdeļu ādas Covid-19 uzliesmojuma dēļ Dānijas fermās.

ASV prezidents Tramps otrdien atcēla no amata par vēlēšanu drošību atbildīgo valdības amatpersonu Krisu Krebsu, kas noraidīja Trampa apgalvojumus par krāpšanos prezidenta vēlēšanās.

85 gadu vecumā miris Krievijas režisors Romāns Viktjuks.

Vācijas policija otrdien arestēja trīs vīriešus par dimantu un rubīnu dārglietu komplektu zādzību pērn no Drēzdenes Zaļās velves muzeja.

Šodien

Saeima lems par Jura Pūces (A/P) deputāta mandāta atjaunošanu un valdības pieņemtajiem grozījumiem par ārkārtējo situāciju.

Pie Saeimas notiks Sociālo darbinieku biedrības rīkota sapulce par nozares problēmām (LETA).

Latvijas pasts izdos jaunu pastmarku un aploksni Dailes teātra 100. jubilejā.

Viedokļi

Santeri JuntilaPhD, Greifsvaldes un Helsinku Universitātes pētnieks. Baltijas somu un baltu valodu sakari ietiecas 3000 gadu senā pagātnē.

Māris Zanders, žurnālists. Joprojām vāja diskusiju kvalitāte.

Šonedēļ žurnālā IR

Baltkrievi no Eiropas politiķiem gaida nevis runas, bet reālu atbalstu, intervijā Ir saka opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska. Kā notiek cīņa pret Lukašenko?

Ir rekonstruē, kā Latvijā notika digitālās televīzijas ieviešanas otrais cēliens, kas atkal beidzies ar kriminālapsūdzībām.

Teātra žurnāliste un producente Jevgeņija Šermeņeva bija spiesta pamest Maskavu. Šogad viņa bija Spēlmaņu nakts žūrijā. Ko viņa iesaka Latvijas teātrim?

Latvijas pretestības kustības dalībnieks Gunārs Freimanis bija ārpussistēmas cilvēks gan padomju varas gados, gan brīvā Latvijā. Kāds bija viņa skarbais ceļš?

Paplašini apvārsni

Mūzika vai kas?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +12C, apmācies, vakarā lietus, D – DR vējš 7 – 9 m/s;

accuweather +2 – +10C, lielākoties apmācies, lietus un vējš, D – DR vējš 7 – 9 m/s;

yr +10C, apmācies, pēc pusdienām lietus, D – DR vējš 7 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Elizabete, Betija, Liza, Līze

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu