Pieaug Covid inficēto skaits; Tramps nevar apsteigt Baidenu; Minskā vairāk nekā 600 aizturēto

Slēgti veikali

Valdība piektdienas vakarā sasauktā ārkārtas sēdē nolēma līdz ārkārtējās situācijas beigām liegt saimniecības preču veikalu darbību tirdzniecības centros brīvdienās un svētku dienās. Latvijā jaunu Covid-19 inficēto skaits piektdien reģistrēts 455. Sestdien tādu bija 395, bet svētdien – 316. Kopā inficējušies 10 547, miruši – 123 cilvēki. SPKC aizliedzis lidojumus un citus starptautiskos pasažieru pārvadājumus uz Andoru, Luksemburgu, Čehiju un Šveici. Policija sākusi deviņus administratīvā pārkāpuma procesus par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem.

Nepārspējams

Baidens ASV prezidenta vēlēšanās ieguvis 306 elektoru balsis, bet Tramps – 232, kļuva zināms piektdien. Lai uzvarētu, kandidātam jāsaņem vismaz 270 elektoru balsis. Piektdien Ķīna apveica Baidenu ar ievēlēšanu, taču pagaidām to nav izdarījusi Krievija. Tomēr Tramps joprojām atsakās atzīt konkurenta uzvaru prezidenta vēlēšanās. Sestdienas vakarā Vašingtonā notika sadursmes starp Trampa atbalstītājiem un oponentiem, 20 cilvēki aizturēti.

Arvien trakāk

Minskā svētdien notika piemiņas gājiens 11.novembrī drošībnieku piekautā un dienu vēlāk mirušā Romana Bondarenko piemiņai. Milicija pret protestētājiem lietoja asaru gāzi un trokšņa granātas. Vairāk nekā 600 cilvēku tika aizturēti. Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska paziņoja, ka veido Tautas tribunālu, lai vāktu pierādījumus par diktatora Lukašenko režīma noziegumiem. Tihanovska bija ieradusies Rīgā uz ārpolitikas konferenci un tikās ar prezidentu Levitu, valdības vadītāju Kariņu (JV) un Latvijas ārlietu ministru Rinkēviču (JV).

Vēl

Pēc Jura Pūces atkāpšanās partija Latvijas attīstībai nolēma uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu virzīt Artūru Tomu PlešuPūce strādās Saeimā.

Azerbaidžāna svētdien līdz 25.novembrim pagarināja Armēnijas militāro spēku izvešanu no Kalnu Karabahas, jo Armēnija līdz svētdienai to nepaguva paveikt.

15 Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstis svētdien parakstīja līgumu par pasaulē lielākās brīvās tirdzniecības zonas izveidošanu.

Tiesa 6.novembrī nolēma no Latvijas Bankas piedzīt vairāk nekā 151 000 eiro par labu tās bijušajam prezidentam Ilmāram Rimšēvičam kā neizmaksāto darba algu. Latvijas Banka spriedumu pārsūdzēs.

Ar poloniju 2006.gadā Londonā noindētā bijušā Krievijas specdienesta virsnieka Aleksandra Ļitviņenko atraitne iesniegusi prasību ECT pret Krieviju, prasot 3,5 miljonu eiro kompensāciju.

Sestdien 85 gadu vecumā Maskavā miris kino un teātra aktieris Armens Džigarhanjans. Viņš filmējies vairāk nekā 250 kinolentēs.

Vairāk nekā 100 sarkofāgu ar aptuveni 2500 gadu vecām mūmijām atraduši arheologi netālu no Kairas Ēģiptē.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījumā Nekā personīga atklāja, kas noskaidrots kāda Mežciema dzīvokļa izkrāpšanas lietā. Raidījums pētīja, kāpēc Saeima negrib pildīt Satversmes tiesas spriedumus par nozarēm solīto miljonu izņemšanu no likumiem. Žurnālisti noskaidroja, kura glābšanai uz Rīgu no Krievijas bija atsūtīta īpaša “lidojoša slimnīca”. Raidījums stāstīja, ka caur Latviju desmitiem miljonu nonākuši Putina brālēna Igora firmas kontos.

LTV raidījums de facto vēstīja, ka Latvijas attīstībai līderi Pūce un Jaunups mudina Rīgas domes A/P/P frakciju no tās izslēgt Māri Mičerevski. Žurnālisti stāstīja, ka Ārlietu ministrija aicina diskutēt par elastīgākiem noteikumiem Baltkrievijas patvēruma meklētājiem. Tāpat raidījums skaidroja, kāpēc joprojām nav pieņemts Lobēšanas atklātības likums. Raidījums pētīja, vai Latvijā ir priekšnoteikumi populistu nonākšanai pie varas.

Šodien

Partiju apvienība Attīstībai/Par! apspriedīs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra kandidātus (LETA).

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija strādās pie valsts 2021.gada budžeta nodokļu paketes.

Notiks tiešsaistes preses konference par Latvijas atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai.

Viedokļi

Sanita Upleja, žurnāliste. Kad Pūce pārlaidās pār politikas ligzdu.

Anna Medne, nodokļu eksperte, augstskolas Turība docētāja. Līdz normālam nodokļu režīmam kultūras nozarē vēl tālu.

Paplašini apvārsni

Kā radās providences acs, kas ir arī viens no brīvmūrnieku simboliem?

Harija Potera iedvesmoti

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +6C, apmācies, lietus, D – DA vējš 7 – 8 m/s;

accuweather +6 – +7C, lielākoties apmācies, neliels lietus vakarā, D – DA vējš 5 – 6 m/s;

yr +4 – +5C, apmācies, D – DA vējš 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Banga, Glorija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu