Ir sabiedrisko mediju likums; būs sankcijas Baltkrievijas uzņēmumiem; 366 jauni Covid -19 slimnieki

Bez reklāmām

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu. Lielākās diskusijas pirms likuma pieņemšanas bija par politisku ielikteņu iespējamo nonākšanu sabiedrisko mediju galveno redaktoru amatā. Likumā paredzēts, ka galveno redaktoru izvirzīs valde un apstiprinās padome. Sabiedriskajos medijos vairs nebūs reklāmu, un tiem būs jāparedz stabils valsts finansējums.

Arī pret uzņēmumiem

ES valstu ārlietu ministri ceturtdien vienojās paplašināt sankcijas pret Lukašenko režīmu. Plašākas sankcijas pret amatpersonām papildinās ar sankcijām arī pret Lukašenko režīmu atbalstošajiem uzņēmumiem. Baltkrievijas varasiestādes trešdien iekļāva lietotnes Telegram kanāla Nexta Live izveidotājus teroristu sarakstā. Plaši protesti Baltkrievijā turpinās kopš 9. augusta. Svētdien varasiestādes atkal aizturēja vairāk nekā 1000 cilvēku.

Apdraudējums nemazinās

Latvijā aizvadītajā diennaktī Covid-19 infekcija apstiprināta 366 cilvēkiem, bet četri pacienti miruši. Latvijā mirst 2 līdz 4% Covid – 19 slimnieku, tomēr SKDS pēc LTV Ziņu dienesta pasūtījuma veiktā aptauja parāda, ka cilvēki attiecas pret slimību mazāk nopietni nekā pavasarī. Infektologs Uga Dumpis prognozē, ka vīrusa izplatīšanās turpinās paātrināties. Ceturtdien finanšu ministra vadītā darba grupa izskatīja priekšlikumus, ka krīzes skartos iedzīvotājus un uzņēmējus varētu atbalstīt arī 2021. gadā. Kultūras ministrija ceturtdien informēja, ka līdz gada beigām Covid–19 iespaida mazināšnai būs ieguldīti 20,7 miljoni eiro. Igaunijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 414 jauni Covid-19 gadījumi, Lietuvā konstatēti vēl 1680 jauni gadījumi un 18 cilvēki miruši.

Vēl

Ceturtdien Saeimas deputāta amatā atgriezās vides ministra amatu atstājušais Juris Pūce (AP), taču nebija kvoruma viņa ievēlēšanai darbam divās parlamenta komisijās.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir nolēmusi, ka Latvijai jāizmaksā 7000 eiro kompensācija Kristīnei Dupatei par iejaukšanos viņas personiskajā dzīvē. Žurnāls Privātā Dzīve bija publicējis fotogrāfijas, kurās redzams, kā viņa atstāj slimnīcu pēc dzemdībām.

Austrālijas karavīri nelikumīgi nogalinājuši vairākus desmitus cilvēku Afganistānas kara laikā, ceturtdien paziņoja Austrālijas Aizsardzības spēku komandieris.

Vācijas un Francijas ārlietu ministri ceturtdien aicināja uz “jaunu kursu” attiecībās ar ASV – lielāku transatlantisko vienotību.

Oskara balvai par labāko ārzemju filmu Latvija šogad izvirzījusi Dvēseļu puteni.

Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs pievienojies EP intergrupai, kura iestājas par LGBTI kopienas tiesībām.

Šodien

Tiešsaistē notiek Valsts prezidenta Egila Levita rīkotā diskusija Tēmturis – veselības drošība par informāciju, dezinformāciju, valsts komunikācijas politiku un indivīda izvēli Covid-19 laikā.

Tiešsaistē prezentē pētījumu Attieksme pret latviešu valodu un tās mācību procesu.

Stājas spēkā grozījumi Covid-19 infekcijas pārvaldības likumā, kuri paredz līdz 50 eiro sodu par mutes un deguna aizsega nelietošanu.

Viedokļi

Kristaps Liecinieks, a/s Balta Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs. Viedtālruņu lietošanas biežums pie stūres pieaug. Kā pārtraukt šo ieradumu?

Agnese Logina, Miroslavs Kodis, Rīgas domes deputāti, ProgresīvieVelojosla Čaka ielā – eksperiments ar pozitīvu startu

Šonedēļ "Šķiltavā"

Māra Miķelsone pastāsta par nepelnīti aizmirsto disidentu Gunāru Freimani, Aivars Ozoliņš – par Baltkrievijas demokrātiskās kustības līderes Svjatlanas Cihanouskas intervijā nepateikto, bet abi kolēģi kopā ar Paulu Raudsepu – par ministra Pūces demisijas iemesliem un sekām. Klausieties šeit.

Kultūra

No 21. novembra Nacionālajā mākslas muzejā var apskatīt izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā.

22. novembrī var noskatīties Dirty Deal Teatro tiešsaistes izrādi bērniem Misija Zeme.

Līdz 13. decembrim Latvijas Fotogrāfijas muzejā var apskatīt somu fotogrāfa Henrika Dunkera personālizstādi Saistīts ar Latviju.

Dažādās straumēšanas vietnēs un platformās var noskatīties filmu Klātbūtne.

Paplašini apvārsni

TikTok fenomenālie panākumi liek vaicāt – vai sociālo mediju tehnoloģiju nākotni noteiks Ķīna?

Skaņa sakārto

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +10C, mainīgs mākoņu daudzums, brīžiem lietus, R – DR vējš 7 – 8 m/s;

accuweather +2 – +5C, apmācies, palaikam lietus, R – DR vējš 6 – 7 m/s;

yr +2 – +7C, apmācies, brīžiem saule, vakarā lietus, R – DR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Anda, Andīna, Vigo

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu