Atceļ normu par mazāku koku ciršanu; sanāksme par Harkivas aizsardzību; iepauzē ar ārlietu ministra kandidātu

Dabas draugi priecājas

Satversmes tiesa pirmdien atcēla normu par mazāka caurmēra koku ciršanu. Lieta pret valdību tika ierosināta pēc Latvijas Dabas fonda, Pasaules Dabas fonda un Latvijas Ornitoloģijas biedrības pieteikuma. Pasaules Dabas fonda vadītājs Jānis Rozītis spriedumu uzskata par vēsturisku, bet Meža īpašnieku biedrība aicinās Zemkopības ministriju izvērtēt atcelto normu un to virzīt atkārtoti.

Dronu uzbrukums Zaporižjas AES

Ukrainas prezidents Zelenskis pirmdien sasauca augstākās virspavēlniecības sanāksmi, lai apspriestu Harkivas aizsardzības stiprināšanu. Krievija un Ukraina pirmdien viena otru vainoja par dronu uzbrukumu Zaporižjas AES, kura aizsargapvalks bojāts trīs vietās. Starptautiskā atomenerģijas aģentūra brīdināja, ka šādi uzbrukumi nozīmīgi palielina kodolavārijas risku. Krievija lūgusi Kazahstānu sagatavot tai 100 000 tonnu benzīna, ja Ukrainas dronu uzbrukumu un piegādes traucējumu dēļ Krievijā rastos deficīts.

Vai trūkst kandidātu?

Ārlietu ministra amatā nepieciešams aktīvs cīnītājs, kurš ir zinošs politikā, pirmdien pēc Jaunās Vienotības vadības sanāksmes sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa. Viņa ministra amata kandidāta vārdu nenosauca, jo turpina sarunas ar potenciālajiem kandidātiem. Viņa neiezīmēja arī laika grafiku ārlietu ministra kandidāta atrašanai pēc Krišjāņa Kariņa (JV) gaidāmās atkāpšanās 10.aprīlī.

IR aktuāli

Vai Jaunā Vienotība atradīs līdzīga mēroga politiķi ārlietu ministra amatam, kā Krišjānis Kariņš? Aivara Ozoliņa komentārs.

Kā Ukrainas brīvprātīgā Natālija Gozaka glābj kara posta piemeklētos dzīvniekus, stāsta ukraiņu žurnāliste Darina Rogačuka.

Mārtiņš Galenieks runājās ar trim aktīvistiem, kā Grīziņkalna iedzīvotāji sarosījās un īsā laikā panāca, ka apkārtnes ielas kļuva rāmākas, draudzīgākas gājējiem, riteņbraucējiem un videi.

Vēl

Lietuvā ieradušies pirmie 20 Vācijas karavīri, kas veidos topošās brigādes galveno štābu. Plānots, ka oktobrī ieradīsies vēl aptuveni 150 karavīru. Brigāde būs nokomplektēta 2027.gadā.

Lielākā vecuma pensija februārī Latvijā bija 43 000 eiro, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Katrs ceturtais Latvijas pensionārs mēnesī saņem 400 – 500 eiro lielu pensiju.

Izraēlas armija pirmdien paziņoja par Libānas kaujinieku grupējuma Hizbollah komandiera likvidēšanu gaisa triecienā Libānā.

Miljoniem cilvēku ASV, Meksikā un Kanādā pirmdien gaidīja pilnu Saules aptumsumu. Mēness uz četrām minūtēm pilnībā aizklāja Sauli.

Pirmdien Daugavpilī vieglais auto taranēja autobusa pieturu un nāvīgi notrieca divus cilvēkus. Vīrietis aizturēts un sākts kriminālprocess.

6.aprīlī par nelikumīgi valsts robežu šķērsojušu personu pārvadāšanu Krāslavas novadā aizturēts Latvijas pilsonis. Viņa auto atradās četri Sīrijas pilsoņi bez ceļošanas dokumentiem.

Kādu 32 gadus vecu vīrieti tiesa par seksuālu vardarbību pret mazgadīgo meitu atzina par vainīgu un piesprieda viņam mūža ieslodzījumu.

Šodien

Valdības sēde uzklausīs informatīvo ziņojumu par Satversmes aizsardzības biroja darbību 2023.gadā.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija gatavos Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas likumu 3.lasījumam.

Kurzemes apgabaltiesa skatīs krimināllietu pret bijušās policistes dzīvesbiedru Valēriju Lazarevu par uzbrukumu Ukrainas karoga nēsātājam (LETA).

Viedokļi

Vija Veisa, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente. Latvijā nepieciešama stratēģija dzemdes kakla vēža izskaušanai.

Liene Vancāne, Ralfs Dravnieks, Solvita Zute, biedrība Ģimenes dārziņu apvienība Kazas sēklisNē – futbola stadionam Lucavsalā!

Nedēļa Eiropā

Vai Eiropa drīz kļūs par pasaulē lielāko kokaīna tirgu? Eiropas raidsabiedrība ARTE pēta narkotiku tirdzniecību Eiropā.

Skaties sabiedriskās raidorganizācijas ARTE iknedēļas raidījumu par Eiropas iedzīvotājiem aktuālām problēmām.

Paplašini apvārsni

Pārsteigums rīta vingrošanā

Kāds vīrs un lamantīns viens no otra izbijās, kad sastapās Floridas pludmalē.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +18C, apmācies, neliels lietus, DR, Z vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +12 – +20C, silti, saule mīsies ar mākoņiem, DA, DR, A vējš 2 – 3 m/s;

yr +10 – +21C, palaikam atspīdēs saule, DA, DR, Z – ZA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Valērija, Žubīte, Alla